ANTALYA'NIN EN YENİ CADDESİ 'SUR CADDE'DE TESLİMLER BAŞLADI

BAŞKAN BAHAR; “BÖLGESEL TEŞVİKLER İLÇELER BAZINDA VERİLMELİ”

MURATPAŞALI KADINLAR ATIKLARI KIYAFETE DÖNÜŞTÜRDÜ

ANTALYA OSB İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

TBB BAŞKANI ALPARLAN ÇAKAR ALİ BAHAR’I ZİYARET ETTİ

KEPEZ'DE ETİKET DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

BAŞKAN UYSAL; "MİLLİ EKONOMİYE KATKI SAĞLIYORUZ"

MELTEM ÇARŞIDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

BAŞKAN TAT; “DOĞALGAZDAKİ KESİNTİ ELEKTRİĞE SIÇRAMASIN"

MURATPAŞA ÇEVRECİ KART DAHA ÇOK KAZANDIRACAK

TATİL GELDİ, ŞİMDİ MURATPAŞA'DA TENEFFÜS PARK ZAMANI

BAŞKAN ÜMİT UYSAL; "MURATPAŞA DAYANIŞMA KENTİDİR"

BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN 'VEFA BULUŞMASI'

ANTALYA HAYVANAT BAHÇESİNDE BAHAR BEREKETİ

TÜNEKTEPE TELEFERİK YARIN HİZMETE AÇILIYOR

YAŞLILAR HAFTASI MAVİ EVDE KONSERLE KUTLANDI

MURATPAŞA'DA BİRLİK VE BERABERLİĞİN BULUŞMASI

RAMAZAN BOYUNCA MAHALLELERE İFTAR ÇADIRI

KOMŞU BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ ADRESİ SEDİR

BÜYÜKŞEHİR'DEN YEŞİLÇAM YOLUNDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN ANTALYA'NIN KUŞLARI SÖYLEŞİSİ

YÖRÜKLERİ VE EFELERİ MURATPAŞA BELEDİYESİ BULUŞTURDU

DOKUMA-PARK'IN ÖNEMLİ MİSAFİRLERİ VARDI

Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Antalya’nın Eski Valileri Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker aileleriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde DokumaPark’ı gezdi

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikasını halkın kullanımına kazandırarak kültür ve sanat adasına dönüştürdüğü  DokumaPark, yine önemli misafirlere kapılarını açtı. Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Antalya’nın Eski Valileri Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker aileleriyle birlikte DokumaPark’ı ziyaret etti. Konukları, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü karşıladı.

Memur Yemekhanesi’nden dönüştürülen Emekliler Lokali’nde bir araya gelen heyet, sıcak çay eşliğinde eski Antalya günlerini süsleyen hatıraların yad edilmesinin ardından golf arabalarına binerek, DokumaPark’a kazandırılan eserleri gezdiler. Heyet, Modern Sanatlar Galerisi’nden Anadolu Oyuncak Müzesine, Bir Zamanlar Antalya Müzesi’nden Antalya Şehirler Müzesine, Bilim Merkezi’nden Cemil Meriç Kütüphanesi’ne kadar DokumaPark’a kazandırılan tüm eğitim, kültür ve sanat yatırımlarını inceledi.

HAKAN BEY’LE HEP İFTİHAR ETTİK

Gezinin sonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibini kutlayan Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül , "Hakan Bey’in eserleriyle, gayretleriyle, çalışkanlığıyla hep iftihar ettik. DokumaParkı, bugün Antalyalılara bilim, kültür ve sanat ekseninde güzel bir Kent Park olarak kazandırmış olduğunu gördüm. Hizmetleriyle ilgili heyecanına bir kez daha şahit oldum.

Gördüklerimden pek memnun oldum. Kendisine ve gayretli mesai arkadaşlarına muvaffakiyetler dilerim." diye konuştu. Antalya Eski Valilerinden Saffet Arıkan Bedük ve Muammer Türker de, ziyaretten ziyadesiyle memnun olduklarını,  Antalya'nın bu tarihi sanayi tesisinin bütün unsurlarıyla korunmasını, nice eserlerle geleceğe taşınacak bir kültür varlığına dönüşmüş olmasının mutluluk verici ve sevindirici bir gelişme olduğunu ifade ederek, Başkan Tütüncü olmak üzere projeye emek veren herkesi kutladıklarını ifade ettiler.

ŞEHRİMİZE KATKILARINI ASLA UNUTMAM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü’de, "Milli Savunma Eski Bakanımız ve geçmiş dönem Antalya Milletvekillerimizden, kıymetli büyüğüm Sayın Vecdi Gönül'ü ve kıymetli eşlerini DokumaPark'ta misafir etmekten büyük onur duydum. Bu ziyarette Sayın Bakanıma, Antalya Eski Valilerimizden Sayın Saffet Arıkan Bedük ve Sayın Muammer Türker'in de muhterem eşleriyle katılmaları ayrı mutluluk vesilesi oldu. Muhterem Vecdi Gönül Bakanımızın şehrimize ve eserlerimize katkılarını, desteklerini asla unutamam.

Üzerimizde büyük emekleri vardır. Bir vefa olarak bugün en büyük eserimiz DokumaParkı ziyaretleri, uzun yıllara dayanan emeklerimizin neticesi olarak ortaya çıkardığımız eserleri kendilerine sunmaktan tarifsiz bir mutluluk duydum. Sayın Türker ile Antalya Valiliği döneminde, birlikte saygı ve sevgi dolu bir çalışma imkanı bulduk. O günlerin hatırası unutulmaz. Saffet Arıkan Bedük Valimiz ise henüz ilkokul yıllarında olduğum çocukluk günlerimin Antalya Valisiydi. Sanırım hayatımda hatırladığım ilk valiydi. Ne mutlu ki bugün, hürmetli büyüklerimizle hatıralarımızı tazelediğimiz, eserlerimizin sevincini paylaştığımız güzel bir günü paylaştık, hasret giderdik. Kendilerine şükranlarımı arz ediyor, sağlıklı ömürler diliyorum."dedi.