KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

MURATPAŞA'NIN ÇOCUKLARI EN İYİ OKULLARA YERLEŞTİ

ODTÜ GENÇLİK PARKI İLE HAYALİ GERÇEK OLDU

TÜRKİYE’DE 7 MİLYON 940 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VAR

MURGEM'DEN ÜCRETSİZ REHBERLİK HİZMETİ

TEOMANPAŞA'YA MİNİ EĞİTİM KAMPÜSÜ GELİYOR

KEPEZ'DEN ANNE BABALARA UYARILAR

KONYAALTI'NDAN YKS REHBERLİK HİZMETİ

ŞEHRİN EN GÜZEL BİLİM MERKEZİ KEPEZ'E YAPILACAK

KEPEZ'DEN ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMALIĞI HİZMETİ

BAŞKAN UYSAL KİTAP KURTLARIYLA BULUŞTU

KEPEZ AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MURGEM YÜZDE 87.5'LİK BAŞARI ORANINI YAKALADI

KEPEZ´DEN ANLAMLI SEMİNER

Kepez Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın vizyon projesi olarak kabul edilen ?Sıfır Atık Projesi´ne, okullarda düzenlediği eğitim seminerleriyle destek veriyor.

Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sıfır Atık Projesi´nin okullarda binlerce çocuğa ulaşabilmesi için kolları sıvadı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan himayesinde cumhurbaşkanlığı külliyesinde başlatılan ´Sıfır Atık´ projesine Kepez Belediyesi´nden de destek geldi. Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Erensan Geri Dönüşüm Firması işbirliğiyle, Kepez´deki okullarda israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık uyandırmak için eğitim seminerleri düzenleniyor. İlçede eğitim gören öğrencilere proje kapsamında çevre bilinci aşılanırken, birçok projenin öncüsü olan Kepez Belediyesi bakanlığın projesine de destek veriyor.

Çevre eğitimlerine devam

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın Sıfır Atık Projesi´ne destek amacıyla başlatılan geri dönüşüm ve sıfır atık konulu eğitim semineri ilçede eğitim veren Arslanlar İlköğretim Okulu ile Gülgün Nihat Ömür İlköğretim Ortaokulu´nda gerçekleştirildi.  Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü´nün çalışmaları ile düzenlenen eğitim seminerlerinde çocuklar geri dönüşüm ve sıfır atık konularında bilgilendirildi. Çevre bilincinin aşılandığı geleceğin büyükleri bu eğitimlerle daha güzel bir dünya için bilgilendirildi. Eğitim seminerlerinin ardından temizlik işleri ekipleri tarafından okullara, cam, kağıt, plastik ve metal  atık toplama kutuları yerleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın vizyon projesi olarak kabul edilen ?Sıfır Atık Projesi´ çocukların çevre bilinci ile temiz bir dünya´da büyümesini ve kaynakların da doğru bir şekilde kullanılmasını amaçlıyor. Kepez Belediyesi´nin çocuklara daha temiz bir dünya için yola çıkan eğitim seminerleri farklı tarihlerde farklı okullarda devam edecek.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com