BAŞKAN BÖCEK MANAVGAT´TA
ABB Başkanı Muhittin Böcek; “Sorunların çözümü için 5 yıl beklemeyeceğiz” dedi.
Tarih: 1.8.2019 19:18:00/ 36646okunma / 0yorum

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat ilçesinde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Manavgat´ın taleplerinin masaya yatırıldığını ve değerlendirildiğini söyleyen Başkan Böcek, “Bu çalışmaları yapmak için 5 seneyi beklemeyeceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat´ta muhtarlar, STK temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile bir araya gelerek sorun, öneri ve talepleri dinledi. Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Av. Cansel Tuncer, Daire Başkanları, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ve diğer bürokratları ile birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de toplantıda yer aldı. Başkan Böcek Manavgat´ın sorunlarının çözümü noktasında Manavgat Belediyesi ile el ele çalışacaklarını söyledi.

BAŞKAN SÖZEN´E BAŞARI DİLEDİ

“Yerelden kalkınma, yerinden yönetim´ anlayışıyla başlattığı ilçe buluşmalarına Manavgat ile devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen´i ziyaret etti. Başkan Sözen ve ekibine görevinde başarılar dileyen Başkan Böcek, Antalya için, Manavgat için el ele çalışacaklarını belirtti.

KOORDİNELİ ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VAR

Başkan Böcek´in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, “Burada olmanız ve bizi ziyaret etmeniz önümüzdeki çalışma sürecimize şevk ve güç verecektir. Hayalimiz buydu. Antalya Büyükşehir Belediyemiz ile müşterek çalışmanın, birbirimizi dinleyerek çalışmanın çok daha güç getireceğini hep söylemiştik.

Sizinle bu anlayışın oturacağını oturmaya başladığını gördük. İlçelerimizde bizlerin, kent halkının beklediği ölçekte bir şeyler yapabilmemiz için Büyükşehir ile Manavgat olarak koordineli bir şekilde çalışmaya ihtiyacımız var. Manavgat halkı da bu anlamda sizi bağrına bastı ve seviyor” dedi. 

CADDELERİN ALINMASINA KARŞI GELDİK

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Böcek, Büyükşehir Yasası ile birlikte Manavgat Belediyesi´nden alınan cadde, sahil, gibi değerlerin Manavgat´a iade edilip edilmeyeceği sorusu üzerine, “Biz caddelerin alınması hususuna hep karşı geldik. Sütten dilimiz yandı biliyorsunuz. Konyaaltı Belediye Başkanı olduğum dönemde Konyaaltı´nda da caddelerimiz, sokaklarımız alındı. Bu konuyla ilgili Alanya´da da söylediğim gibi siyaset gözetmeden bunu yapacağız. Bunların daha altlıkları oluşuyor. Bir taraftan tabela, vergi bir taraftan yollar, bakımlar bunların hepsini konuşuyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

MANAVGAT´IN TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLİYOR

Başkan Böcek üst kullanım hakkı Akseki Belediyesi´ne verilen Oymapınar Barajı´nın yeniden Manavgat Belediyesi´ne kazandırılmasının gündemde olup olmadığı sorusuna ise, “Oymapınarla ilgili konuşmadık ancak yasa yönetmelik ve mevzuatlarla ilgili devlette devamlılık var. Bizim meclis ve yetki alanımızda bir konu varsa ona bakarız.

Biz haksızlığa uğramış belediyelerimiz, vatandaşlarımız hepsini toparlıyoruz. Manavgat Belediyesiyle ilgili talepleri arkadaşlarım masaya yatırmış, değerlendiriyor. Sonuca doğru bana getirecekler ve ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu. Başkan Böcek açıklamaların ardından ziyaretin anısına 40 yıl hatırı olsun diyerek Başkan Sözen´e kahve takımı hediye etti.

MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİNİ DİNLEDİ

Başkan Böcek daha sonra Manavgat programı kapsamında Başkan Şükrü Sözen ile birlikte muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda mahallelerinin eksikleri ile ilgili taleplerini anlatan muhtarlar ağırlıklı olarak alt yapı, yol, su, kanalizasyon gibi sorunları dile getirdi. Kanalizasyon olmadığı için sıkıntı yaşadıklarını dile getiren muhtarlar vidanjör talebinde bulundu.

Muhtarların bu talebinde haklı olduğunu söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Köylerimizin %90´nında alt yapı kanalizasyon hattı yok. Foseptikle sorunları çözüyorlar. Bu nedenle sürekli taşıyor. Ben Manavgat belediyemizde bu hizmeti ücretsiz yapmak için iki tane vidanjör alma talimatı verdim. Büyükşehirde iki vidanjör sağlarsa dört vidanjörle kanalizasyon hatlarımız yapılana kadar mahallelerimize bu hizmeti ücretsiz yapabiliriz” dedi. Başkan Böcek de Büyükşehir Belediyesi olarak vidanjör sağlamak suretiyle vatandaşın sorununun çözümü noktasında Manavgat belediyesi ile iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

5 YIL BEKLEMEYECEĞİZ

Muhtarların alt yapı, kanalizasyon, yol, imar gibi konulardaki taleplerini dinleyen Başkan Böcek, kanalizasyonla ilgili dünya bankasından onay beklendiğini söyledi. Başkan Böcek imarla ilgili sorunların çözümü noktasında ise “Vatandaşların babadan, dededen kalan yerlerini planlayacağız” açıklamasını yaptı. Başkan Böcek, muhtarlardan gelen asfalt talepleri ile ilgili olaraksa asfaltla ilgili 2019 yılı çalışma programının hazır olduğunu belirtti.

Başkan Böcek, 2020 -2021 yıllarında alt yapısı tamamlanmış yerlerde sıcak asfalt çalışmalarının olacağını belirtti. Başkan Böcek Manavgatlı üreticilerin canlı hayvan pazarı, hal kompleksi ve soğuk hava deposu taleplerini de dinleyerek, “Kırsaldan kalkınmayla ilgili olarak özellikle soğuk hava deposu gibi ihtiyaçları bütün ilçelerimizde yapacağız. Bu çalışmaları yapmak içinde 5 seneyi beklemeyeceğiz” dedi.

KAYMAKAM YİĞİT´E ZİYARET

Başkan Böcek programını Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit´i ziyaret ederek noktaladı.

Başkan Böcek ve Kaymakam Yiğit Manavgat´ın sorunları ve ihtiyaçları üzerine fikir alış verişinde bulundu. Başkan Böcek, ziyaretin anısına Kaymakam Yiğit´e kahve takımı hediye etti.

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN BÖCEK MANAVGAT
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´den taksi esnafına sürpriz ziyaret
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu´nda yapıldı.
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den gençlere övgü
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
Antalya OSB 2´nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
Muratpaşa Yaşlı Meclisi, Aralık ayı içinde toplanacak
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Meslek kola takılan altın bir bileziktir” dedi.
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
Antalya OSB sanayicileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye 7 bin fidan dikti.
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
Konyaaltı´nda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Milli Ağaçlandırma Günü´nde 300 servi fidanını toprakla buluşturdu.
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
“Cumhuriyet ve Atatürk” konulu konferans; ünlü tarihçi Sinan Meydan´ın katılımı ile ASMO´da yapıldı
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
E-Uygulamalar konulu eğitim semineri ASMO´da yapıldı
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayınladı
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
Büyükşehir Belediyesin´den üniversite öğrencilerine sıcak çorba
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
TKB ödülleri sahiplerini buldu. Başkan Böcek “Büyük Ödül”ü aldı
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
Kuru meyve sektöründen Başkan Erdoğan´a 150 milyon dolarlık teşekkür
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
Cumhuriyet Bayramında ilk kez ücretsiz olan Zıp Zıp Park çocuklarla doldu
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyete bağlılığımız eksilmesin”
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
deneme deneme

deneme 4
21 Kasım 2019 Perşembe