TÜRKİYE MAKİNE İHRACATINDA REKORA KOŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

SOSYETE PAZARI PAZAR AKŞAMLARI DA AÇIK

TAVUK DÜNYASI UŞAK ŞUBESİ AÇILDI

BAŞKAN BÖCEK'TEN ESNAFA KİRA MÜJDESİ

KEPEZ SOSYETE PAZARI AÇILDI

ŞEKERLER TURİZM GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR

HALK ETE YOĞUN İLGİ VAR

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

SUR YAPI ANTALYA'YA ALTIN ÖRÜMCEK ÖDÜLÜ

ENGELSİZ KAFE'DE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

KONYAALTI'NDA KONSER ZAMANI

KEPEZ SENFONİ ORKESTRASI TRT'YE KONUK OLDU

O KONSERE BİNLERCE BEĞENİ VE YORUM GELDİ

KONYAALTI'NDA SANATA KAPILAR YENİDEN AÇILDI

KONYAALTI'NDA PARK ET SEYRET COŞKUSU

YÖRÜK MÜZESİ YENİDEN AÇILDI

BİNLERCE ANTALYALI SAHİLDE SİNEMA KEYFİ YAŞADI

MURATPAŞA'DA İLK SERGİLER AÇILDI

KEPEZ ŞEHİTLER MÜZESİ AÇILIYOR

KONYAALTI'NDA 'PARK ET SEYREK' KONSERLERİ

KEPEZ'E GENÇLER İÇİN EĞLENCE MERKEZİ GELİYOR

FOLKLORUN TÜM RENKLERİ KEPEZ´DE

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, dünya´nın folklor renklerini ağırladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dünyanın ve Türkiye´nin dört bir yanından gelen folklor ekiplerini, festivalin ikinci gününde belediyenin meclis salonunda ağırladı.

Kepez Belediyesi´nin farklı kültürleri bir araya getiren 5. Uluslararası Folklor Festivali başladı. Uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Kepez Belediyesi bu yılda Dünya´nın ve Türkiye´nin farklı renklerini bir araya getirdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4 gün boyunca renkli görüntülere sahne olacak festivalin konuk ekiplerini Kepez Belediyesi meclis salonunda kabul etti. Dünya´nın ve Türkiye´nin dört bir yanından 5. Uluslararası Folklor Festivali´ni renklendiren konuklara teşekkür eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ?5 yıl önce güzel bir festival programı oluşturalım, Kepezle özleşecek güzel bir festivalin burada var olmasını sağlayalım istedik. 

Kepez Türkiye´nin 81 ilinden insanların burada huzur ve barış içerisinde yaşadığı çok güzel bir parçamız, çok güzel bir şehrimiz. İşte biz de Türkiye´nin ve dünyanın farklı renklerini burada yılın belli günlerinde Antalya´ya ve Kepeze bir güzellik bir kültür sanat etkinliği olarak verelim istedik. Festivallerde 5 yıllık bir süre önemli bir süredir.

Bu festivalimizi çok daha renkli, çok daha kapsamlı, çok daha geniş katılımlı ve şehre daha çok mal olmuş bir festivale dönüştürmeyi festivalimizi büyümeyi hedefliyoruz. Bu noktada yaptığımız değerlendirmeler ve bu yılki çalışmalarımızla inanıyorum ki; önümüzdeki yıl daha renkli, daha başarılı bir  festivale imza atacağız. ? dedi.

Şehrimiz çok daha fazla hissedecek

?Biz inanıyoruz ki; yerel kültürü,  yerel kültürü yaşatmayı ve yerel kültürün ulusal bazda marka haline getirmeyi çok çok önemli görüyoruz ve önemsiyoruz? diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü,  ?Evrenselleşmenin yolunun da yerellikten geçtiğini inanıyoruz. Yerel kültürlerin güç kazanması aynı zamanda ulusal ve evrensel markaların doğmasına da katkı sağlayacaktır.

Ulusal ve evrensel markalarda ülkelerine ve şehirlerine çok farklı anlamlar kazandıracaktır. Düzenlediğimiz semt etkinliklerini ve festivalleri Kepez´in dört bir yanında hemşehrilerimizin hissetmesi önemli bir gelişmedir. İnşallah önümüzdeki yıl Uluslararası Folklor Festivali´ni şehrimiz çok daha fazla hissedecek. ? diye konuştu.

Sevginin dili Kepez´i selamladı

5. Uluslararası Folklor Festivali´ni bu yıl 11 yerli, 8 yabancı olmak üzere toplam 19 ekibin,  570 kişiyle renklendirdiğini belirten Başkan Tütüncü, festival açılışını da değerlendirdi. Tütüncü, ?Festival açılış kortejimiz çok güzeldi. Mehmet Akif Caddesi Dünyanın ve Türkiye´nin rehberi sevginin dili ile Kepezi selamladı. Bize uzanan dost ellerine, sevgi dolu kalplere, heyecanımızı paylaşan yüce gönüllere çok çok teşekkür ediyorum. ? dedi.

Folklor festivalleri çok önemli

Folklor Festivallerinin sevgi dilinde topluma egemen kılmak noktasında çok çok önemli olduğuna da değinen Başkan Tütüncü, ? Biz sevginin dili ile konuşmalıyız, biz birbirimize sevginin dili ile hitap etmeliyiz. Böyle yaptıkça gönül kapılarının sonuna kadar açılacağına inanmaktayız. Bugün ihtiyaç duyduğumuz en önemli şey ülke içerisinde milli birliğimiz ve beraberliğimizdir.

Milli birlik ve beraberliğimiz için unutulmaması gereken önemli nokta; yumuşak sözden, tatlı dilden ve güler yüzden geçmektedir. Sevginin dilini gösteren şeylerden bir tanesi de halk danslarıdır. Bu Festival inanıyorum ki; aynı zamanda sevgimizi de büyütecek, birbirimize sevginin dili ile hitap etmemizi sonuçlayacak, işte bu yanıyla çok anlamlı. Biz sevginin dili ile konuşmaya, gönüllere hitap etmeye devam edeceğiz. Kalpler kazanmaya, yeni gönül yolları yapmaya devam edeceğiz.

Bir şehre yollar yapabilirsiniz, ışıltılı projeler yapabilirsiniz, kocaman kocaman yatırımları hayata geçirebilirsiniz. Bunları bütün belediyeler bilir. Önemli olan şey, gönül yolları yapabilmektir. Bu dünyada en mutlu kişi gönül fethedendir. Biz folklor festivalimizle gönüller kazanmaya, kalpler fethetmeye devam edeceğiz. Sevgimiz, kardeşliğimiz,  birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Biz saygıyı ve sevgiyi merkeze alarak yol yürümeye devam edeceğiz.? diye konuştu.

Tütüncü´den konuklara hediyeler

Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından festivale katılan konuk ekiplere ve emeği geçen katılımcılara plaket ve hediyeler verdi. Farklı yöre ve kültürlerin, geleneksel oyunlarının sergilendiği 5. Uluslararası Folklor Festivali, 4 gün devam edecek. Ekipler, festival süresince Kepez´in farklı noktalarında gösteriler gerçekleştirecekler. Farklı yöre ve kültürlerin geleneksel oyunlarının sergileneceği festival, 31 Ağustos Cumartesi günü Kepez Kent Meydanı´nda düzenlenecek gala ile sona erecek.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com