ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'DEN YATIRIMLIK VE YARDIMLIK EK BÜTÇE

MURATPAŞALILAR BÜTÇELERİNİ OYLAYACAKLAR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT'TAN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ

BAHAR; “SİGORTA ACENTELERİ, MESLEK ODASI KURMALI”

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

KEPEZ'DEN KADIN EMEĞİNE SATIŞ DESTEĞİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAL ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÜRETİCİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

MURATPAŞA'DA ZENCEFİL DENEME ÜRETİMİ SONUÇ VERDİ

BÜYÜKŞEHİR'İN ATA TOHUMU YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'İN KÖYDE HAYAT VAR PROJESİ DEMRE'DE

BÜYÜKŞEHİR'DEN KUMLUCALI ÜRETİCİYE FAYDALI BÖCEK

BÜYÜKŞEHİR ARICILARA KOVAN HİBESİ YAPTI

BÜYÜKŞEHİR'İN DAĞITTIĞI BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

MURATPAŞA'DA SUSAM TARIMI BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN BESİCİLERE DESTEK

BAŞKAN TÜTÜNCÜ FİDELERİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

BAŞKAN TÜTÜNCÜ ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÇİFTÇİYE HİDRANT SULAMA DESTEĞİ

ABB tarıma desteğini sürdürüyor. Korkuteli Bahçeyaka Mahallesi’ndeki çiftçilere kapalı sistem tarımsal sulama sisteminde kullanmak üzere hidrant desteği verilerek, 2 bin 500 dekar arazinin tekrar sulamaya açılması sağlandı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma hedefiyle Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda kırsal bölgelerdeki üreticilerin emeğinin karşılığını daha fazla alması için tarımsal sulama sistemlerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. 

ÜRETİCİNİN GELİRİ, ARAZİLERİN VERİMİ ARTACAK

Korkuteli’ne bağlı Bahçeyaka Mahallesi’nde üreticilik yapan vatandaşlar, uzun zamandır arızalı olan hidrantlar yüzünden tarım arazilerinin büyük bölümünü sulayamıyordu. Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulunarak hidrantların yenilenmesini isteyen üreticilerin bu isteği hızla yerine getirildi. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, bölgede inceleme yaparak 30 adet hidrant desteği verdi. Tarım arazisindeki arızalı olan hidrantlar yenileriyle değiştirildi. Böylece kapalı devre sulama sistemine geçilerek 2 bin 500 dekar arazi yeniden sulamaya açıldı. 

SEZONA HAZIR

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, “Bu bölgedeki çiftçiler bozuk olan hidrantlar yüzünden su alamıyor tarlalarını sağlıklı bir şekilde sulayamıyordu. Talepleri doğrultusunda bölgedeki bozuk olan hidrantları yenileriyle değiştirdik. Yeni sulama sezonuna hazır olacak. Hem üreticinin geliri artacak hem de sulama sahasını en verimli şekilde kullanılacak” dedi. 

30 YENİ HİDRANTLA ARAZİLER SUYA KAVUŞACAK 

Bahçeyaka Mahallesi Kooperatif Başkanı Ercan Çelik, “30 adet hidrant arızalı olduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne değişme talebinde bulunmuştuk. Sağ olsunlar bir dediğimizi iki etmediler, hidrantlarımız yenileniyor. Arazilerimize yonca, patates ve mısır ekiyoruz. Ayrıca seralarımız da var. Hidrantların sulamaya büyük katkısı olacak. Büyükşehir Belediye  Başkanımız Muhittin Böcek’e Bahçeyakalı çiftçilere verdiği destek için çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN BÖCEK 

Bahçeyaka Mahalle Muhtarı Celil Gencer de şunları ifade etti: “Hidrantlar arızalı olduğu için ya göletten ya da uzaktaki bir hidranttan suyu getirebiliyorduk. Bu su da bahçeler ve seraları sulamak için yeterli değildi. Şimdi araziler suyla buluşacak. Suyumuzun gelmesiyle seracılık yeniden artacak. Çiftçi dostu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Çiftçilikle uğraşan Selahattin Şahin’de tarım arazilerini yeniden sulayabilecekleri için çok mutlu olduğunu söyledi.