KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

AK KADINLARDAN ABDURRAHMAN DİLİPAK’A DAVA

3. ETAP RAYLI SİSTEMİN AĞLARI GENİŞLİYOR

BAŞKAN TÜTÜNCÜ VE EKİBİ MUHTARLARI DİNLEDİ

KONYAALTI'NDAN DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TÜTÜNCÜ; "YENİ BAŞARILARA BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ"

KONYAALTI BELEDİYESİ'NDEN KARDELENLERE TAHSİS

DÖŞEMEALTI'NDA SU KESİNTİSİ YAŞANACAK

BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR'DEN İLÇE MEZARLIKLARINA TEMİZLİK

TEOMANPAŞA MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞTU

HAYAT-PARK'IN YOLLARINA SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ

TÜTÜNCÜ; "VARSAK'IN DEĞERİNE DEĞER KATTIK"

BAŞKAN ESEN´E MEKTUP GELDİ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´e kardeşlik mektubu

Almanya´nın Nürtingen şehrinin Belediye Başkanı Dr. Johannes Fridich´in, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´e iletilmek üzere dostluk, kardeşlik ve karşılıklı işbirliği için kaleme aldığı mektubu, Türk sporcu Gökhan Arslan ve Alman sporcu arkadaşı Christoph Möhl tarafından, 7 bin km bisiklet yolculuğu sonrasında Esen´e ulaştırıldı

Kendisine iletilmesi için gönderilen mektubu teslim almak üzere Konyaaltı Belediye Binası önünde Türk ve Alman bayraklarıyla iki sporcuyu karşılayan Esen, Alman mevkidaşı Dr. Johannes Fridich´e teşekkürlerini ve memnuniyetini dile getirdi.

DR. JOHANNES FRİDİCH ESEN´İ DAVET ETTİ

Mektubun içeriğinde, ?Bugün iki sporcumuz Gökhan Arslan ve Chiristoph Möhl´ü karşılayacağınız için çok mutluyum. Nurtingen halkı adına size sevgi ve selamlarını iletiyorum. Müzik ve sanatın yanı sıra sporun yaş, köken ayırt etmeden insanları birleştirici özelliği göz önündedir. Dostluğumuzun temeli, bu dallara dayanarak daha güçlü olacağının kanısındayım. Böyle bir toplumsal ve birleştirici bir projeye imza attıkları için iki sporcumuzu kutluyorum. Nurtingen´de aktif Türk Dernekleri çoğunlukta olmakla birlikte, bu proje Türk-Alman dostluğunun simgesidir? mesajlarına yer veren Dr. Johannes Fridich, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´i Türk-Alman dostluğu adına Nurtingen şehrine davet etti.

?7 BİN KM DOSTLUK VE KARDEŞLİK TAŞIDINIZ?

Alman meslektaşının mektubunu okuyan Başkanı Esen, Türk-Alman dostluğunun pekiştirmek amacıyla 7 bin km yolu bisikletle Nurtingen şehrinden çıkıp Konyaaltı´na gelen ve 4 kez Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Türk sporcumuz Gökhan Arslan ile Alman arkadaşı Chiristoph Möhl´e teşekkür etti. Esen, ?Yükünüz dostluktu, yükünüz spordu. Bu dostluğu pekiştirici, ayrılıkları bertaraf eden güzel yönünü getirdiniz. Bize Nürtingen belediyesinden sevgi ve dostluk getirdiniz. İki ülkenin kardeşçe, dostça yaşayacağının mesajını getirdiniz. Sizin ve Nürtingen Belediye Başkanımız Johannes Fridich´in bize güzel mesajları için tekrar teşekkür ederim. Dostluk ve barış adına çok güzel bir etkinlik yaptınız? şeklinde duygularını ifade etti.

MÖHL, ?TÜRKİYE´DE ÇOK İYİ KARŞILANDIK?

Türk sporcu Gökhan Arslan, Başkan Semih Esen´e Antalya´da karşılama düzenlenmesinden dolayı teşekkür ederek, ?Nürtingen Belediye Başkanımızın mektubunu size getirdik. Alman dostumuz Christoph Möhl ile güzel bir yolculuk geçirdik? dedi. Alman Bisikletçi Christoph Möhl ise ?Karşılama için sizlere çok teşekkür ederiz. Dostluk adına yaptığımız bu 3´üncü tur. Alman ve Türk dostluğunu en güzel örnekleyen bir tur oldu. Bizim bu dostluğumuz hep yüreğimizdedir. Yolculuğumuz sırasında Türkiye´nin hangi kentine gittiysek, çok iyi karşılandık. Bundan dolayı Türk halkına çok teşekkür ederiz? diye konuştu. Karşılama sonrasında Başkan Semih Esen, Türk sporcumuz Gökhan Arslan´a Alman Bayrağını, Alman sporcu arkadaşı Möhle ise bağımsızlığımızın ve şehitlerimizin simgesi olan Türk Bayrağını vererek iki sporcu ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdikten sonra, sporcuları makamında ağırladı.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com