AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
Akdeniz Sonbaskı Gazetesi olarak AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hülya Doğan Akaydın la birlikteyiz
Tarih: 8.5.2018 16:16:59/ 33679okunma / 0yorum

Ali AY: Akdeniz Sonbaskı Gazetesi olarak AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hülya Doğan Akaydın la birlikteyiz. Sayın Akaydın sizi biraz tanıyabilir miyiz, kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Hülya Doğan Akaydın: 4 Kasım 1979 da Kayseri´nin Develi ilçesinde dünyaya geldim. Babamın öğretmenliği sebebiyle 1986 yılında Antalya´ya taşındık. Orta öğrenimimi babamın da meslek dersleri öğretmenliği yaptığı Antalya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2001 yılında Dumlupınar Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünü tamamladım. 2001 yılında Dumlupınar Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünü tamamladım. 2004 yılında da mali müşavir olarak Antalya´nın en genç mali müşavirlerinden oldum. Bağımsız ofisimde halen mesleğime devam etmekteyim.

/resimler/2018-5/8/1625227536909.jpg

/resimler/2018-5/8/1621263305157.jpg

A.A: Soyadınızın AKAYDIN olması dikkatimizi çekti. Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile bir yakınlığınız var mıdır?

H.D.A: Elhamdülillah yok. Bu soruyu o kadar çok duydum ki artık bunu netleştirmemiz gerekiyor. Kısa ve net olarak diyorum ki, ben gerçek AK olan AKAYDIN´ım. AK olmak en çok AK Partili´ye yakışır.

A.A: AK Parti´ye olan bağınız ne zaman başladı?

H.D.A: Benim babam Necmettin Erbakan hocamın talebelerindendi. Ben de çocukluğumdan beri hep bu davanın neferleri ile aynı ortamlarda oldum. Bu dava ruhu ve İslam şuuru ile büyüdüm.  AK Parti´ye bağım kurulduğu ilk günden başladı.

Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a olan sevgimi, saygımı, kendisinin devlet adamlığı ve liderliğine olan inancımı beni tanıyan herkes bilir. O ülkenin başında mücadele etti, ben sahalarda kendi çapımda mücadele ettim. Benim bu yolda nasıl canla başla mücadele ettiğimi bilen insanlardan da aday olmam konusunda çok talep aldım.

Buralardan yola çıkarak özellikle eğitim, mali politikalar, kadın ve çocuk konularında halkın sesi olabilmek için “ben değil, biz” anlayışı, insanları dinleyen bir siyaset anlayışı ile aday adaylık sürecimi başlattım. Parti içinden, dışından, halktan çok güzel destekler aldım. İnşallah layıkıyla görevi yüklenip yerine getiririm.

/resimler/2018-5/8/1622209089139.jpg

A.A: Milletvekili seçilmeniz durumunda projeleriniz nelerdir?

H.D.A: Ben mali müşavirim. Bu anlamda önceliğim mesleğim sırasında karşılaştığım sorunlardan yana olacak. Devlet ile mükellef arasındaki ilişki konusunda her iki tarafında sesi olmak, yeni kurulan işletmelere belirli sürelerde vergi muafiyeti, sanayi alanlarına sağlanan teşvik ve yatırımların arttırılması, ihracatlara desteğin daha da arttırılması ve takibi, bürokrasiyi kolaylaştırıp kurumların birbiri arasındaki bilgi akışının ilgili yazılım ve bilişim sistemleri ile kolaylaştırılması ve bu nedenle vatandaştan evrak istenmemesi yönünde olacaktır.

Bir diğer önemli hedefim ise eğitim sistemimizin daha az zaman daha çok verim ile sosyalleşme ve spor alanlarının zorunlu eğitime dahil edilmesi, çocuklarımızın ekran ile değil akran ile büyümesi olacak. Ancak en önemsediğim konu ise Yabancı dil eğitimi. 12 yılda ortalama 1200 saat İngilizce dersi alıp konuşamayan bir milletiz.

Maalesef dünya sıralamasında gerilerdeyiz. Gramer eğitiminin yanı sıra müfredata çevirmenlik dersi koyulması, gerek çevirmenler gerekse yabancı öğretmenler ile çocukların duyması anlaması ve konuşması sağlanmalıdır. Bu eğitimin sadece okullarda değil, belediyelerce açılan kurslarda da verilmesi ile her yaşın eğitimine katkı sağlanmalıdır.

Bir diğer konu da 28 Şubat mağdurları için olacak. Eğitim hakları haince ellerinden alınan öğrencilerimize, öğretmen ve diğer meslekteki arkadaşlarımıza reisimiz destek verdi. Ancak hala atanamamış öğretmen arkadaşlarımız var. Bir tane bile mağdur kalmayana kadar mücadele vermek istiyorum. Ayrıca kadın ve çocuk hakları üzerine de çalışmalarımız var. Tabi bütün projelerimiz bu röportaja sığmaz ancak özetleyecek olursak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarana kadar DurmAK yok, çalışmaya devam.

/resimler/2018-5/8/1623445026597.jpg

A.A: Antalya için neler söylersiniz?

H.D.A: Antalya Dünyanın en güzel kenti. Coğrafi konumu gereği, Allah vergisi muazzam bir şehir. Şehrimizin ülke genelinde sadece turizm ve sahil kısmı ile tanınmasından rahatsızım. Yerli halkımızı daha iyi tanıtmak isterim. İkinci sırada da tarım var tabi ki. Her geçen gün artan nüfusumuz ile Antalya´mızın geçim kaynaklarının turizm ve tarımdan öteye gitmesi, sanayi alanlarının büyümesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Antalya´nın doğal zenginliklerinin ekonomiye kazandırılması, turizm ve tarım desteğinin artması, yeni iş sahaları ve yeni üniversiteler yapılması konusunda yatırımlar yapılması, enerji kaynaklarının daha aktif hale getirilmesi gibi çalışmalarımız olacak inşallah. Her şeyden önemlisi halkı dinleyerek yol almak isteriz.

/resimler/2018-5/8/1624112058480.jpg

A.A: Malum ülkemizin iç ve dış olmak üzere bir çok düşmanı var ve bu düşmanlar sürekli sorun ve problem çıkartmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bunlardan biri de 15 Temmuz kalkışması, siz 15 Temmuz gecesinde neredeydiniz?

H.D.A: Bana göre bu yola çıkan tüm aday adaylarına 15 Temmuz gecesinde nerde oldukları sorulmalı. Vatan bayrak millet Allah sevgisinin sergilendiği bir geceydi çünkü. 15 Temmuz gecesi ve sonraki 2 ay boyunca birkaç gün hariç hep meydanlardaydım.

Sabahladığımız zamanlar oldu. Reis emrederse biz de akan sular durur. Mesele vatansa gerisi teferruattır. Merhum Akif´in de dediği gibi; "Zannetme ki ecdadın asırlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu? Üç kıtada yer yer kanayan izleri şâhid, dinlenmedi bir gün o büyük şanlı mücahid.

/resimler/2018-5/8/1624551746757.jpg

A.A: Son olarak neler söylemek istersiniz?

H.D.A: Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde sonuna kadar reisimizin yanındayım. Recep Tayyip Erdoğan´ın yukarılara taşıdığı bu bayrağı en üst seviyelere çıkarmak, en az reisimiz kadar dirayetli dik duruşlu, kararlı bir şekilde çalışarak hizmet etmek, kendi öz manevi değerlerimizi muhafaza etmek ve daha da arttırmak arzusu içindeyim. Rabbim benim ve ülkemiz için hayırlısını nasip etsin.

Anahtar Kelimeler: PARTİ AKAYDIN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sorunların çözümü konusunda söz verdi.
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
Cumhur İttfakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu; "1 Nisan´da zaferini kutlamaya bekliyorum” dedi.
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu: “Cumhur İttifakı´yla Finike hizmete boğulacak” dedi.
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi.
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hasan Demir temayül ve mülakat yoklamaları hakkında bir açıklama yaparak; “Gerçekleşen temayül ve mülakatların ülkemize ve davamıza hayırlı olmasın diliyorum” dedi.
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Hasan Demir görevinden istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Ali Tongülüs hedeflerini anlattı.
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Kepez Mahallelerini gezdi.
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Siirtliler Vakfı`ndan çok mutlu ayrıldı.
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Hıdırellez`i Elmalı`da hemşehrileri ile kutladı.
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına devam ediyor.
SUBAŞI TAPULARI SORDU
SUBAŞI TAPULARI SORDU
Bağımsız Milletvekili adayı Hasan Subaşı Muratpaşa mahallelerini gezdi
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK Parti Milletvekili Adayı Atay Uslu Elmalı`da incelemelerde bulundu.
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
Hafta sonunda Varsak hayvan pazarını gezen Subaşı besicilerin sorunlarını dinledi.
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı esnafla buluştu, Kepez`i gezdi
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya`ya geldi.
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş ‘Kütüphaneler Haftası’ münasebetiyle Tekelioğlu Kütüphanesi çalışanlarını ziyaret etti.
TURGUT BUCAK HIZ KESMİYOR
TURGUT BUCAK HIZ KESMİYOR
MHP Antalya Millitvekili Aday Adayı Turgut Bucak, 19 ilçenin tamamını gezerek, halkın derdini dinledi
AK ADAYDAN MÜSİAD’A ZİYARET
AK ADAYDAN MÜSİAD’A ZİYARET
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ı makamında ziyaret etti.
PROF. ÖZÇATALBAŞ PROJELERİNİ TANITTI
PROF. ÖZÇATALBAŞ PROJELERİNİ TANITTI
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş`ın projelerini Antalya halkı ile paylaştı
DR. KOCAMAN`DAN VESAYETLE MÜCADELE VE İSTİKAR VURGUSU
DR. KOCAMAN`DAN VESAYETLE MÜCADELE VE İSTİKAR VURGUSU
AK Parti Aday Adayı Kocaman vesayetle mücadele ve istikrar konusunda önemli açıklamalar yaptı
BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ
BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ertan Kara, İmam Hatip okulları açma konusunda çok mücadele verdiği söyledi.
GÖKDERE’DEN TURSUN’A ZİYARET
GÖKDERE’DEN TURSUN’A ZİYARET
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Şaban Gökdere,Döşemealtı Koordinatörü Tursun`u ziyaret etti
KOCAMAN DESTEK TURUNDA
KOCAMAN DESTEK TURUNDA
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Ömer Kocaman, çalışmalarına Antalya`da devam etti.
AK ADAY GENCEL; “EMANETİN BEKÇİLERİYİZ”
AK ADAY GENCEL; “EMANETİN BEKÇİLERİYİZ”
AK Partili Gencel 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
AK PARTİYE PROJECİ ADAY
AK PARTİYE PROJECİ ADAY
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Abide Gülel iddialı konuştu; "Projelerimle geliyorum"
ÖZÇATALBAŞ’TAN TIP BAYRAMI MESAJI
ÖZÇATALBAŞ’TAN TIP BAYRAMI MESAJI
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Orhan Özçatalbaş sağlık çalışanlarının `Tıp Bayrımı`nı kutladı
GÖKDERE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR
GÖKDERE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR
AK Partili Şaban Gökdere, il dernek başkanlarıyla kahvaltıda biraraya geldi
KARA’NIN YENİ DURAĞI GÜLAY OLDU
KARA’NIN YENİ DURAĞI GÜLAY OLDU
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Artan Kara seçim ziyaretleri sürüyor.
AK ADAY ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR
AK ADAY ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş ziyaretlerine devam ediyor.
AK ADAY ERTAN KARA HIZ KESMİYOR
AK ADAY ERTAN KARA HIZ KESMİYOR
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ertan Kara Konfeksiyoncular Odası Başkanı ve Kasaplar Odası Başkanını ziyaret etti.
GÖK AKTAŞ’TAN BAŞKAN DERE’YE ZİYARET
GÖK AKTAŞ’TAN BAŞKAN DERE’YE ZİYARET
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere’yi ziyaret etti.
AK PARTİLİ KARA’DAN BUHURCU’YA  ZİYARET
AK PARTİLİ KARA’DAN BUHURCU’YA ZİYARET
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ertan Kara Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu’yu ziyaret etti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları