BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT'A YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN 2022'YE YATIRIMCI BÜTÇE

ANTALYA OSB SANAYİCİLERİNE YENİ İHRACAT KAPILARI

HALK ET SERİK'TE VAZGEÇİLMEZ OLDU

ANTALYA KADIN KOOPERATİFLERİ FESTİVALİ BAŞLADI

BAŞKAN BÖCEK İŞ İNSANLARI İLE BİRARAYA GELDİ

DOĞU GARAJI'NDAKİ DÜKKANLAR İÇİN TESLİM ZAMANI

ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'İN MOBİL SAĞLIK TIRI FİNİKE'DE HİZMETTE

ALANYA HASTA YAKINLARI TESİSİ YENİDEN FAALİYETTE

KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ İÇİN DEZENFEKTE EDİLDİ

ALZHEİMER GÜNÜNÜNDE FUTOSHİKİ ÇÖZDÜLER

KEPEZ'İN SAĞLIK ORDUSU 9 BİN KİŞİYE AŞI YAPTI

KEPEZ AŞIYI VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR GÖTÜRÜYOR

SERVİS VE TAKSİLER ÜCRETSİZ DEZENFEKTE EDİLECEK

MURATPAŞA SERVİS ARAÇLARINI DEZENFEKTE ETTİ

BÜYÜKŞEHİR OKUL SERVİS ARAÇLARINI DEZENFEKTE ETTİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ OKULLARI DEZENFEKTE EDİYOR

PANDEMİ SONRASI OKULA UYUMDA ALTIN KURALLAR

VELİLERE OKUL ÖNCESİ SAĞLIK KONTROLÜ UYARISI

KEPEZ AŞIYI VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR GÖTÜRÜYOR

Kepez Belediyesi, mobil aşı merkezi ile ilçenin bütün mahallelerinden Antalya’nın ilçelerine kadar binlerce vatandaşın ayağına Covid-19 aşısı hizmetini götürüyor

Kepez Belediyesi, Covid-19 hastalığının önlenmesinde en önemli araç olan aşılanmaya mobil aşı merkezi hizmetiyle ciddi bir destek veriyor. Sağlık Bakanlığının, tıp merkezi statüsü vermesinden dolayı aşı yapma yetkisi bulunan Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi, gezici sağlık aracıyla Covid-19 aşısını vatandaşın ayağına götürüyor. Belediye Sağlık Merkezi, vatandaşın aşıya kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla gezici sağlık aracını, mobil aşı merkezine dönüştürdü.

Kepez’in 68 mahallesine aşı hizmeti

Sağlık merkezinin çalışanları tarafından da bu aşı merkezinde, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü desteği ile 12 Ağustos tarihinden itibaren Covid-19 aşısı hizmeti vermeye başlandı. Sağlık merkezinin önünde haftanın beş günü gündüz saatlerinde aşı hizmeti veren gezici sağlık aracı, bu hizmetini akşam saatlerinde ilçenin mahallelerinde sürdürdü.  İlçenin 68 mahallesine gidecek olan gezici sağlık aracı, 43 mahallede aşı hizmetini tamamladı.

Kepez’in mobil aşı merkezi ilçelerde

Kepez Belediyesi Sağlık Merkezinin mobil aşı merkezi,  hafta sonları da gelen aşı daveti üzerine de Antalya’nın ilçelerine gidiyor. Kepez gezici sağlık merkezi, Kaş, Kemer, Alanya ve Manavgat ilçelerindeki kırsal mahallelerde Covid-19 aşı çalışması gerçekleştirdi. Bugüne kadar 6 binden fazla vatandaşa Covid-19 aşısı yapan Kepez Belediyesi, yatağa bağımlı hastalar ile bedensel ve zihinsel engelli vatandaşları unutmadı. Evlerine gidilerek, bu vatandaşların aşıları da yapıldı. 

Vatandaşlardan aşı teşekkürü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, sağlık merkezi önündeki mobil aşı merkezini ziyaret etti.  Aşı olacak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Tütüncü,  merkezin sağlık çalışanlarına da kolaylıklar diledi. Vatandaşlar da,  mobil aşı merkezi hizmetiyle Covid-19 aşısına kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamasından dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.

Başkan Tütüncü, açıklamasında Covid -19 ile mücadelenin en önemli enstrümanının aşı olduğunu belirterek,  “Aşılarımızı yaptırarak, bu sürece katkı vermeli ve Covid ile mücadelede bir avantaj elde etmeliyiz. Bu bakımdan hemşehrilerimizin aşıya daha kolay ulaşabilmesi için gezici sağlık merkezimizi, gezici aşı merkezimiz haline dönüştürdük.” ifadesini kullandı.

“On binlerce hemşehrimizin ayağına aşıyı götürdük”

Mobil aşı merkezinin 12 Ağustos’ta hizmet vermeye başladığını aktaran Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bugüne kadar 42 mahallemizde Covid-19 aşılarını hemşerilerimizin ayağına götürdük. Bu hizmeti 68 mahallemizin tamamına götüreceğiz.  

On binlerce hemşehrimize aşı imkânı sunduk, sunuyoruz. Kepez'in mahallelerinde bu aşılama çalışmalarını yaparken, Antalya'nın diğer ilçelerinden de davetliler geldi. Davet edildiğimiz bütün ilçelerde Kepez Belediyesi, gezici aşı merkezi ile hemşehrilermizin ayağına Covid-19 aşılarını götürdü.”

 “İyi ki, sağlık merkezini kurmuşuz”

Sağlık merkezinin doktorlarına ve çalışanlarına teşekkür eden Başkan Tütüncü, “Antalya'nın bütün ilçelerinde olmak, akşam saat 23.00’e kadar Kepez'in bütün mahallelerinde hizmet vermek öyle kolay bir iş değil. Ciddi bir fedakârlığı gerektiren bir iş. Tabii geriye dönüp baktığımız zaman iyi ki belediye sağlık merkezimizi kurmuşuz diyoruz.

Çünkü Sağlık Bakanlığımız, belediye sağlık merkezimize,  tıp merkezi ruhsatı verdi. Bu ruhsatlandırma ile belediye sağlık merkezimiz, Covid -19 aşılarını yasal olarak yapmaya yetkili bir merkez oldu.  Geçmişte pandemi öncesinde kurmuş olduğumuz bu sağlık merkezi, tıp merkezi statüsüne kavuşturduğumuz bu örnek sosyal belediyecilik çalışmamız şimdi meyvelerini pandemide de veriyor.

Sağlık merkezimiz, aşılama faaliyetlerine, gezici aşı merkeziyle devam edecek. Hemşehrilerimizin sağlığı bizim yasal sorumluluğumuz değil ama vicdani sorumluluğumuz.  Çünkü Kepezliler, her şeyin en iyisini hak ediyorlar.”

Yatalak hastalara yatağında aşı hizmeti

Kepez Belediyesinin, sağlıkta bir farkının da daha olduğunun altını çizen Hakan Tütüncü, “Yatağa bağımlı hastalığı olan hemşehrilerimizin de aşılarını sağlık merkezimizin çalışanları evlerinde yataklarının başında yapıyor. Bunun için bir telefon yeterli oluyor. Belediye sağlık merkezimiz hizmette sınır tanımıyor. Büyük bir sorumluluk bilinci ile duygusu ile hemşehrilerime hizmet getirmeye devam ediyor.” açıklamasını yaptı.

“Aman diyeyim! Herkes aşısını olsun”

Başkan Tütüncü,  konuşmasının sonunda aşı konusunda vatandaşlara şu uyarıyı yaptı:  “Bu dönemde herkes ağzına geldiği gibi konuşuyor.   Şu an pandemi ile mücadelenin en önemli enstrümanı aşı. Bilim bize bunu söylüyor. Bilimin ışığı içerisinde biz meseleyi değerlendirdiğimizde mutlaka aşı olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Şahsen ben kendim aşı sıram gelir gelmez hiç beklemeden aşılarımı oldum. Rahatsızlığı da geçirdim. Rahatsızlığı hafif geçirdim ve kısa sürede şifaya kavuştum. Aman diyeyim! Herkes aşısını olsun.”