KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

AK GENÇLİKTEN ?KUDÜS´ AÇIKLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Akbaş ve teşkilat mensupları ?Kudüs´ konulu bir basın açıklaması yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Akbaş açıklamasına; ? Ey Kudüs, ey peygamberimizin emaneti, ey yerin göklere en yakın avlusu, ey Mescid-i Aksa sen emanetsin. Sen izzet ve şerefsin? diyerek başladı.

Başkan Akbaş; ?Kıymetli büyüklerimiz, değerli kardeşlerim, İsrail´in 1967´den bu yana işgal altında tutmakta olduğu Doğu Kudüs´te 14 Temmuz günü ve sonrasında yaşananlar bir kez daha tüm Müslümanları derinden yaralamıştır.

Varlığını terörle sürdüren İsrail, 14 Temmuz Cuma günü Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksay´ı üç gün boyunca ibadete kapatmış ve ezanın dahi okunmasına yasaklamıştır.

Bu üç gün boyunca İsrail, Aksa´nın resmi görevlilerinin girişini bile engellerken kendi istihbarat görevlileri ile arama adı altında Aksa´ya baskın düzenleyerek tarihi eserlere, belgelere ve asırlık el yazması kitaplara zarar vermiştir.

İsrail, bu davranışları ile yaptığı yanlışlara yenilerini eklemeye devam etmektedir. Şuan on binlerce Müslüman Mescidi Aksanın surları dibinde İsrail zulmüne direnirken, Türkiye´de ki yürekli kardeşleri Mescidi Aksanın özgür olduğunu ve yalnız olmadıklarını haykırıyor?

Kudüs´ün ve Harem-i Şerif´in kutsiyetine ve tarihi statüsüne saygı gösterilmesi hukuki bir yükümlülüktür.
Kudüs´e ve Mescid i Aksaya yönelik güven ortamını yok edip barışı dinamitleyecek tüm İnsancıl Hukuk İhlallerini kınıyor, uluslararası kuruluşları hakları ihlal edilen müslümanların haklarını korumaya davet ediyoruz.

Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail´in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması aşağılık bir davranıştır.

Ey İsrail, buradan haykırıyoruz Komutanı Hz. Muhammed olan ümmet size boyun eğmez.

Ey İsrail, en iyi bildiğiniz şeyi size tekrardan hatırlatıyoruz bu millet zulmünüze izin vermez.

?Git evladım şehadet nasip olsun? diyen Kudüslü anneleri yenemezsiniz.

Siz hangi hesabı yaparsanız yapın şehadet bizim için bir vuslattır bizim her bir şehidimiz azmimizi artırır! Unutmayın ki zafer inananlarındır ve Hesap yapanların en hayırlısı da Allah´tır.

Allah´ım Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs´ün özgürlüğüne de bizleri şahit kıl. Kudüs davamızdır, Kudüs ilk kıblemizdir.

Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs´ün sahipsiz olmadığını beyan etmek istiyoruz? dedi.

Başkan Akbaş ayrıca; ?AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı olarak Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın yanında dünyanın her köşesindeki mazlumlarla birlikte olacağımızı belirtiyoruz.

Bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının temelinde Filistin Devleti´nin tam anlamıyla tanınması, Doğu Kudüs´teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğu yatmaktadır.

Ve nihai olarak İsrail´in Harem-i Şerif´in İslam alemi için olan kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, tüm dünya kamuoyuna duyururuz? diyerek sözlerini noktaladı.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com