324379001

KKTC'DEN KEPEZ'İN ŞEFKAT VE HUZUR EVİNE ÖVGÜLER

Kepez Belediyesi’nin Şefkat ve Huzurevi’ni KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, ziyaret etti

KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Sibel Tatar, Antalya’da 2018 yılında Kepez Belediyesi tarafından beş yıldızlı otel konforunda inşa edilerek, hizmete kazandırılan tesiste incelemelerde bulundu. Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in eşlik ettiği ziyarette, ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Şefkat ve Huzurevi’nde yürütülen faaliyetler, yaşlılara sunulan olanaklarla ilgili bilgi verdi.

HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Tesisi gezdikten sonra şefkat ve huzurevi sakinleriyle bir araya gelen Sibel Tatar,  “Bugün burada olmak beni çok mutlu etti. Bayarmudu Belediye Başkanı İlker Edip bey, buranın ne kadar güzel, iyi çalışan, düzgün bir yer olduğunu ve bizimde böyle bir yere ihtiyacımız olduğunu söyledi.  Kuzey Kıbrıs’ta devlete ait huzur evimiz var. Ama özel sektörün böyle yerlere, özellikle belediyelerimizin desteğiyle açılacak bu tip yerlere çok büyük ihtiyaç var.

Dolayısıyla burayı görmemiz bizim için çok iyi oldu. Umut ediyoruz, hepimizin desteğiyle kendi azmiyle belediye başkanımızda kendi bölgesinde buna benzer bir yere sahip olurlar. Tesisin temizliği, etkinlik odalarının varlığı, açık hava imkanı ve odalar gerçekten beş yıllık bir bina olmasına rağmen bir yıllık gibi… Umut ediyorum bu gibi yerler özellikle Kuzey Kıbrıs çatısı altında kurulur. Burası adından anlaşıldığı gibi bana huzur evi değil, şefkat evi izlenimi yarattı. “ dedi.

KKTC’de yerel yönetimlerin önceliğinde yaşlıların yaşamlarını sürdürecekleri yüksek kalitede hizmet veren huzur ve bakımevlerinin yaşam bulması adına Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi’nde edinilen deneyimin öneminin altını çizdi.

SOSYAL ORTAMLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

“Umut ediyorum hepinizde burada olmaktan mutlusunuzdur.” diyerek sözlerine devam eden Sibel Tatar, “Sosyal ortamlar yaşamımız ilerledikçe daha çok bulunmamız gereken bir ortam. Her insanın sohbet etmeye, dertleşmeye, konuşmaya bir şey paylaşmaya ihtiyacı oluyor. Hareketli bir hayat tarzından sakin bir hayata geçilince insanının insana daha çok ihtiyacı oluyor. Dilerim bundan sonraki yaşamınız sağlıkla ve mutlulukla geçer.” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Şefkat ve Huzurevi sakinlerini ziyaret eden KKTC CumhurBaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarette bulunan kardeş belediye Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek,“Bugün sizlerle beraber olmak, sizleri mutlu görmek bizler için bir şereftir. “ dedi. Bir huzurevi sakini de KKTC Cumhurbaşkanı eşi Sibel Tatar’a “Yavru vatandan gelerek bizleri onurlandırdınız, şereflendirdiniz” diyerek, mutluluğunu dile getirdi.  HANCIOĞLU; 'GÜN GEÇTİKÇE DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ'

BAŞKAN TAŞ'TAN YENİ BAŞLANGIÇ İÇİN BURUK VEDA

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ANTALYA'YA GELİYOR

ANTALYA OSB YILDA 260 TON ORGANİK ATIĞI DÖNÜŞTÜRECEK

SCOOTER'I KULLANAN GENÇ 0.80 ALKOLLÜ ÇIKTI

MUSTAFA YILMAZ’DAN DAVUT ÇETİN’E TOKAT GİBİ YANIT

ATSO 16. MESLEK GRUBUNUN BAĞIMSIZ YEŞİLLERİ ALİ BAHAR DEDİ

ANTALYA OSB’NİN YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ AÇIKLANDI

WBAF 2022’NİN BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI

1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2021 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

BAŞKAN TÜTÜNCÜ LİSELİ GENÇLERE DOKUMA-PARKI ANLATTI

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI TESLİMLERE ARA VERMİYOR

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT: 'SAYAÇ KRİZİ HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR'

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da şimdi ikinci etap satışta

ANTALYA OSB'NİN VE ŞEHRİMİZİN GURURLARI

BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”