ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'DEN YATIRIMLIK VE YARDIMLIK EK BÜTÇE

MURATPAŞALILAR BÜTÇELERİNİ OYLAYACAKLAR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT'TAN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ

BAHAR; “SİGORTA ACENTELERİ, MESLEK ODASI KURMALI”

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

KEPEZ'DEN KADIN EMEĞİNE SATIŞ DESTEĞİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAL ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÜRETİCİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

MURATPAŞA'DA ZENCEFİL DENEME ÜRETİMİ SONUÇ VERDİ

BÜYÜKŞEHİR'İN ATA TOHUMU YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'İN KÖYDE HAYAT VAR PROJESİ DEMRE'DE

BÜYÜKŞEHİR'DEN KUMLUCALI ÜRETİCİYE FAYDALI BÖCEK

BÜYÜKŞEHİR ARICILARA KOVAN HİBESİ YAPTI

BÜYÜKŞEHİR'İN DAĞITTIĞI BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ

MURATPAŞA'DA SUSAM TARIMI BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN BESİCİLERE DESTEK

BAŞKAN TÜTÜNCÜ FİDELERİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

BAŞKAN TÜTÜNCÜ ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

KEPEZ BELEDİYESİNDEN BEREKETLİ HASAT

Kepez Belediyesi, farkındalık oluşturmak amacıyla 540 dönüm araziye ektiği 11 ton ekmeklik buğdayın hasadını gerçekleştirdi. Hasada katılan Başkan Hakan Tütüncü, “Allah nasip etti ve tarlalardan bereket fışkırdı" dedi

Kepez Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerindeki uzun yıllar atıl bırakılan arazileri, taşlardan, çalılardan temizledi, zemine kırmızı toprak serdi ve iş makineleriyle işleyerek yeniden tarıma kazandırdı. Tarıma kazandırılan 540 dönümlük tarlaya, ekmeklik buğday ekildi. Buğday tarlalarının bakımı, ilaçlaması da titiz bir şekilde yapıldı. Kepez Belediyesi, hasat vaktinin gelmesiyle de buğday tarlalarına verdiği emeğin karşılığını bereket olarak aldı.

540 dönüm tarlada buğday hasadı

Kirişçiler Mahallesi’nde oluşturulan 200 dönüm Antalya Orman Çiftliği ile bölgede atıl halde iken tarlaya dönüştürülen 340 dönümlük araziye ekilen buğdayın hasadına başlandı. Buğday hasadı, biçerdöverlerin tarlalara girmesiyle başlatıldı.

Hasat edilen buğdaylar da kamyonlarla buğday ambarlarına taşındı. İlk gün 340 dönüm tarlanın hasadı yapıldı. Yarın da Antalya Orman Çiftliği’ne ekilen buğday hasat edilecek. Buğday hasadı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  belediye bürokratları, Kirişçiler Mahalle Muhtarı Ali Cingöz, üreticiler bir araya geldi.

“Bereketi hemşehrilerimizle paylaşacağız”

Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada, atıl arazilerin tarıma kazandırılmasının önemli olduğunu söyledi. İlçede atıl haldeki 540 dönüm araziyi tarıma kazandırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Ekim sezonunda tarlalarımıza buğdayı ektik. Allah nasip etti bu tarlalardan bereket fışkırdı. Bu bereketi de hemşehrilerimizle paylaşacağız.” ifadesini kullandı.

“Hasat yüzümüzü güldürdü”

Tütüncü, buğday ekimiyle hem sosyal belediyeciliği özel bir başlık açtıklarını hem de tarıma önemli bir farkındalık kazandırdıklarını belirterek, şunları söyledi: “Milletçe, çok çalışmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin geleceği tarımdadır. Tarıma yönelik yapılacak çalışmaların son derece önemli olduğunun altını çizmek isterim.

Hasat yüzümüzü güldürüyor.  İnşallah elde ettiğimiz ürünleri paylaştığımız hemşehrilerimizin de yüzü gülecek. Tarıma artan bir ilgiyle, destekle farklı bir bakış açısını Kepez’de geliştirmeye, bunu da örnek bir belediyecik faaliyetine dönüştürmeye devam edeceğiz.”