BAŞKAN BÖCEK'TEN ESNAFA KİRA MÜJDESİ

KEPEZ SOSYETE PAZARI AÇILDI

ŞEKERLER TURİZM GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR

HALK ETE YOĞUN İLGİ VAR

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

SUR YAPI ANTALYA'YA ALTIN ÖRÜMCEK ÖDÜLÜ

KEPEZ'İN KOMPOSTU TESCİLLENDİ

KEPEZ SOSYETE PAZARI AÇILIYOR

ÇANDIR FASULYESİ TOPRAKLA BULUŞTU

ANTALYALI ÜRETİCİLER, HİBRİT FUARDA BULUŞACAK

DOĞU GARAJI NEKROPOL ALININDA SON RÖTUŞLAR

MURATPAŞA'DA SOKAK HAYVANLARINA SULU SERİNLİK

KONYAALTI'NDA KEDİLERE ÖZEL İLGİ

AKTUR LUNAPARK KAPILARINI TEKRAR AÇIYOR

YENİ NORMALE UYUM SAĞLAMANIN YOLLARI

BÜYÜKŞEHİR YEŞİL ALANLARI İLAÇLIYOR

BÜYÜKŞEHİR DENİZ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

DÜNYANIN İLK TER EVİ KEPEZ'E YAPILDI

KEPEZ MİLLET KIRAATHANESİ AÇILDI

BÜYÜKŞEHİR GENÇLERİ DOĞA İLE BULUŞTURDU

KEPEZ MİLLET KIRAATHANESİ AÇILIYOR

KAMP ATEŞİNİ SÖNDÜR, ORMANI YAKMA

BARIŞ İÇİN ŞARKI SÖYLEYECEKLER

Muratpaşalı çocuklar 1 Eylül Dünya Barış Günü için şarkı söyleyecek

Muratpaşa Belediyesi, kreşleri, destek eğitim kurs merkezleri ve gençlik merkezinden tüm çocuklarıyla birlikte 1 Eylül Dünya Barış Günü´nü kutlayacak. Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası´nın İngilizce, Türkiye ve Rusça seslendirilecek aranjman şarkılarla sahne alacağı kutlamalar, Ziya Gökalp Kent Parkı´nda gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü´nü tüm çocuklarıyla birlikte söyleyeceği şarkılarla kutlayacak. Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası´nın sahne alacağı kutlamalar 1 Eylül Pazar saat 18.00´de Ziya Gökalp Kent Parkı´nda başlayacak. Kutlamalara Muratpaşa Belediyesi´nin bugün sayıları 5 olan kreşlerinden, Ermenek, Zeytinköy ve Memurevleri mahallelerinde bulunan destek eğitim kurs merkezleri ve Gençlik Merkezi´nden çocuklar ve gençler katılacak.

ARANJMAN ŞARKILAR

1 Eylül Dünya Barış Günü´nde sahne alacak Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası da Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi´nde bu özel konser için provalarına başladı. Şef Furkan Üstündağ yönetimindeki gençlik orkestrası, Dünya Barış Günü´nde bir çok dilde seslendirilmiş aranjman parçalardan oluşan bir repertuar üzerine çalışıyor.

Solist olarak Lüba Öz´ün sahne alacağı konserde Türkçeye ?Kim ne derse desin´ adıyla aranje edilen ve Ajda Pekkan´ın seslendirdiği Sway, ?Bu ne biçim hayat´ olarak bilinen Those were the days, yine bir Ajda Pekkan klasiği olan I will survive´dan aranje edilen ?Bambaşka biri´ gibi şarkılar seslendirilecek. Konserde solist Öz, aranje şarkıları Türkçe, İngilizce ve Rusça söyleyecek. Konser, tüm Muratpaşalı çocukların hep birlikte İzmir Marşı´nın seslendirmesiyle sona erecek. 

BAŞKAN UYSAL´DAN DAVET

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye´nin de parçası olduğu coğrafyada tüm olumsuzluklara rağmen barış damarının çok güçlü attığını söyledi. Dünya barışına katkı koyan insanların yaşadığı bir coğrafyada bulunduklarını belirten Başkan Uysal,  ?Bizim coğrafyamızdan barışa katkı koyan en büyük insan ?Yurtta sulh dünyada sulh´ diyen Mustafa Kemal Atatürk´tür. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli gibi değerlerimiz dünya barışına katkı sunmuştur? diye konuştu.

Muratpaşa´da coğrafyaya kök salmış böylesine güçlü bir insan sevgisini takip etmeyi ve yaşatmayı büyük bir görev olarak gördüklerini belirten Başkan Uysal, ?Yine anlamlı bir günde, 1 Eylül Dünya Barış Günü´nde, Muratpaşa´dan tüm çocuklarımızla birlikte coğrafyamızda ve dünyamızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yan yana, omuz omuza olacağız. Tüm komşularımızı da bu etkinliğin parçası olmak, birlikte şarkılar söylemek için etkinliğimize bekliyoruz? şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com