BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ertan Kara, İmam Hatip okulları açma konusunda çok mücadele verdiği söyledi.
Tarih: 19.3.2015 21:50:40/ 6660okunma / 0yorum

Ak Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Ertan Kara, İmam Hatip okullarının açılma konusunda çok mücadele verdiği söyleyerek, “4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte İmam Hatip okullarının önü açıldı” dedi.

Ak Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Ertan Kara, aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 21 yıldır Antalya’da avukatlık yaptığını ifade eden Kara, Antalya İmam Hatip Mezunları Derneği’nin de başkanlığını yaptığını söyledi.

2002 yılından bu yana İmam Hatip okullarının açılması konusunda mücadele ettiğini belirten Kara, “Partide il hukukçuluğu, il eğitmenliği, ilçe seçim kurulu üyeliği yapıyorum. Hem parti, hem de STK’larla iç içe yaşadık. Antalya’da 25 tane sivil toplum örgütü var.

Dünyanın neresinde bir zulüm varsa, bu konuyla ilgili halkı bilgilendirme çalışmalarında sivil toplum örgütleriyle beraber çalışıyoruz.

Toplum dinamiklerini, Türk milletini millet yapan değerlerin ayakta tutulmasıyla ilgili tüm faaliyetlerde olmaya çalışıyoruz. Samimi bir şekilde halkın dertlerini dinlemeye çalışıyorum. Aynı zamanda Eğitim Bir Sen Antalya Şube avukatı olarak hizmet veriyorum” diye konuştu.

‘Kız kardeşlerim okuyamadı’

Milli Görüş kökenli bir insan olduğunun altını çizen Kara, Ak Parti’nin kuruluş aşamasından itibaren her kademesinde yer aldığını söyledi. Ak Parti’nin Türkiye ve dünya politikasında yapmış olduğu hamlelerin doğru olduğunu dile getiren Kara, “Ak Parti’nin milli iradeye vurulan prangaların kaldırılması ve herkesin kendini özgürce ifade edebildiği bir parti olduğunu düşünüyorum.

Benim iki kız kardeşim de başörtüsü yüzünden okuyamadı ve üniversiteyi terk etmek zorunda kaldı. 35 yaşında bu hükümetin çıkartmış olduğu af yasasıyla ilkokul öğretmenliğini bitirdi. Şimdi de 37 yaşında öğretmen olarak bu devlete hizmet vermeye çalışıyor. Eşitlik ve adalet ilkesi çerçevesinde politika yürüttüğünden dolayı Ak Parti diyorum” dedi.

‘Silahlı eyleme karşıyız’

Hiç kimseyi açık veya kapalı diye dışlamadığını vurgulayan Kara, herkes iradesinde hür olduğunu belirtti. Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun bu politikalar çerçevesinde politika yaptığını ve insanların önünü açtığı için Ak Parti’yi tercih ettiğini söyledi.

Kara, "Ak Parti özgürlükleri daraltmıyor. Toplumsal anlamda baktığımız zaman, Avrupa standartlarında içkisini de içebiliyor, diskoya da gidebiliyor, denize de girebiliyor. Ben reel Türkiye’de böyle bir yasağın olmadığını görüyorum. Bireysel olarak bazı söylemler sert gelebilir.

Halka uzanma noktasında Alevi kesimi ve Kürt realitesi yıllardır inkar edildi. Şu anda Kürt kardeşlerimizin bir kimlik sorunu yok. Herkes dilini de inancını da yaşamını da rahatlıkla söyleyebiliyor. Biz sadece silahlı eylemlere karşıyız. Bu anlamda Ak Parti’nin uygulamış olduğu politikaların Türkiye ve insanlık realitesine uygun olduğunu hissediyorum” dedi.

‘Akdeniz Bölgesi’nde birinciyiz’

İmam Hatip okullarının açılması konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalıştığını belirten Kara, Akdeniz Bölgesi’nde İmam Hatip okulu açma noktasında birinci, Türkiye genelinde ise 7’inci sırada olduğunun altını çizdi. 4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte İmam Hatip okullarının önünün açıldığını ifade eden Kara, “Ben o zamanlar İmam Hatip okullarının önündeki engelleri kaldırın diye çok söyledim. Bizim tüm temellerimiz yerine geldi.

Bu zamana kadar ki Cumhuriyet rejimine baktığımız zaman, hep muhafazakar kesime göre daraltmalar yapılmış. Diğer kesimin önüne hiçbir engel konulduğunu görmedim. Zengin kesimin çocukları daha rahat okuyabiliyordu, köylü çocukları istenilen ortamlara ulaşamıyorlardı” diye konuştu.

Herkesin İmam Hatip okullarının fazla yapılmaya başladığını söylediğini dile getiren Kara, okul oranın ortalama yüzde 10 civarında olduğunu söyledi. Kara, “Topluma baktığımız zaman kimlik ve kişilik noktasındaki kaymaları görüyoruz. Artık sanal bir kültür oluştu. Çocuklarımızın anlayışı, felsefesi ve yaşam tarzları değişti. Bozulmuşluk her iki kesimde de var” dedi.

‘STK’larla çalışıyorum’

Ak Parti’nin tüm süreçlerinde çalıştığını; fakat hiç milletvekilliğini düşünmediğini belirten Kara, kendisine tabandan gelen destekten dolayı aday adaylığına başvurduğunu belirtti. Kara, “Ben hem partinin hem de sivil toplum örgütlerinin içerisindeyim.

Milletvekili olmadığım taktirde yine toplumun içinde olacağım. Ben milletvekilliğine farklı bir pozisyonda bakmıyorum. Ben en az senede bir defa sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek, toplumun Antalya genelinde sorunlarının çözümü noktasında neler yapacağımızı paylaşarak, bunu yukarıya taşımaya çalışıyoruz” dedi.

1999 yılından itibaren turizm şirketlerinin de avukatlığını yaptığını kaydeden Kara, Türkiye’deki her şey dahil paketlerinin bir an önce sonlandırılması gerektiğini belirtti. Tur operatörlerinin tüm Antalya geneline daha çok yaygınlaşması gerektiğine dikkat çeken Kara, Antalya’ya son 2-3 yıldır Rus turistlerin geldiğini, Almanların ikinci plana düştüğünü söyledi.

Hem Avrupa’da, hem de Rusya’daki olan krizin derinleşmesi neticesinde bu yıl turizmin geriye ket vuracağını düşündüğünü belirten Kara, sözlerine şöyle devam etti: “Bu tedbirlerle turizm acentelerle bire bir görüşerek, Avrupa’daki tur acenteleriyle bu anlamda çalışmalar yapılması gerekiyor.

Tarım konusunda da Rusya’ya yapılan ihracatla ilgili çalışmaların iyi bir şekilde yapılması gerekiyor. Bunların hepsi güvenlik ve huzurlu bir ortamla olacak çalışmalardır. Türkiye’deki istikrarın devam ettiği taktirde, tarım da, turizm de gelişecektir.

Antalya’daki tramvayın bir an önce hayata geçmesi, Batı-Doğu arasındaki bağlantı yollarının bir an önce açılması, hızlı trenin Konya’ya birleştirilmesi, Eskişehir etabının bir an öne bitirilmesi ve sanayi sektörünün biraz daha geliştirilmesi için çalışmalarımız olacak”

Haber: Ceren KAYA

Anahtar Kelimeler: BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sorunların çözümü konusunda söz verdi.
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
Cumhur İttfakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu; "1 Nisan´da zaferini kutlamaya bekliyorum” dedi.
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu: “Cumhur İttifakı´yla Finike hizmete boğulacak” dedi.
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi.
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hasan Demir temayül ve mülakat yoklamaları hakkında bir açıklama yaparak; “Gerçekleşen temayül ve mülakatların ülkemize ve davamıza hayırlı olmasın diliyorum” dedi.
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
Akdeniz Sonbaskı Gazetesi olarak AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hülya Doğan Akaydın la birlikteyiz
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Hasan Demir görevinden istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Ali Tongülüs hedeflerini anlattı.
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Kepez Mahallelerini gezdi.
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Siirtliler Vakfı`ndan çok mutlu ayrıldı.
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Hıdırellez`i Elmalı`da hemşehrileri ile kutladı.
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına devam ediyor.
SUBAŞI TAPULARI SORDU
SUBAŞI TAPULARI SORDU
Bağımsız Milletvekili adayı Hasan Subaşı Muratpaşa mahallelerini gezdi
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK Parti Milletvekili Adayı Atay Uslu Elmalı`da incelemelerde bulundu.
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
Hafta sonunda Varsak hayvan pazarını gezen Subaşı besicilerin sorunlarını dinledi.
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı esnafla buluştu, Kepez`i gezdi
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya`ya geldi.
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş ‘Kütüphaneler Haftası’ münasebetiyle Tekelioğlu Kütüphanesi çalışanlarını ziyaret etti.
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
17 Kasım 2019 Pazar