ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'DEN YATIRIMLIK VE YARDIMLIK EK BÜTÇE

MURATPAŞALILAR BÜTÇELERİNİ OYLAYACAKLAR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT'TAN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ

BAHAR; “SİGORTA ACENTELERİ, MESLEK ODASI KURMALI”

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

KEPEZ'DEN KADIN EMEĞİNE SATIŞ DESTEĞİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAL ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÜRETİCİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

MURATPAŞA'DA ZENCEFİL DENEME ÜRETİMİ SONUÇ VERDİ

BÜYÜKŞEHİR'İN ATA TOHUMU YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'İN KÖYDE HAYAT VAR PROJESİ DEMRE'DE

BÜYÜKŞEHİR'DEN KUMLUCALI ÜRETİCİYE FAYDALI BÖCEK

BÜYÜKŞEHİR ARICILARA KOVAN HİBESİ YAPTI

BÜYÜKŞEHİR'İN DAĞITTIĞI BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

MURATPAŞA'DA SUSAM TARIMI BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN BESİCİLERE DESTEK

BAŞKAN TÜTÜNCÜ FİDELERİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

BAŞKAN TÜTÜNCÜ ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR ARICILARA KOVAN HİBESİ YAPTI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, geleneksel kültürün, tarımın ve üretimin sürdürülebilirliği ilkesiyle başlattığı “Köyde Hayat Var” projesi İbradı’da gün boyu süren etkinliklerle hayat buldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yerelden kalkınma anlayışı kapsamında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Köyde Hayat Var” projesi İbradı ilçesinde devam etti. Proje kapsamında ilk olarak İbradı merkez ve Ormana mahallesinde üreticilere arı kovanı dağıtıldı. Arı üreticileri daha fazla bal üretecek olmanın mutluluğunu yaşadı.

ETÜT ÇALIŞMASI YAPILDI

Arı kovanı dağıtımının ardından tarımsal sulama suyu etüt çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediyesi İbradı Atıksu Arıtma Tesisi’nden çıkan atık suyun tarımsal sulamada kullanılabilmesine yönelik etüt çalışması yapıldı.

ÇEKİRGE İSTİLASINA KARŞI HİNDİ İLE BİYOLOJİK MÜCADELE 

Daha sonra İbradı Eynüf Ovası’na geçildi. Bölge hayvancılığı için önemli bir yere sahip olan mera alanında çekirge istilası olması nedeniyle biyolojik mücadele kararı alındı. Büyükşehir Belediyesi biyolojik mücadele kapsamında bölge çiftçisine hindi dağıtılarak çekirgelerle mücadele edilecek. Çekirgenin doğal düşmanı olan hindi ile doğal yöntemle mücadele edileceğini belirten ARGE Şube Müdürü Deniz İlaslan Çürek, 20 bin 600 dekarlık alanda çalışmaya başladıklarını söyledi. Sürdürülebilir tarım için doğru teknikleri kullandıklarını anlatan Çürek, hindiciliğin bölgede çekirge istilası için kullanılacağını ayrıca geliştirileceğini söyledi.

HAYVANLARA DIŞ PARASİT UYGULAMASI

Köyde Hayat Var Projesi kapsamında daha sonra İbradı Aydınyayla Maşat bölgesinde küçük baş hayvanlara dış parazit uygulaması yapıldı. Dış parazit uygulaması ile küçükbaş hayvanlar bit, kene, pire gibi parazitlerden korunması sağlanıyor. 

İBRADI BİTKİ ÇEŞİTLİLİĞİ AÇISINDAN ÖN PLANDA

Köyde Hayat Var Projesiyle Antalya’nın tüm ilçelerinde, köyden mahalleye dönen kırsal yerleşim alanlarını gezerek tarımın ve üretimin sürdürülebilirliğini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ürün çeşitliliği ve alternatif gelir kaynağı oluşturmak için İbradı mahallelerine dağıtılan dut  fidanı, lavanta, adaçayı fidesi alanlarında inceleme yapıldı. 

AŞT KIRDI GEÇİRDİ

Tüm gün süren etkinlikler akşam da devam etti. Günün sonunda Antalya Şehir Tiyatroları ”Düğün Hatırası” isimli köy seyirlik oyununu İbradılılar için sahneledi. Aylin Arslan ve İkbal Acun’un yazdığı oyun İbradı Meydanı’nı dolduran vatandaşları kahkahaya boğdu. AŞT Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Avkıran da Köyde Hayat Var projesinin hayallerinin ötesinde ilgiyle karşılanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, “Projemizin halk tarafından çok beğenilmesi ve kabul görmesi bizi mutlu ediyor. Biz birlikte yaptığımız sürece çok güçlüyüz” dedi.

KONSER EĞLENDİRDİ

Yerel sanatçıların yer aldığı konserde ise vatandaşlar eğlenceli saatler geçirdi. Konser ve tiyatro için Büyükşehir belediyesine teşekkür eden İbradı halkı, ‘Pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. Konsere tiyatroya aç kaldık. Büyükşehir belediyemize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.