KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

BÜYÜKŞEHİR'İN MOBİL KUAFÖRÜ KORKUTELİ'NDE

KEMER'DE VEKTÖREL MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUZCA'YA YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPTI

MALAZGİRT DESTANI KEPEZ ŞEHİTLER MÜZESİNDE

TEMMUZ'DA TÜRKİYE AYASOFYA'NIN AÇILIŞINI KONUŞTU

KONYAALTI'NDAN MİNİK DOSTLARA BANYO HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

MURATPAŞA'DA SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

KEPEZ ANTALYA'NIN PORTAKALINA SAHİP ÇIKIYOR

KEPEZ KADIN GİRİŞİMCİLERİ BİLGİLENDİRİYOR

YUMURTADAN ÇIKTILAR, DENİZLE BULUŞTULAR

MURATPAŞA MÜŞTEMİLAT İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

KADIN HEKİMLER OKUL BOYUYOR

Antalya´nın Kadın Hekimleri de Antalya Hasan Kaya Ortaokulu´nu boyuyorlar.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı´nın bu yaz başlattığı ?KAHEV ile Rengarenk Geleceğe? projesi kapsamında Antalya´nın Kadın Hekimleri de Antalya Hasan Kaya Ortaokulu´nu boyuyorlar. Kimi kadın hekim iş çıkışında gidip bizzat boya yapıyor, kimi yıllık izin alarak bütün iznini okul boyayarak geçiriyor, kimi de boya yapamazsa evden yemek yapıp getiriyor.

Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs veren, onlarca okula kütüphane ve robotik laboratuarlar yaptıran Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) bu yaz kadın hekim üyeleri ile Türkiye´nin dört bir yanında okulları boyuyor. Çocuklarımız daha temiz ve eğlenceli ortamlarda 2019-2020 eğitim sezonuna başlayabilsin diye ?KAHEV´le Rengarenk Geleceğe? projesi kapsamında Antalyalı Kadın Hekimler de Antalya Hasan Kaya Ortaokulu´nu boyamaya başladı.

?KAHEV ile Rengarenk Geleceğe?  projesi ile Türkiye´nin dört bir yanında boya ve tadilata ihtiyacı olan okullar tek tek belirlenerek yaz aylarında gönüllü doktorların da katılımıyla boyanıyor. Antalya KAHEV ekibindeki kadın hekimler de Antalya Hasan Kaya Ortaokulu´nun 16 dersliğini ve tüm iç koridorlarını bizzat boyuyorlar. Kimi iş çıkışında gidiyor, kimi yıllık izin alarak bütün iznini okul boyayarak geçiriyor, kimi de boya yapamazsa evden yemek yapıp getiriyor.

KAHEV Hakkında

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı ? KAHEV, ilk çalışmaları 2017 yılında 5 kadın hekimin çabası ile başlayan ve kısa sürede yaklaşık 22.000 kadın hekim katılımcıya ulaşan, 31 Aralık 2018´de resmi gazetede yayınlanarak resmi sürecini tamamlayan bir Eğitime Destek Vakfıdır.

KAHEV ile Türkiye´nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekim, 2017´den bu yana her yaş grubundan yüzlerce öğrencinin hayatına dokunmuştur.

Vakfın amacı; okul öncesi, ilk, orta ve yükseköğretim öğrencileri ile üniversite mezunlarının eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmaktır.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com