TÜRKİYE MAKİNE İHRACATINDA REKORA KOŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

SOSYETE PAZARI PAZAR AKŞAMLARI DA AÇIK

TAVUK DÜNYASI UŞAK ŞUBESİ AÇILDI

BAŞKAN BÖCEK'TEN ESNAFA KİRA MÜJDESİ

KEPEZ SOSYETE PAZARI AÇILDI

ŞEKERLER TURİZM GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR

HALK ETE YOĞUN İLGİ VAR

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

SUR YAPI ANTALYA'YA ALTIN ÖRÜMCEK ÖDÜLÜ

ENGELSİZ KAFE'DE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

KONYAALTI'NDA KONSER ZAMANI

KEPEZ SENFONİ ORKESTRASI TRT'YE KONUK OLDU

O KONSERE BİNLERCE BEĞENİ VE YORUM GELDİ

KONYAALTI'NDA SANATA KAPILAR YENİDEN AÇILDI

KONYAALTI'NDA PARK ET SEYRET COŞKUSU

YÖRÜK MÜZESİ YENİDEN AÇILDI

BİNLERCE ANTALYALI SAHİLDE SİNEMA KEYFİ YAŞADI

MURATPAŞA'DA İLK SERGİLER AÇILDI

KEPEZ ŞEHİTLER MÜZESİ AÇILIYOR

KONYAALTI'NDA 'PARK ET SEYREK' KONSERLERİ

KEPEZ'E GENÇLER İÇİN EĞLENCE MERKEZİ GELİYOR

KEPEZ´DE YÖRÜK GÖÇÜ YAPILDI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ?Yörük göçünde gönül köprüleri kuruldu? dedi

Kepez´de düzenlenen 26. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür Toyu kapsamında gerçekleştirilen temsili Yörük Göçü´ne katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ?Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz.? dedi.

Antalya Yörükler Derneği iş birliğiyle 26. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür Toyu kapsamında Yörük Göçü düzenlendi. Kepez Belediyesi´nin katkılarıyla gerçekleştirilen Yörük Göçü temsili yürüyüşü Mithatpaşa Caddesi´nden başladı. Yörüklerin, develer ve eşeklerle, davul zurna eşliğindeki yürüyüşü Dokumapark da sona erdi. Yörük Göçü´ne katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ??Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz.? diye konuştu. Bu göçün, binlerce yıllık medeniyet tarihimiz içerisinde atalarımıza duyduğumuz sevginin birer ifadesi olarak görülmesi gerektiğini belirten Başkan Tütüncü, ?Bugün çok güzel bir etkinliği bir Yörük Göçü´nü birlikte canlandırdık. Aslında bu göç atalarımızın oluşturduğu o güzelliklerin anılması, yaşatılması, içselleştirilmesi ve geleceğe aktarılması olarak görülmeli.? dedi.

Atalarımızın geleneklerini andık

?Biz bugün çok mutluyuz. Atalarımızın o geleneklerini andığımız güzel bir toyda hep birlikteyiz.? diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, ?Biz yine bugün çok mutluyuz ki; bakın burada erişkin misafirlerimiz kadar çocuklarımız ve gençlerimizde var. İşte onlar bu toyları görecekler, böylesi etkinliklerde bu güzel havayı teneffüs edecekler ki onlar nereden geldiğini bilecekler. Nereden geldiğini bilecekler ki ; nereye gideceklerini bilecekler. Binlerce yıllık tarihimizde atalarımızın âleme nizam verdiğini görecekler, bilecekler. Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz. İşte ben bu toyu bu sebepten dolayı da ayrıca çok önemli bir etkinlik olarak görüyorum. " dedi.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com