BAŞKAN TÜTÜNCÜ İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN İŞÇİLERE 3150 LİRA PROMOSYON

ANTALYA OSB’DEN MAKEDONYA’YA TİCARET KÖPRÜSÜ

KEPEZ'DE GETİR-SAT GÜNLERİ BAŞLIYOR

MAYIS ŞAMPİYONLARINDAN BAŞKAN UYSAL'A ZİYARET

KEPEZ'İN ÜRETTİĞİ EKMEKLER VATANDAŞA DAĞITILACAK

DOĞU GARAJI KTM'DE DÜKKANLAR TESLİM EDİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR KEMER'E YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

MURATPAŞA BELEDİYESİ KPSS ÜCRETLERİNİ ÖDEYECEK

ANTALYA OSB ÜRETİMDE TÜRKİYE LİDERİ OLDU

RAFTİNGCİLERDEN BAŞKAN BÖCEK'E ZİYARET

BAŞKAN UYSAL ADANA'DA DÜZENLENEN ZİRVEYE KATILDI

ESNAF DOSTU TÜTÜNCÜ'DEN TAKSİCİLERE HİZMET

BAŞKAN ÜMİT UYSAL SERGİ AÇILIŞI YAPTI

ANTALYA BASININDAN ANTALYA OSB’YE ÖDÜL

BAŞKAN BÖCEK; "FALEZ IŞIKLANDIRMA PROJESİ İPTAL EDİLDİ"

MÜFTÜ YALÇINKAYA'DAN MİNİK HAFIZLARA ZİYARET

KEPEZ DOKUMA-PARK'A EMİRGAN CAMİİ GELİYOR

MURATPAŞA'DA KIRCAMİ TOPLANTILARI SÜRÜYOR

YENİ EMEK VE ERENKÖY'E KAPALI PAZAR MÜJDESİ

ASMO BAŞKANI ÇAVDAR'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

MURATPAŞALILAR KIRCAMİ İÇİN BİRLİK OLDU

AKDENİZ SANAYİ SİTESİNDE YİNE TAPU SEVİNCİ

ASS esnafının 45 yıldır özlemle beklediği tapularını teslim eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “204 yeni tapuyu hak sahiplerine teslim ettik. Özlemle beklenen bu tapular 204 yeni işyeri, 204 yeni ekmek kapısı demek” dedi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin hak sahibi esnafına tapularını teslim etti. Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk'ü ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Başkan Tütüncü, sanayi esnafının bu anı 45 yıldır özlemle beklediğini belirterek duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Akdeniz Sanayi Sitesi’nin Türkiye'nin en büyük sanayi sitelerinden biri olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Antalya’nın da en büyük sanayi sitesi.

Uzun yıllar geçmişi var. Bu sanayi sitesinin var olması ile ilgili çok büyük emekler var. Biz bu emeklere yeni emekler eklemek suretiyle, sanayi sitemizi daha da geliştirmek, daha da büyütmek üzere yıllar süren özverili bir çalışmayı sürdürüyoruz. Geldiğimiz nokta da, sanayi sitesinin tam da merkezinde imar ve mülkiyet sorunları olan çok önemli bir alanı, bu sorunlarından kurtarmak suretiyle şimdi esnafımıza 200'den fazla yeni tapu veriyoruz. Uzun yıllar uğraştık. Başkanımla uğraştık, esnaf arkadaşlarımızla birlikte çaba sarf ettik. Belediyedeki bürokrat arkadaşlarımızla çaba sarf ettik.”diye konuştu.

Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yeni işyerleri

“Akdeniz Sanayi Sitesi’ne şimdi yeni bir sanayi sitesi daha ekliyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Akdeniz Sanayi’ye 200'den fazla yeni iş yerinin kazandırılacak olması, yeni bir sanayi sitesi eklenecek olması son derece özel, önemli, anlamlı bir iş… İnşallah bu müjdeyi ete kemiğe bürüyerek, binalar tamamlandığında esnafımıza yeni çalışma alanları sunduğumuzda, onların mutluluğunu yaşayarak daha farklı bir şekilde hissetmiş olacağız.

Kepez Belediyesi, her zaman esnafının yanında… Kepez Belediyesi imar ve mülkiyet problemini çözmede, şehirciliğin önünü açmada usta bir belediye… Bugün burada bunu bir kez daha görmüş olduk. 200’den fazla yeni tapunun Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne, çok değerli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. “dedi.

40 yıllık mülkiyet sorunu

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk de, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin yaklaşık 40 yıldır, 150 dönüm arazi üzerinde bir mülkiyet sorunu olduğunu söyledi. Öztürk, “Bizden önceki yöneticilerimiz birebir bir mücadele vermişler, ama bir türlü çözülememişti. Hakan başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte konuları masaya yatırdık ve başkanımız Akdeniz Sanayi Sitesi arazisi üzerindeki mülkiyet sorununu büyük bir gayret ve çabayla çözdüler.

Oradaki gecekonduların mülkiyet sorununun çözüldüğü arazimize yaklaşık 200 civarında sanayi dükkanı yapacağız. Bu bizim esnaflarımız adına, oradaki çalışanlarımız adına çok büyük bir müjde… Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına bu mutluluğu, bu güzelliği esnafımıza, çalışanlarımıza yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. “ diye konuştu.

Hakan Başkanımız çok mücadele verdi

“Sanayi demek iş demek. Oradaki iş yerleri 1000-1500 kişiye iş demek.” diyerek sözlerine devam eden Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk, “Bu ne demek? Sayın Hakan Tütüncü başkanımın, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne, Kepez’imize, Antalya’mıza yaptığı en büyük hizmetlerden biri demek. Bu çok önemli bir sorundu. Bu önemli sorunu çok büyük bir özveriyle, çok büyük bir mücadeleyle masaya yatırdı.

Sorunun çözümüyle ilgili gece gündüz çok mücadeleler verdi. Sonunda tapularımızı başkanımızın elinden alacağız. Allah'ın izniyle de yılbaşı gibi veya yılbaşından belli bir süre sonra da hep birlikte, büyük bir coşkuyla, esnaflarımızın, çalışanlarımızın katılımıyla, Hakan başkanımızın önderliğinde davullu, zurnalı bir temel atma töreni yapacağız. Hakan başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını bu başarısından dolayı esnafımız adına kutluyorum” dedi.