BAŞKAN TÜREL STAR TV´DE KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Star TV Ana Haber´de Nazlı Çelik´in konuğu oldu.
Tarih: 13.3.2019 18:09:21/ 36019okunma / 0yorum

Muhalefetin daha düne kadar karşı çıktığı kruvaziyer liman projesini biz de yapacağız dediğine dikkat çeken Başkan Menderes Türel, “Çiftçiye sulamada bedava elektrik, 100. Yıl millet bahçesi projelerimizi de kendi projeleri olarak sunuyorlar. Projelerimizin örnek alınmasından mutluluk duyarız ama bu projeleri ancak bizim kadrolar yapabilir. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Star TV Ana Haber´de Nazlı Çelik´in konuğu oldu. Verdiği her sözü yerine getirmiş, hatta fazlasını yapmış bir belediye başkanı olmanın özgüveni ile vatandaşların karşısına çıktığını belirten Türel, “Bu bize çok büyük bir güç veriyor. Örneğin 2014 seçim kataloğunda 19 kavşak yapacağımızı ifade etmişiz 28 tane yapmışız.

Biz ne söylemişsek yerine getirmişiz. Ben Antalya´da ilk kez belediye başkanı seçildiğimde Antalya´da hiç katlı köprülü kavşak yoktu. Antalya hafif metro çağdaş raylı sistem ile hiç tanışmamıştı. İlk dönemimde 11 tane kavşak yaptık bizden sonraki dönemde hiç yapılmadı. Geldik bu dönem 28 katlı köprülü kavşak daha ekledik. İlk dönemimde 11 kilometre raylı sistem hafif metro yaptık. Bizden sonra bir santim ekleyemediler. Ve şimdi buna 44 kilometre ekledik. Bir daha ki dönem metro diyoruz” diye konuştu.

Projeler yarışsın

Hizmetlerinde hiçbir ayrımcılık yapmadıklarının altını çizen Başkan Türel, “Antalya´ya hizmeti önemsiyoruz. Bizim için önce Antalya, sonra siyaset diyoruz. Diyoruz ki Antalya´da siyaset yarışmasın, hizmetler yarışsın. Adaylar da yarışmasın, projeler yarışsın. O yüzden biz, Antalya´ya çivi çakan herkesi takdir etmesini biliriz. Eğer benim bu dönem yaptığım 44 kilometre raylı sistem yapılsaydı geçen dönem CHP´li belediye tarafından yapılsaydı ben şimdi metroyu bitiriyor olacaktım” dedi.

Yeşil alanlar kazandırdık

Antalya´yı betona teslim etmemek için çok önemli çalışmalar yaptıkların anlatan Türel şunları aktardı: “Geçmişteki hatalı planlamalardan ders çıkararak Antalya´yı çok daha çağdaş bir noktaya taşıyoruz. O yüzden ben Antalya´da Konyaaltı Sahili´nde Sahil Antalya Yaşam Parkı yaptım. Eskiden Tırların, kamyonların sahil yolunu yayalaştırdım, 6 bin ağaç diktim. Çocuk bahçeleri, oraya spor sahaları, bisiklet yolları, koşu parkurları yaptım. Projemiz, Avrupa Konseyi´nde bizzat Avrupa Konseyi Genel Sekreteri´nin elinden aldığım ödülle taçlandı.

Antalya´daki eskimiş yapıları yıkıyoruz. Kepezaltı Santral kentsel dönüşümü ile depreme dayanıksız yapıları yok ederek, yerine güvenli yapılar yapıyor iken içinde 260 bin metrekare yeşil alan oluşturuyoruz. Kent merkezindeki bütün köhnemiş yapıları tabiri caiz ise ucubeleri biz yıktık ve onların yerine park yaptık. Antalya Stadyumu´nun yerine Türkiye´de AVM yapmayan nadir belediye başkanlarından biriyim. Orayı millet bahçesi yaptık. Şimdi halkımıza açıyoruz ve bir yeşil yaşam alanı haline getiriyoruz. Yüksek katlı bir özel idare binası vardı. Ucubeydi. O özel idare binasını yıktık. Serdengeçti Parkı haline, yeşil bir alan haline biz getirdik.”

359 projeyi eksiksiz yapacağız

Başkan Menderes Türel, Nazlı Çelik´in “Açıkladığınız 359 yeni projenin tamamlamayı nasıl başaracaksınız?” sorusunu şu şekilde yanıtladı: “Dağıttığımız proje katalogları aslında tarihi bir belge. Vatandaşlarımız bunu saklasınlar. Ben 2014 seçimleri öncesinde de işte o tarihi belge niteliğindeki kataloğumu dağıttım. 100´ün üzerinde projemiz vardı. Hepsini gerçekleştirmek nasip oldu. Şimdi Antalya yeni büyükşehir yasasıyla çok büyüdü. Bir başından bir başına 640 kilometre. Bu 359 projeyi eksiksiz yapacağız, hatta fazlası da olabilir.”

İşsizliğin çözümü yatırımdır

İşsizliğin yatırımla ortadan kalkabileceğini vurgulayan Türel,  “359 projenin içerisinde 70 bin kişiye yeni iş sahası açılacak. Sadece Boğaçayı Projemiz içerisinde 10 bin kişiye iş, aş, ekmek imkânı olacak. Konyaaltı´ndaki Sahil Antalya Yaşam Parkı´nda şu anda bin kişi ekmek yiyor. Ben o yatırımı yapmasaydım belki o insanlar şu anda iş sahibi olmayacaklardı. İşsizliğin çözümü yatırımdır. Ancak biz Antalya´da 100 bin kişiye iş deyip ondan sonra onun unutulduğu vaat dönemini 2019 öncesinde de gördük” dedi.

Metroyu bizden başkası yapamaz

Başkan Türel, büyükşehirlerde trafik sorununun kesin çözümünün toplu ulaşımı teşvik etmek olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Dolayısıyla toplu ulaşımında en iyi yöntemi çağdaş raylı sistem. Metro veya hafif metro. Biz, bu dönemde hafif metroyu 55 kilometreye çıkartıyoruz ama bir dahaki dönem Antalya´ya metro geliyor. Büyük Limandan Kundu´ya bir kolu da Varsak´a kadar uzanacak 25 kilometrelik bir metro hattından bahsediyoruz.  Böylelikle insanlar artık metroyla gidecekleri yere daha rahat gidebileceği için araç trafiğinde

çok önemli bir çözüm sağlamış oluyoruz. Şimdi metroyla ilgili yatırım noktasında bütün her şeyimiz hazır. Bu seçimde Antalya´nın geleceğine imza atacak bir kararı vereceğiz. Bizim olmadığımız dönemde maalesef Antalya´da bir katlı köprülü kavşak yapılamamış. Bir santim raylı sistem yapılamamış ama ne söylemişsek yapmışız. Şimdi diyoruz ki metroyu biz yaparız. Bizim kadrolarımız dışında da bu hizmetleri kimse yapamaz.”

Projelerimizin örnek alınmasından mutluyuz

İnsan odaklı belediyecilik yaptıklarını belirten Başkan Menderes Türel yeni dönem projelerinden bazılarını şu şekilde anlattı: “Bu dönem 10 bin öğrenciye burs sağladık. Bir dahaki dönem 30 bin öğrencimize burs veriyoruz. Bu dönemde 500 dar gelirli vatandaşımıza 606 liradan başlayan taksitlerle sosyal konut temin ettik. Bu dönemde 5 bin kişiye çıkartacağız. 5 bin ev hanımına evde ürettikleri takdirde 5 bin lira, 1 yılı ödemesiz sıfır faizli 5 yıl vadeli kredi vererek işletme sermayesi sağlayacağız. Antalya´da Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı sulama birliklerine ve kooperatiflerde 8641 çiftçi ailesi sulama suyunda elektriğe para ödemiyor. Şimdi bunu bütün birlik kooperatiflere yayıyoruz. 50 bin çiftçimiz artık sulama suyunda elektrik parası ödemeyecek. Rakip aday da bunları ben de yapacağım demeye başlamış. Projelerimizin örnek alınmasından mutluluk duyarız. Biz millet bahçesi yapacağız, Antalyaspor Falez Kavşağı arasındaki trafiği yerin altına alacağız diyoruz. Bir bakıyoruz Sayın Böcek de kendi projesi olarak sunuyor. Kruvaziyer liman yapacağız diyoruz. Daha düne kadar karşı çıkıyorlardı. Bugün biz de kruvaziyer liman yapacağız diye konuşmaya başladılar. Ben de mutlu oluyorum bizim projelerimizi örnek aldıkları için. Ama bu projeleri yapacak olan kadrolar biziz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız.”

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN TÜREL STAR KONUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜLGEROĞLU KİME ÇAĞRI YAPTI ?
DÜLGEROĞLU KİME ÇAĞRI YAPTI ?
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, canlı yayınla projelerini anlattı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
BAŞKAN UYSAL ZİYARET TURUNDA
BAŞKAN UYSAL ZİYARET TURUNDA
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal esnaf ziyaretinde
BAŞKAN ADAYI BÖCEK ŞARAMPOL´DE
BAŞKAN ADAYI BÖCEK ŞARAMPOL´DE
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek: "Şarampol Caddesi´nin eski günlerini yaşatacağız" dedi
BAŞKAN TÜREL GLOBAL´E KONUŞTU
BAŞKAN TÜREL GLOBAL´E KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel: “Uluslararası projelerle Antalya´yı bambaşka bir yere taşıyoruz” dedi.
FİNİKE´DE CUMHUR LİSTEYİ VERDİ
FİNİKE´DE CUMHUR LİSTEYİ VERDİ
Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, İlçe Seçim Kurulu´na AK Parti ve MHP İlçe Başkanlarıyla beraber Belediye Meclis Üyeleri listesini teslim etti.
BAŞKAN BÖCEK´E SEVGİ GÖSTERİSİ
BAŞKAN BÖCEK´E SEVGİ GÖSTERİSİ
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek´e büyük sevgi gösterisi
DÜLGEROĞLU ZİYARET TURUNDA
DÜLGEROĞLU ZİYARET TURUNDA
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu´ndan sahil işletmecilerine ziyaret
SERİK TÜREL´İ BAĞRINA BASTI
SERİK TÜREL´İ BAĞRINA BASTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel: “Halkımızın arasına göğsümüzü gere gere çıkıyoruz”
BÖCEK MİSAFİR AĞIRLADI
BÖCEK MİSAFİR AĞIRLADI
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP´li isimleri ağırladı
TEŞKİLAT TÜTÜNCÜ´YÜ BAĞRINA BASTI
TEŞKİLAT TÜTÜNCÜ´YÜ BAĞRINA BASTI
AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı Başkan Hakan Tütüncü´yü coşku ile karşıladı
BAŞKAN TÜREL NTV´YE KONUK OLDU
BAŞKAN TÜREL NTV´YE KONUK OLDU
NTV´nin konuğu olan Başkan Menderes Türel önemli açıklamalarda bulundu
AK PARTİ SEÇİME HAZIR
AK PARTİ SEÇİME HAZIR
AK Parti Antalya teşkilatı eğitimde buluştu
AKSU´DA KARATAŞ RÜZGARI
AKSU´DA KARATAŞ RÜZGARI
AK Parti Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Karata; "Halkımın derdi benim derdimdir" dedi.
BAKAN VE KARATAŞ CAN SUYU VERDİ
BAKAN VE KARATAŞ CAN SUYU VERDİ
Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Karataş, öğrencilerle okul bahçesine ağaç dikerek can suyu verdi.
KARATAŞ AKSU İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
KARATAŞ AKSU İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş AK Parti İlçe Başkanlığına Belediye Başkanlığına aday adaylığı için başvuruda bulundu.
BAŞKAN ERDOĞAN SORULARI YANITLADI
BAŞKAN ERDOĞAN SORULARI YANITLADI
Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı sonrası soruları yanıtladı
SIRTIMIZA BİNENLER ADAY OLAMAYACAK
SIRTIMIZA BİNENLER ADAY OLAMAYACAK
Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş; “AK Parti´nin sırtına basarak yükselen adaylarla seçime girmeyeceğiz”
BAŞKAN TÜREL NET KONUŞTU
BAŞKAN TÜREL NET KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel; “Hizmetlerimiz en büyük referansımız”
EYLÜL AYINA SİYASET DAMGASI
EYLÜL AYINA SİYASET DAMGASI
(MTM) tarafından hazırlanan raporda, Eylül ayının siyaset gündemi belirlendi.
BAŞKAN BÖCEK ZİRVEYİ KAPTIRMADI
BAŞKAN BÖCEK ZİRVEYİ KAPTIRMADI
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek en başarılı belediye başkanı seçildi.
SİYASET DÜNYASINDA GEÇEN AY
SİYASET DÜNYASINDA GEÇEN AY
Siyaset dünyasının Ağustos ayı gündemindeki başlıklar açıklandı
MÜSİAD´TAN YAPTIRIM AÇIKLAMASI
MÜSİAD´TAN YAPTIRIM AÇIKLAMASI
MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal bir basın açıklaması yaptı
AK PARTİDE KEMER HEDEFİ
AK PARTİDE KEMER HEDEFİ
AK Parti Kemer Ağustos ayı genişletilmiş ilçe danışma meclisi Kemer´de yapıldı.
BAŞKAN TÜTÜNCÜ´DEN ŞIK HAREKET
BAŞKAN TÜTÜNCÜ´DEN ŞIK HAREKET
Başkan Hakan Tütüncü, siyasi partilerin, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri´nde, Kepez´de centilmence mücadele ettiğini belirterek, “Bu centilmence mücadeleyi gerçekleştiren bütün partilerimizin ilçe başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
AK PARTİLİ BELİN´DEN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ BELİN´DEN AÇIKLAMA
AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin bir basın açıklaması yayınladı.
MHP´Lİ AKSOY´DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
MHP´Lİ AKSOY´DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy hafta sonu gerçekleşen seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.
AK PARTİLİ ÖZBOZ; "MİLLİ TARIM GELİŞİYOR"
AK PARTİLİ ÖZBOZ; "MİLLİ TARIM GELİŞİYOR"
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Gülçin Özboz, AK Parti´nin tarımın gelişmesi için başlattığı Kırsal Kalkınma Hamlesi´nin sonuçlarını vermeye başladığını söyledi.
AK PARTİLİ KÖSE KORKUTELİ´NDE
AK PARTİLİ KÖSE KORKUTELİ´NDE
Türkiye´yi dize getiremeyen dış güçlerin, ekonomi üzerinden yeni bir hamle yaptığını belirten AK Parti Milletvekili Köse, bu oyunun da 24 Haziran´da bozulacağını söyledi.
STK´LAR 24 HAZİRAN´DA ERDOĞAN DİYECEK
STK´LAR 24 HAZİRAN´DA ERDOĞAN DİYECEK
Türkiye´nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Semerkand Vakfı, Beşir Derneği, TÜMSİAD ve Genç-Kon, 24 Haziran´da gerçekleşecek seçimler için Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan´ı destekleyeceklerini kamuoyuna duyurdu.
SERİKLİLER DEMİR´İ BAĞRINA BASTI
SERİKLİLER DEMİR´İ BAĞRINA BASTI
Antalya Serikliler Derneği (ANTSERDER) nin düzenlediği ‘Dayanışma Gecesi´ Sedir Restorant´ta gerçekleştirildi. Geniş bir davetli topluluğunun katılımın olduğu organizasyonda en çok ilgiyi AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hasan Demir gördü.
AK PARTİLİ TAŞ “MİLLETİMİZ HİZMET EDENİ BİLİR"
AK PARTİLİ TAŞ “MİLLETİMİZ HİZMET EDENİ BİLİR"
AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş 24 Haziran seçim çalışmalarının ilk mahalle toplantısını Aksu Pınarlı mahallesinde gerçekleştirdi.
AK PARTİDE ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI
AK PARTİDE ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI
AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, AK Parti´de milletvekili aday adaylığı başvurularının başladığını belirterek, 29 Nisan Pazar günü başvuru sürecinin sona ereceğini söyledi.
MHP´Lİ BAŞKANLAR TOPLANDI
MHP´Lİ BAŞKANLAR TOPLANDI
MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy; ´Aday değilim, liderimin emrindeyim, teşkilatlarımın başındayım
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları