324379001

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK KUMLUCALILARLA BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca’da bir dizi ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi. Kumluca Kent Müzesi ile ATASEM kursiyerlerini ziyaret eden Başkan Böcek, muhtar ve STK temsilcileri ile buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, güne Kumluca’da başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, meclis üyeleri, Kumlucalı 41 mahalle muhtarı, CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek kahvaltı yaptı. Başkan Böcek kahvaltının ardından, beraberinde Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcıları, danışmanları, daire başkanları, şube müdürleri ile birlikte Kumluca Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

GİRİŞİMCİLERİN YANINDA OLDUK

Başkan Böcek, Türkiye’nin değişik yörelerinden yüzlerce eserin sergilendiği müzeyi gezerek tek tek inceledi. Müzeye hayran kalan Başkan Böcek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Kumluca Atatürk Sanat ve Eğitim Merkezi’ne (ATASEM) geçti. Burada ATASEM kursiyerlerini ziyaret ederek sohbet eden Başkan Böcek, eğitimin önemine değindi. ATASEM de kadın kursiyerlerin meslek öğrenerek ev ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirten Başkan Böcek, “Girişimcilerimizin hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU 

Başkan Böcek, daha sonra Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Kongre Merkezi’nde muhtarlar, STK temsilcileriyle birlikte toplantı yaparak, sorun, öneri ve talepleri dinledi. Toplantıda Kumluca’da geçtiğimiz günlerde yaşanan su kesintisi ile ilgili sıkıntılarını anlatan muhtarlar ilçenin nüfus artışı nedeniyle içme suyunun yetersiz kaldığını dile getirdi.

Başkan Böcek de su kesintisinin ASAT ile ilgili olmadığına dikkat çekerek, “Bu konuda kimseyi suçlamıyoruz, ancak hiç kimsenin ucuz siyaset yapmasını da istemiyoruz. Bu konuda DSİ ile görüşmeliyiz. Kumluca giderek gelişiyor, büyüyor. Suyu yetersiz kalıyor. Belli bir oranda artırılması gerekiyor. Biz öncülük etmeye hazırız. Milletvekillerimizle, belediye başkanımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla hatta tüm siyasi parti temsilcilerimizle birlikte gideriz. Vali beyle de görüşebiliriz.

Biz çözüm odaklı çalışıyoruz. Kimsenin siyasi görüşüne bakmadan çalışıyor hizmet üretiyoruz. Biz önce halkımıza hesap veriyoruz. Geçmiş dönemde de içme suyu bahçe sulamada kullanılmış. Ancak nüfus artışı göz önüne alınarak yapılması gereken ne varsa yapmaya ve öncü olmaya biz varız” dedi. 

KÖPRÜ ALANINI İNCELEDİ

Başkan Böcek, muhtarlar ve STK buluşmasının ardından Kumluca Hacıveliler Mahallesi Konakyanı Köprüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu. Başkan Böcek, Hacıveliler, Salur, Çayiçi, Yeni Kışla ve Karacaören Mahallerini ilçeye bağlayan yol üzerindeki Hacıveliler Köprüsünün kısa sürede yapılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

SANAYİ SİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Böcek’in programı Kumluca Sanayi Sitesi ziyareti ile devam etti.  Büyükşehir Belediyesi’nin Kumluca Sanayi Sitesi’nde deforme olan mevcut asfaltı kazıyarak sıcak asfalt döktüğü çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Böcek, çalışma kapsamında yaklaşık 2500 ton asfalt serildiğini ve 16 bin metrekarelik bir imalat yapıldığını açıkladı.

Başkan Böcek çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşın ve esnafın trafik güvenliğinin de sağlandığı bir yola kavuştuğunu ifade ederek, “Biz ne gerekiyorsa yapacağız. Esnafımıza sağlıkla kullanmalarını diliyorum. Bütün esnafımıza hayırlı işler diliyorum. Ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz, onların da sıkıntılarını biliyorum. Biz her zaman esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

KÖLEOĞLU’NDAN BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu  da, Kumluca Sanayi Sitesinin Batı Antalya’nın en büyük sanayi sitesi olduğunu belirterek, “Bize verdiğiniz desteklerden dolayı Kumluca halkı olarak şükranlarımızı belirtmek istiyoruz. Yıllardır çözülmeyen sorunlarımız var. Özellikle burası Batı Antalya’nın ticaret merkezi. Ticaret merkezinin en önemli caddesindeki sorunu hemen gördükten sonra el koyduğunuz, çözdüğünüz için ben hem sanayideki esnaflarımızın hem Kumluca Belediyemizin hem de büyük Kumluca ailemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

PLAKET VERDİ

Daha sonra Kumluca Sanayi Sitesi Başkanı Durmus Tomaç da sanayi sitesinin 20 yıldır süre gelen asfalt sorununu sıcak asfalt ile çözdüğü için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür plaketi verdi. 

PORTAKAL BAHÇESİ’NE ZİYARET

Başkan Böcek’in Kumluca programı kapsamında, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe ile birlikte daha önce Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından faydalı böcek salınımı yapılan Çiftçi Muhammet Arıcan’ın portakal bahçesini ziyaret etti.

TAZİYE VE EV ZİYARETLERİ YAPTI

Başkan Böcek, geçen hafta annesi vefat eden Kumluca Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Ramazan Nacakçı’ya da taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Böcek daha sonra 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde muhtar kadınlara verdiği söz üzerine Kumluca'da kadın muhtarların evlerine misafir oldu. Kumluca Ortaköy Mahalle Muhtarı Halime Kaya ve Altınyaka Mahalle Muhtarı Havva Karakuş’u evinde ziyaret eden Başkan Böcek, aileleriyle bir süre sohbet etti. HANCIOĞLU; 'GÜN GEÇTİKÇE DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ'

BAŞKAN TAŞ'TAN YENİ BAŞLANGIÇ İÇİN BURUK VEDA

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ANTALYA'YA GELİYOR

ANTALYA OSB YILDA 260 TON ORGANİK ATIĞI DÖNÜŞTÜRECEK

SCOOTER'I KULLANAN GENÇ 0.80 ALKOLLÜ ÇIKTI

MUSTAFA YILMAZ’DAN DAVUT ÇETİN’E TOKAT GİBİ YANIT

ATSO 16. MESLEK GRUBUNUN BAĞIMSIZ YEŞİLLERİ ALİ BAHAR DEDİ

ANTALYA OSB’NİN YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ AÇIKLANDI

WBAF 2022’NİN BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI

1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2021 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

BAŞKAN TÜTÜNCÜ LİSELİ GENÇLERE DOKUMA-PARKI ANLATTI

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI TESLİMLERE ARA VERMİYOR

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT: 'SAYAÇ KRİZİ HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR'

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da şimdi ikinci etap satışta

ANTALYA OSB'NİN VE ŞEHRİMİZİN GURURLARI

BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”