ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ORTAK PROJE ÜRETECEK
ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ORTAK PROJE ÜRETECEK
Antalya OSB Teknopark ile Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi İşletim A.Ş. (AOSB Teknopark) ile Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ABÜ TTO) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Antalya OSB Teknoloji Geliştirme Bölgesi İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek´in imzaladığı protokol kapsamında üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulup ortak faaliyet ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artması sağlanacak. ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE KATKI Protokolün imza töreni, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Hizmet Binasında gerçekleşti. İmzalanan protokolün üniversite-sanayi iş birliğine sağlayacağı katkılar hakkında bilgiler veren Antalya OSB İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Protokol ile taraflar arasındaki işbirliği ve bilgi paylaşımı artmakla kalmayacak, üniversite-sanayi iş birliğini daha verimli hale getirecek faaliyetler yürütülecektir. En önemlisi ise üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların Bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına entegre olabilen projeler geliştirebilmeleri sağlanacaktır. Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak bu uygulama, Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katacaktır” dedi. SANAYİNİN HİZMETİNDEYİZ Tarafların teknogirişim kültürünün geliştirilmesine ve teknoloji transferi faaliyetleri konusunda karşılıklı faydanın çoğaltılmasına önemli katkılar sunacağını aktaran Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite-sanayi iş birliğinde yeni ve başarılı modellerin birlikte tasarlanacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yüksek ayrıca, Antalya Bilim Üniversitesi´nin kaynaklarıyla birlikte sanayinin hizmetinde olduğunu söyledi.
GUATR HASTALIĞINA DİKKAT
GUATR HASTALIĞINA DİKKAT
Prof. Dr. Alihan Gürkan, guatr hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
KEPEZ´E 5 YILDIZLI SPOR TESİSİ
Kepez Belediyesi´nin Duacı´ya kazandırdığı semt spor sahası törenle hizmete açıldı.
Tarih: 10.10.2019 18:43:44/ 38208okunma / 0yorum

Kepez Belediyesi´nin spor yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Altınova Düden Semt Spor Sahası´nı hizmete açan Kepez Belediyesi, Duacı Semt Spor Sahası´nın da açılışını törenle gerçekleştirdi. Törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Açılış töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasına Barış Pınarı Harekatına değinerek başladı. Tütüncü, “Türk´ün gücünü dünyaya bir kez daha göstermek için Barış Pınarı Harekâtına katılan kahraman ordumuza Cenab-ı Allah´tan yardım niyaz ediyorum. Rabbim kahraman askerlerimizin gözüne yaş, ayağına taş dokundurmasın. Aziz milletimizin her bir evladının dualarıyla onlar bize, bütün dünyaya ve bütün mazlumlara güzel haberleri getirecekler. Mehmet Akif Ersoy´un İstiklal Marşımızda ifade ettiği gibi ‘Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak´ dediği zamana kadar; bu ay yıldızlı bayrağı bu ülkenin gönderlerinden, semalarından indirmeyecek,  ezanı dindirmeyecek ve vatanı böldürmeyecek.” dedi.

Kepez´de eser üstüne eser koyduk

Belediyecilik hizmetlerindeki 11 yılın her yılını taze bir başlangıç olarak kabul ettiklerine değinen Başkan Tütüncü, “Bu taze başlangıç, bizi her yeni güne bambaşka bir motivasyonla başlattı. Böylesi bir ortamda en büyük onur olarak kaydettiğimiz, insanımıza hizmet makamını laf üzerine laf koyarak değil, eser üzerine eser koyarak, anlamlı hale getirmeye çalıştık. Az konuşan, çok dinleyen ve bunun yanında çok gayret eden büyük hayaller kuran ve hayallerine erişmek için de alabildiğince koşan bir yönetim ve bir belediyecilik anlayışı içinde çalıştık. “ diye konuştu.

Duacı göz bebeğimiz

Kepez´in 68 mahallesi olduğunu ve her mahallenin birbirinden değerli olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Her mahallemize hizmet götürmek için aslında büyük bir gayret içerisindeyiz. Hangi mahallenin neye ihtiyacı varsa, imkanlarımız nispetinde bunları yerine getirmek için elimizden gelen bütün gerekli özeni gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Duacı mahallemizde bizim gözbebeği olarak gördüğümüz önemli bir yerleşim yerimiz. Duacı Mahallesi´ne de en güzel hizmetleri getirmek için bugüne kadar büyük bir gayret ve çaba gösterdik. 2009 yılında göreve geldiğimizde burası hizmet götürmekle yükümlü olmadığımız bir yerdi. Buraya İl Özel İdaresi hizmet getirmek durumundaydı.” dedi.  

Hizmette Duacı´nın yanında olduk

Geçmişte yetki ve sorumluluğun İl Özel İdaresi´nde olmasına rağmen Kepez Belediyesi olarak her hizmeti verdiklerini hatırlatan Başkan Tütüncü, “Yolları açtık, parklar, bahçeler yaptık. Duacı ne zaman ihtiyaç duyduysa, biz orada olduk. “ ifadelerini kullandı. Hizmette sınır tanımadıklarını dile getiren Tütüncü, “Duacı´ya açılan ilk yol olan, Duacı´yı Masa Dağı´na, Çankaya Mahallesi´ne bağlayan o yol beni çok heyecanlandırdı. Şimdi açtığımız yolu sahada genişletiyoruz. Bununla da  kalmıyoruz. Masa Dağı´nı Varsak Bölgesi´ne bağlayacak iki tane yeni geniş bir arter kazandırıyoruz. Bir tanesi bitmek üzere. Diğerinin de  imar planları  hazırlanıyor. Yine aynı şekilde 1900 metrelik 30 metre genişliğinde bir yolla Varsağı Masa Dağı´na, Masa dağını da buradan daha da genişleterek, yeni bir yolla Duacı´ya bağlıyoruz. Bütün bunlar; Duacı gün geçtikçe kıymetlenen, değerlenen bir yerleşim merkezimiz oluyor. Belediye Başkanlığındaki ilk dönemimde İstanbul için Polonezköy neyse, Antalya içinde Duacı aynı öneme sahip demiştim. “diye konuştu.

Duacı´ya Aile Sağlığı Merkezi

2019 yılı bitmeden Duacı´ya Aile Sağlığı Merkezi´nin de açılacağını duyuran Başkan  Tütüncü, bununda büyük hayallerinin bir parçası olduğunu söyledi. Semt Spor Sahalarının önemine de değinen Tütüncü, açılışı yapılan Duacı Semt Spor Sahası´nda da profesyonel spor eğitimcileri tarafından çocuklara spor eğitimleri verileceğini de bildirdi.  

Duacı´ya doğal gaz geliyor

Konuşmasını Duacı sakinlerine müjde vererek devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “ Bu dönem duacı ya doğalgaz geliyor. Bununla ilgili doğalgaz dağıtım şirketi ile gerekli görüşmeyi yaptık. Duacı´nın  güzel insanlarına doğalgazı getirmek boynumuzun borcudur.  Ne mutlu ki; Duacı´ya  doğalgaz getirmekte bize nasip oldu. Biz sizi çok seviyoruz. Yan yana olmaya, gönül gönüle olmaya, omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bizleri bir arada tutan ay yıldızlı bayrağımızdır. Bizi bir arada tutan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bizi bir arada tutan bin yıllık kardeşlik hukukudur.” dedi.

Tütüncü, Duacı esnafını gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını “Spor sahamız hayırlı olsun. En çokta çok sevdiğimiz, bu güzel ülkenin güneş yüzlü çocuklarına, sevgili öğrencilerimize hayırlı olsun.” diyerek, tamamladı. Başkan Tütüncü´nün konuşmasının ardından kurdele kesimi ile Duacı Semt Spor Sahası hizmete açıldı. Tütüncü, konuklarla birlikte semt spor sahasını gezdi, çocuklarla futbol oynadı. Duacı esnafını da ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnafın istek ve dileklerini de dinledi.

Anahtar Kelimeler: KEPEZ YILDIZLI SPOR TESİSİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KONYAALTI´NDA SATRANÇ TURNUVASI
KONYAALTI´NDA SATRANÇ TURNUVASI
Konyaaltı Uluslar arası Satranç Turnuvası başlıyor
OKÇULUK KURSUNA İLGİ YOĞUN
OKÇULUK KURSUNA İLGİ YOĞUN
Kepez Belediyesi´nin sporcu yetiştirmek için ilçe halkıyla buluşturduğu okçuluk kursları, yoğun ilgi görüyor.
KEPEZ´DE FUTBOL ŞÖLENİ
KEPEZ´DE FUTBOL ŞÖLENİ
Kepez Belediyesi, Duacı Semt Spor Sahası´nda ‘Bölge Okulları Sınıflar Arası Futbol Şöleni´, düzenledi.
“ÇOCUKLAR İÇİN KOŞ” ÇAĞRISI
“ÇOCUKLAR İÇİN KOŞ” ÇAĞRISI
Neslihan Demir ve Kerem Gönlüm, 3 Kasım Pazar günü 41´inci kez düzenlenecek İstanbul Maratonu´na katılacak.
KEPEZ´E YENİ SPOR KOMPLEKSİ
KEPEZ´E YENİ SPOR KOMPLEKSİ
Kepez Belediyesi´nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi´nde 4 bin 325 metre kare alan üzerine inşa ettiği semt spor sahası törenle hizmete açıldı.
KEPEZ´DE OFF-ROAD RÜZGARI ESTİ
KEPEZ´DE OFF-ROAD RÜZGARI ESTİ
Kepez Belediyesi´nin 2019 Akdeniz Offroad Kupası 3. Ayak Yarışları, heyecana sahne oldu
MELEKLER ÜSKÜDAR´I RAHAT GEÇTİ
MELEKLER ÜSKÜDAR´I RAHAT GEÇTİ
Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol takımı, İstanbul´dan galibiyetle döndüler
ETNOSPOR 1 MİLYON KİŞİYİ AĞIRLADI
ETNOSPOR 1 MİLYON KİŞİYİ AĞIRLADI
Etnospor Kültür Festivali geçmiş ve gelecek arasında sağlam bir köprü kuruyor.
ALTINOVA SPOR KOMPLEKSİ AÇILIYOR
ALTINOVA SPOR KOMPLEKSİ AÇILIYOR
Kepez Belediyesi´nin Altınova Düden Mahallesi´nde yapımını tamamladığı semt spor sahası hizmete açılıyor.
BAŞKAN UYSAL SPORCULARA SESLENDİ
BAŞKAN UYSAL SPORCULARA SESLENDİ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sporculara seslendi ve ‘Evinizdesiniz´ dedi
AMATÖRLERE KURAL EĞİTİMİ
AMATÖRLERE KURAL EĞİTİMİ
ASKF ve TÜFAD´ın düzenlediği organizasyonda kulüplere ‘kural´ eğitimi verdi
ANTALYA AMATÖR LİGLER BAŞLIYOR
ANTALYA AMATÖR LİGLER BAŞLIYOR
Antalya amatör kümede 2019-2020 sezonu, 14 Eylül Cumartesi günü oynanacak U14 Ligi maçları ile başlıyor.
ÖRNEK PLAJLARA ÇEVRECİ POTALAR
ÖRNEK PLAJLARA ÇEVRECİ POTALAR
Muratpaşa Belediyesi ´Mavi Bayrak´lı plajlara çevreci potalar yerleştirdi
ŞAMPİYONLAR KUPALARINI ALDI
ŞAMPİYONLAR KUPALARINI ALDI
Büyükşehir Belediyesi Antalyaspor işbirliği ile düzenlenen organizasyonda kupa heyecanı yaşandı
SPORA BAŞLARKEN KALBE DİKKAT
SPORA BAŞLARKEN KALBE DİKKAT
Spor yapmaya başlamadan önce kalp sağlığı ile ilgili temel konulara dikkat etmek gerekiyor.
MURATPAŞA´YA MİLLİ GURUR
MURATPAŞA´YA MİLLİ GURUR
Muratpaşa Belediyespor A Milli kadın hentbol takımına 10 sporcu gönderdi
PAŞA´DA HEDEF FUAR KUPASI
PAŞA´DA HEDEF FUAR KUPASI
Muratpaşa Belediyespor kadın hentbol takımı, 2-4 Eylül tarihlerinde İzmir´de düzenlenecek Fuar Kupası´nda sahaya çıkacak.
MURATPAŞA SPORUN HİZMETİNDE
MURATPAŞA SPORUN HİZMETİNDE
Muratpaşa Belediyesi, çocuklara ve gençlere basketbol sahası kazandırmak için çalışmalara başladı.
ELMALI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR
ELMALI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR
ABB Başkanı Muhittin Böcek tüm güreşseverleri Elmalı´ya davet etti
BAŞKAN AĞAOĞLU TEMMUZ´UN LİDERİ
BAŞKAN AĞAOĞLU TEMMUZ´UN LİDERİ
Medya Takip Merkezi (MTM), Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı Temmuz ayı raporunu açıkladı.
O PROJE GENÇLERE UMUT OLDU
O PROJE GENÇLERE UMUT OLDU
Ödüllü proje, genç yeteneklere umut ışığı oldu
KEPEZ´DE OTO-DRAG COŞKUSU
KEPEZ´DE OTO-DRAG COŞKUSU
Kepez Belediyesi´nin Odabaşı Mahallesi´nde hizmete açtığı Kepez drag pisti, hafta sonu oto drag yarışlarına ev sahipliği yaptı.
BAŞKAN BÖCEK GÖKBEL´DE
BAŞKAN BÖCEK GÖKBEL´DE
Başkan Böcek Gökbel Yağlı Güreşlerine katıldı, Gökbel´in başpehlivanı da Ali Gürbüz oldu
BAŞPEHLİVANA GÖRKEMLİ KARŞILAMA
BAŞPEHLİVANA GÖRKEMLİ KARŞILAMA
Kırkpınar´da Başpehlivan olan Ali Gürbüz coşkuyla karşılandı
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
22 Kasım 2019 Cuma