KEPEZ'DE ATIK JİLET TOPLAMA KAMPANYASI

MURATPAŞA'DA MISIR HASADI ZAMANI

LİMONDA İHRACAT KISITLAMASI KALDIRILDI

Z. ALTAN ELMAS KONUT SATIŞLARI VE KREDİ FAİZLERİ HAKKINDA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN TEOMANPAŞA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

SOĞUK BAKLAVA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SUR YAPI ANTALYA PROJESİ'NDE HAYAT BAŞLIYOR

TAVUK DÜNYASI'NDAN SAKARYA'YA YENİ ŞUBE

ELEKTRİKLİ VE HİBRİD OTOMOBİL SATIŞLARI ARTTI

KONYAALTI'NDA PERDE 'KUVAYİ MİLLİYE' İLE AÇILIYOR

BÜYÜKŞEHİR YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KALEİÇİ MÜZİK YARIŞMASININ İLK ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

MURATPAŞA'DA YILDIZLAR ALTINDA SİNEMA KEYFİ

KONYAALTI'NDA THM KORUSU ESİNTİSİ

ENGELSİZ KAFE'DE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

KONYAALTI'NDA KONSER ZAMANI

KEPEZ SENFONİ ORKESTRASI TRT'YE KONUK OLDU

O KONSERE BİNLERCE BEĞENİ VE YORUM GELDİ

KONYAALTI'NDA SANATA KAPILAR YENİDEN AÇILDI

KONYAALTI'NDA PARK ET SEYRET COŞKUSU

YÖRÜK MÜZESİ YENİDEN AÇILDI

KONYAALTI ORKESTRASI SOKAKTA

Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, sokakta konser verdi.

Geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Kent Meydanında yan flüt, keman, gitar ve çello gibi enstrümanlarla vatandaşların arasından çıkarak toplanan ve mini konser veren Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, son olarak Beach Park´ta benzer bir konser verdi. 

Bundan 5 yıl önce Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi çatısı altında kurulan ve onlarca konserle Konyaaltı´nda gönülleri mest eden  ?Konyaaltı Belediyesi Keman Orkestrası´, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´in talimatıyla farklı enstrümanlar dahil edilerek çok sesli müzik yapabilme kabiliyeti olan ?Oda Orkestrası´na dönüştürüldü.

Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası olarak konser veren koro üyeleri,  farklı bir yaklaşımla vatandaşları da müziğe dahil ediyor. Geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Kent Meydanında halkın arasından yan flüt, keman, gitar ve çello gibi enstrümanlarla halkın arasından çıkan ve Meydanda toplanarak mini bir konser veren Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, şimdide Beach Park´ta vatandaşların arasından sürpriz bir girişle konser verdi.

Yaşları 10 ile 80 arası 40 kişiden oluşan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, Buket Güzel´in şefliğinde bir çok eseri Antalyalılar için seslendirdi. ?Sokakta müzik var? diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ?Oda Orkestrası´ olarak çok sesli müziğe geçiş yaptıklarını ve müziği sokağa taşıyarak vatandaşları da konserlere dahil etmek istediklerini söyledi. İlkini Konyaaltı Kent Meydanı ikincisini ise Beach Park´ta düzenledikleri sokak konserlerine ilerleyen günlerde farklı ortam ve mekanlarda devam edeceklerini dile getiren Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrasının Cumhuriyet Konseri´yle eylül ayının ikinci haftasında Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde sahne alacağını bildirdi.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com