BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN İLK HASAT PAYLAŞIMI

MURATPAŞA'NIN PARKLARI ELEKTRİK ÜRETİYOR

KEPEZ'DE EMEKÇİ KADIN FESTİVALİ DÜZENLENECEK

EMO BAŞKANI TAT'TAN ELEKTRİKLİ ARAÇ VURGUSU

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT; “ENERJİ KAMULAŞTIRILMALIDIR”

TAT; "ELEKTRİK ZAMMI HER ŞEYİN FİYATINI ETKİLEYECEK"

BAŞKAN UYSAL SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK

AOSB'NDE İMZALAR ÇATILARA ÖZGÜRLÜK İÇİN ATILDI

TATİLİN ADRESİ KİTAP VE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ

ANTALYALILARIN TOPHANE KEYFİ YENİDEN BAŞLADI

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

KEPEZ TUNİNG FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ VAR

MURATPAŞA YAŞLI MECLİSİ EĞİTİM PROGRAMINDA

KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN KURBAN HİZMETİ

SOSYAL YARDIM MERKEZİ VATANDAŞIN HİZMETİNDE

SEKİZİNCİ YAŞA MUHTEŞEM DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

TEMİZLİK İÇİN DALDILAR, TEMİZLİĞE SEVİNDİLER

ŞAMPİYON BALABAN'DAN BAŞKAN BÖCEK'E ZİYARET

BÖCEK'TEN SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

KEPEZ'İN ÇOCUKLARI ANTALYA ORMAN ÇİFTLİĞİ'NDE

ANTALYALI MISRA ERKAL'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Antalya’da yaşayan Mısra Erkal, Muratpaşa Belediyesi’nin aldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ücreti desteğinin fazlasını iade etmek istedi

Antalya’da yaşayan Mısra Erkal, bu yıl Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. O da diğer üniversite mezunu gençler, iş arayan binler gibi Ağustos ayında yapılacak KPSS’ye girmeyi karar verdi. Sınav ücretini nasıl ödeyeceğini düşünürken internette Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın belediyenin daha önce sosyal yardımda bulunduğu ailelerden KPSS’ye girecek olanların sınav ücretlerini karşılayacaklarına ilişkin duyurusunu gördü. 

Duyuruyu tıkladığında belediyenin Komşu Meclisi uygulamasının açıldığını anlatan Erkal, internet üzerinden başvurusunu tamamladığını söyledi. Sonrasında belediyeden gelen bir telefonla başvurusunun kabul edildiğini öğrendiğini anlatan Erkal, “Belli bir miktar yatırdılar. Bu benim sınav ücretimi kat kat aşıyordu. Benim sınavım 90 liraydı.

Belki başka insanların sınav girmek için 90 liraya ihtiyacı vardır düşüncesiyle geri yatırmak istedim” diye konuştu. Belediyenin, diğer başvuru sahiplerine olduğu gibi sınav, yol ve yemek yardımı olarak 300 lira yatırdığı Erkal, 210 lirayı iade için Muratpaşa Belediyesi’ne başvurdu. Muratpaşa Belediyesi yetkilileri KPSS’ye girecek herkese aynı yardımda bulunduklarını belirterek duyarlılığı için Mısra Erkal’a teşekkür etti, “Sınav günü ihtiyacınız olabilir. Sizde kalsın” dedi.

KPSS’nin gençlerin geleceğini belirleyen çok önemli bir sınav olduğunu belirten Erkal, “Muratpaşa Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilere destek oldu. Ben şu anda mezunum. Kara kara düşünüyorum, ‘Ne yapacağım, ne edeceğim’ diye. Çok teşekkür ederiz. İnşallah devamı da gelir. İyiliklerde buluşmak dileğiyle” diye konuştu.