BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT'A YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN 2022'YE YATIRIMCI BÜTÇE

ANTALYA OSB SANAYİCİLERİNE YENİ İHRACAT KAPILARI

HALK ET SERİK'TE VAZGEÇİLMEZ OLDU

ANTALYA KADIN KOOPERATİFLERİ FESTİVALİ BAŞLADI

BAŞKAN BÖCEK İŞ İNSANLARI İLE BİRARAYA GELDİ

DOĞU GARAJI'NDAKİ DÜKKANLAR İÇİN TESLİM ZAMANI

ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

BAŞKAN UYSAL MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ

TÜTÜNCÜ'DEN ÖĞRENCİLERE KUCAK DOLUSU MÜJDE

BAŞKAN ÜMİT UYSAL KALEİÇİ TURUNA ÇIKTI

KEPEZ BELEDİYESİ ŞEHRİN İKİ YAKASINI BULUŞTURDU

BAŞKAN BÖCEK; "KALEİÇİ'Nİ HEP BİRLİKTE KORUYACAĞIZ"

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK ENERJİFUARINA KATILDI

ASMO BAŞKANI ÇAVDAR'DAN BEYANNAME AÇIKLAMASI

ANTALYA YILBAŞI'NDA BALIK PAZARINA KAVUŞUYOR

MURATPAŞA'DA AKDENİZ'İN GELECEĞİ KONUŞULACAK

KEPEZ ŞAFAK MAHELLESİNE İKİ ESER DAHA GELİYOR

BARO BAŞKANI GEÇİLMEZ'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BEŞ MERKEZ İLÇEDE ALT YAPI EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK

KEPEZ'DE SEVGİ ÜRETEN ATÖYLE

Kepez Belediyesi’nin desteği ile Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği tarafından açılan sevgi atölyesinde, özel çocuklara seramik ve el sanatları eğitimi veriliyor

Engellerin sınır tanımadığını ortaya koydukları birçok proje ile gösteren Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği ‘Sevgi Atölyesi’ ile yeni başarılara imza atıyor. Kepez Belediyesi’nin desteği ile Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği tarafından Zafer Mahallesi’nde açılan sevgi atölyesinde, özel çocuklara seramik ve el sanatları eğitimi veriliyor.  

Özel bireyler el sanatları öğrenirken, el ve iş becerilerini geliştiriyor, aile ekonomilerine katkı sağlıyor, hem de sosyalleşme imkanı buluyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarının ön planda bulunduğu sevgi atölyelerinde, her ürün özel bireyler tarafından büyük bir sevgiyle üretiliyor.  

Aile bütçelerine destek sağlıyorlar

Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülcan Ay, Sevgi Atölyesi’nin engelli bireylerin becerilerini geliştirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla 2019’da kurulduğunu hatırlattı. Başkan Ay, sevgi atölyelerinde amaçlananın özel çocukların bir iş alanında istihdamına katkı sağlamak olduğunu söyledi.  

Neden böyle bir şeye yapmaya karar verdiklerine de değinen Ay, “Özel çocukların farklı işyerlerinde istihdam edilmeleri zor bir süreç. Biz bunu 2013 yılından bu yana yaptığımız istihdam çalışmalarından gördük. Kendi bulundukları, kendilerinin benimsediği bir iş ortamında çalışmaları hem iş verimlerini, hem de motivasyonlarını artırıyor. Sevgi Atölyemizde, kupa, tişört, tabak baskı alanında çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Ve şuanda da birçok siparişler alıyoruz. Amaçladığımız çocuklarımızın istihdamına katkı sağlayabilecek bir projeyi hayata geçirebilmek” dedi.