KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

KONYAALTI'NDA PERDE 'KUVAYİ MİLLİYE' İLE AÇILIYOR

BÜYÜKŞEHİR YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KALEİÇİ MÜZİK YARIŞMASININ İLK ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

MURATPAŞA'DA YILDIZLAR ALTINDA SİNEMA KEYFİ

KONYAALTI'NDA THM KORUSU ESİNTİSİ

ENGELSİZ KAFE'DE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

KONYAALTI'NDA KONSER ZAMANI

KEPEZ SENFONİ ORKESTRASI TRT'YE KONUK OLDU

O KONSERE BİNLERCE BEĞENİ VE YORUM GELDİ

KONYAALTI'NDA SANATA KAPILAR YENİDEN AÇILDI

KONYAALTI'NDA PARK ET SEYRET COŞKUSU

YÖRÜK MÜZESİ YENİDEN AÇILDI

BAŞKAN ÜMİT UYSAL İTALYA´DA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Gradara´da Belediye Başkanı Filippo Gasperi´yle bir araya geldi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İtalya´da düzenlenen, Akdeniz´e kıyısı olan ülkelerin paylaştığı tarihi ve kültürel gelenekleri ön plana çıkarmayı hedefleyen Popolinfesta´da, Gradara´da Belediye Başkanı Filippo Gasperi´yle bir araya geldi. İki başkan, belediyeler arasında kültürel işbirliği olanaklarını değerlendirdi.

Başkan Uysal, belediyenin Ermenek, Zeytinköy ve Memurevleri mahallerinde bulunan destek eğitim merkezlerinden 8 öğrenciyle birlikte İtalya´nın Fermignano ve Gradara belediyelerince gerçekleştirilen Popolinfesta´ya katıldı. Akdeniz´e kıyısı olan ülkelerin paylaştığı tarihi ve kültürel gelenekleri ön plana çıkarmayı hedefleyen ve 23 Haziran´da sona erecek festival kapsamında Başkan Uysal, Gradara Belediye Başkanı Gasperi´yle bir araya geldi.

Aynı zamanda Gradara´nın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden Başkan Uysal, Gasperi´yle iki belediye arasında kültürel işbirliği olanaklarını değerlendirdi. Başkan Uysal, Gradara ile Kaleiçi Old Town Festivali´yle başlayan işbirliğinin söz konusu olduğunu söyledi. Popolinfesta ve  10 ? 13 Ekim tarihlerinde 4´üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Old Town Festivali´nin ortak hedeflerinin bulunduğuna dikkat çeken Başkan Uysal,  şunları söyledi:

?Kaleiçi Old Town Festivali yolculuğu, 4 yıl, önce dünyada Kaleiçi gibi tarihi kent merkezine sahip şehirlerle güçlü bağlar kurmak, kalıcı bir insanlık ve kültür köprüsü inşa etmek amacıyla başladı. İtalya´da gerçekleştirilen Popolinfesta ise Akdeniz´e kıyısı olan ülkeler arasındaki kültürel bağları daha da derinleştirmeyi ilke edinmiş bir festival. Bu anlamda Muratpaşa ve Grada olarak ortak hedeflerde bir anlamda buluşuyoruz ve iki belediye arasında kültürel işbirliğimizi daha da geliştirmek istiyoruz.?


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com