324379001

BAŞKAN ÜMİT UYSAL; "O ZAMAN SİYASET KONUŞURUM"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami’de düzenlenen imar şenliğinde, bölgenin imar planlarının bilirkişi raporu yüzde 100 lehe olmasına rağmen, sıra dışı bir şekilde, mahkemece iptal edildiğini belirtti

Antalya’da 8 mahallenin tamamı, Fener ve Çağlayan mahallelerinin belli bölümlerini içeren 1481 futbol sahası büyüklüğündeki Kırcami’de imar planlanın belediye meclislerince onaylanmasının ardından bölgede şenlik düzenlendi. Başkan Uysal da şenliğe eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı.

SADE VATANDAŞIN HUKUKU

Başkan Uysal, Güzeloluk, Doğuyaka, Yeşilova, Kırcami, Mehmetçik, Tarım, Zümrütova, Topçular mahalleleriyle birlikte Fener ve Çağlayan’ın belli bölümlerini kapsayan Kırcami’nin sakinleriyle buluşmasında bölgede büyük bir mücadele verildiğini söyledi.

Bu mücadelenin özünün vatandaşının hakkını ve hukukunu korumanın oluşturduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Burada bu mücadele verilirken konuyu ilk dakikadan beri tamamen siyasetin dışında tuttuk. Asla siyasi bir açıklamaya konu etmedik. Asla seçimlerde konuşmadık” dedi. Süreç içinde her zaman vatandaşın lehine ne yapılabilir olduğuna baktıklarını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Hep bunu düşündük. İşler yürüsün, hep bunu düşündük. Zayiatı minimumda nasıl tutarız ona baktık. Plan bitti. Nasıl arttırırız vatandaşın hukukunu diye araştırdık. İşte son aldığımız kararlar var. Biliyorsunuz. Ona baktık. Cumartesi, pazar bile buna çalıştık. Üç gün kaybetmeyelim diye cuma günü mesai saati sonunda meclis toplantısı aldığımız oldu. Sonuna kadar mücadele ettik. Şimdi önümüz açıldı. Hızla sahada planımızı gerçekleştireceğiz.”

‘OLMAZ’ DENİLEN OLDU

Tüm bunlara rağmen kapalı kapılar ardında yine bir şeyler çevirmeye çalışanlar olabileceği konusunda uyarıda bulunan Başkan Uysal, “Önceki planda, bilirkişi raporu yüzde 100 lehimize olmasına rağmen mahkeme tam zıttı karar verdi. Olağanüstü, sıra dışı bir şey. 22 sene avukatlık yaptım. Kırcami imar planına kadar, bilirkişi raporlarıyla tespit edilen bir konuda, bilirkişi raporunun zıddına mahkeme kararını ömrümde hiç görmedim” diye konuştu. Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“İnşallah, artık hiç kimse cesaret edemeyecek ama bundan sonra, mahkeme kararıymış bilmem neymiş hiç kimse numara yapmasın. Bu planın başına bir şey gelirse, kimden bileceğimizi çok iyi biliriz. Bunu buradan söylüyorum. O zaman işi siyasete dökerim. O zaman siyaset konuşurum. Ben bu planı biliyorum. Bu plan bu plan bilirkişi raporlarıyla onaylanmış bir plandır.

Bu plan mahkemelerden geçebilecek bir plandır. Geçmesi gereken bir plandır. Sıra dışı, sürpriz bir şey olursa hiç kimse gelip de ‘Yapamamışlar planı. Şurasını eğri yapmışlar da mahkeme iptal etmiş’ diyemez. O numarayı biz yemeyiz. Kırcaminin, Kırcamililerin, bizim zekamızı, sezgimizi, iyi niyetimizi küçümsemesinler. Numara yapmasınlar. O zaman işi sonuna kadar siyasete dökerim.”HANCIOĞLU; 'GÜN GEÇTİKÇE DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ'

BAŞKAN TAŞ'TAN YENİ BAŞLANGIÇ İÇİN BURUK VEDA

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ANTALYA'YA GELİYOR

ANTALYA OSB YILDA 260 TON ORGANİK ATIĞI DÖNÜŞTÜRECEK

SCOOTER'I KULLANAN GENÇ 0.80 ALKOLLÜ ÇIKTI

MUSTAFA YILMAZ’DAN DAVUT ÇETİN’E TOKAT GİBİ YANIT

ATSO 16. MESLEK GRUBUNUN BAĞIMSIZ YEŞİLLERİ ALİ BAHAR DEDİ

ANTALYA OSB’NİN YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ AÇIKLANDI

WBAF 2022’NİN BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI

1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2021 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

BAŞKAN TÜTÜNCÜ LİSELİ GENÇLERE DOKUMA-PARKI ANLATTI

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI TESLİMLERE ARA VERMİYOR

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT: 'SAYAÇ KRİZİ HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR'

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da şimdi ikinci etap satışta

ANTALYA OSB'NİN VE ŞEHRİMİZİN GURURLARI

BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”