BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN İLK HASAT PAYLAŞIMI

MURATPAŞA'NIN PARKLARI ELEKTRİK ÜRETİYOR

KEPEZ'DE EMEKÇİ KADIN FESTİVALİ DÜZENLENECEK

EMO BAŞKANI TAT'TAN ELEKTRİKLİ ARAÇ VURGUSU

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT; “ENERJİ KAMULAŞTIRILMALIDIR”

TAT; "ELEKTRİK ZAMMI HER ŞEYİN FİYATINI ETKİLEYECEK"

BAŞKAN UYSAL SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK

AOSB'NDE İMZALAR ÇATILARA ÖZGÜRLÜK İÇİN ATILDI

ANTALYA OSB DE KAYIT HEYECANI BAŞLADI

KEPEZLİ GENÇLER KÜTÜPHANELERİNİ ÇOK SEVDİ

MURATPAŞA'DA KREŞ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

ASSİM'DE KOÇLUK PROJESİ TAMAMLANDI

ZİÇEV'İN YENİ DERSLİĞİNİ BAŞKAN UYSAL AÇTI

TÜTÜNCÜ; "BU ŞEHRİN İNSANLARI BİLİM KONUŞSUN"

ASMO’DA WEBİNAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ'NDEN GENÇLERE TAM DESTEK

MİNİKLERE KURAKLIKLA MÜCADELE GÜNÜ EĞİTİMİ

BAŞKAN BAHAR’DAN GENÇLERE VE VELİLERE ÇAĞRI

KEPEZ GÜLVEREN'E 24 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAK

MURATPAŞA MURGEM'DE ÖN KAYITLAR BAŞLADI

KEPEZ GÜLVEREN'E 24 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAK

Kepez Belediyesi’nin 160 gecekondunun 40 yıla yakın tapu sorununu çözümleyerek, hak sahiplerini lüks binalara kavuşturduğu örnek proje " Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ” kapsamında bölgeye 24 derslikli ilkokul kazandırılıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katkılarıyla ilçe bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor. Göreve geldiği 2009 yılından bu yana Kepez’de 140’a yakın okulun yapımına ve okulların eğitim hayatına başlamasına doğrudan katkılar sunan Başkan Tütüncü, örnek kentsel dönüşüm projesiyle lüks konutların yükseldiği Gülveren’e de bir de okul kazandırıyor.  

Gülveren Mahallesi’nde 1/1000 ölçekli imar planında ilköğretim okulu alanı olan ve mülkiyeti belediyeye ait parsel, Kepez Belediyesi’nin Mayıs ayı meclisinde alınan kararla 25 yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmişti.

Işık hızıyla biten Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi gibi,  Kepez meclisi tarafından alınan tahsis kararının ardından bölgeye kazandırılacak okul yapımı için de jet hızıyla Antalya Valiliğinde protokol gerçekleştirildi. Protokol; Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Gülveren kentsel dönüşüm projesinin yapım ihalesini üstlenen Pınarlar İnşaat  Taahhüt Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret  A.Ş. adına İbrahim Sert, arasında imzalandı. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Ocak, Tekin Sert, Arif Sert ve Mehmet Sert de katıldı.

24 derslikli ilkokul

Kepez’e yeni bir okul daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “En sevdiğimiz şey yeni okular yapmak. Gülveren’e yeni bir okul geliyor. Gülveren Kentsel Dönüşüm Projemiz zaten muhteşem olmuştu. O projemizi güzel bir okulla taçlandırmak bugünün en güzel haberi oldu. Hayırlı olsun. ” dedi. 24 derslikli ilkokulun Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’ni daha anlamlı hale getireceğini belirten Başkan Tütüncü, “ Oradaki hak sahiplerinin çocuklarını okutabileceği bir devlet okulu olacak. Gülveren’in ve yakın çevresinin bir okula ihtiyacı vardı. Bu okul o ihtiyaca cevap verecek. “ diye konuştu.

2023 Eğitim - öğretim yılına tamamlanacak

Hayırsever Pınarlar İnşaat Taahhüt Turizm Gıda Sanayi Ticaret AŞ. tarafından  yapımı üstlenilen 24 derslikli ilkokul binasının, toplam inşaat alanı 5.140.00 metrekare, yaklaşık maliyeti de 2021 birim fiyatlarına göre 15.420.000.00  olarak belirlendi. " Pınarlar Ahmet Rıfat Sert " isminin verileceği ilkokul, saha tanzimi ve çevre duvarı, anahtar teslimi yaptırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek. Protokol onaylandıktan sonra 2022 yılı içerisinde okulun İnşaat ruhsatı alınarak inşaata başlanılacak, en geç 2023 yılı Eylül ayının başında bitirilerek, anahtar teslimi gerçekleştirilecek.