KONYSİAD BAŞKAN BÖCEK´İ AĞIRLADI
KONYSİAD´a konuk olan ABB Başkanı Böcek bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu
Tarih: 1.10.2019 18:50:34/ 37022okunma / 0yorum

KEPEZ SANTRAL´DE KİRA YARDIMI SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ev sahipliğinde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında 200 milyonluk borçlanma yetkisine onay çıktığını hatırlatan Başkan Böcek, Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 2817 vatandaşa ödenen kira yardımı konusunda da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşıldığını, kira yardımının süreceğini aktardı.

KONYSİAD´ın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bisiklet yollarını değiştireceklerini, Milli Egemenlik Caddesi´ndeki bisiklet yolunu Konyaaltı Caddesi´ne kaydıracaklarını söyledi. Halkın ucuz et yemesi için Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı´nda tanzim satış mağazaları açacaklarını belirten Başkan Böcek, Halk Su projesini Ant Su olarak hayata geçireceklerini kaydetti. Antalya genelinde 32 kreş açacaklarını ifade eden Böcek, “Kısa zamanda bitireceğimiz ve açılışını yapacağımız projelerimiz var” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği´nin (KONYSİAD) konuğu oldu. KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve Dernek üyelerine tarımdan, turizme, ekonomiden yatırımlara kadar pek çok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Böcek, soruları da yanıtladı. Antalya´nın sorunlarına çözüm üretmeye azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Kesinlikle geçmiş dönemle ilgili bir hesaplaşmam yok. Demokrasiye inanmış birisi olarak bugüne kadar Antalya´mız için çivi çakan herkese teşekkür borçluyuz” dedi.

KAMU YARANINA OLAN PROJELERE DEVAM

Geçmiş dönemden kamu yararına, vatandaşların yararına olan projeleri devam ettireceklerini ifade eden Böcek, Doğu Garajı, Kent Müzesi projelerini tamamlayacaklarını, seçimden hemen önce ihalesi yapılan 505 milyon lira yatırım bedelli Kınık Hali Projesi´ni ise iptal ettiklerini kaydetti.

HALK ET ÇALIŞMASI TAMAM

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Muhittin Böcek, Halk Su projesini daha önce patentinin alınmasından dolayı Ant Su olarak gerçekleştireceklerini, projeyle ilgili altlıkları oluşturduklarını söyledi. Böcek, vatandaşa ucuz et sağlayacak Halk Et´le ilgili Kepez öncelikli olmak üzere Muratpaşa ve Konyaaltı´nda tanzim satışla ilgili çalışmaları tamamladıklarını müjdeledi.

32 KREŞ AÇILACAK

Bu süreçte kısa, orta ve uzun vadeli çalışmaları planladıklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Kısa zamanda bitireceğimiz ve açılışını yapacağımız projelerimiz var” diye konuştu. Eğitim, sağlık, spor, alt yapı ile ilgili öncelikli hedefleri belirlediklerinin altını çizen Böcek, Antalya genelinde 32 kreş açacaklarını ifade etti.

İHALEYİ ALAN FİRMA KONYAALTI´NA BİR KURUŞ HARCAMIYOR

Başkan Muhittin Böcek şöyle devam etti: “Önceki dönemde 129 milyon liraya ihalesi yapılan Konyaaltı Sahili Projesi´ne, göreve geldik gördük ki 254 milyon lira harcanmış. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya geliyoruz, nerede yanlış varsa onu düzeltmeye geliyoruz dedik. Bütün vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız dedik. 20 yıldır ihale yaparım. İhalenin bir kişiye verilmesi rekabet koşullarını oluşturmaz. Şartname gereği belediye güvenliği, temizlik işlerini yerine getiriyor. Konyaaltı Sahili´ne Boğaçayı ile birlikte yıllık 10 milyon 780 bin lira harcıyoruz. İhaleyi alan firma bir kuruş harcamıyor.”

BOĞAÇAYI İKİNCİ ETABI

Önceki dönem Boğaçayı Projesi´ne 131 milyon lira harcandığını kaydeden Başkan Muhittin Böcek, yeşil alanları, rekreasyon alanları, belediye semt spor alanları ile projenin ikinci etabına devam edeceklerini ancak taşkın yatağına müdahale etmeyeceklerini söyledi.

THOMAS COOK İFLASI

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan´ın Thomas Cook´ın iflasının Antalya´ya yansımalarının neler olacağı ve EXPO 2016 Antalya alanının nasıl değerlendirileceği yönündeki sorularını yanıtlayan Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin turizmini yakından ilgilendiren bu konuya karşı son derece duyarlıyız. Sayın Valimizle, TÜROFED Başkanı Osman Ayık ile bu konuyu görüştük. Cumhuriyet Halk Partisi bu konu ile ilgili mecliste bir komisyon kurulması noktasında TBMM Başkanlığı´na bir önerge verecek. Bizler de konunun yakın takipçisiyiz” diye konuştu.

EXPO İÇİN BAKANLIKLA GÖRÜŞÜLECEK

EXPO alanıyla ilgili görüşlerini de açıklayan Başkan Böcek şunları söyledi; “Son derece yüksek bir maliyetle hayata geçirilen projenin gelinen noktada boş durmamak adına düğünlerin yapıldığı bir yer haline geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bakanlığımızla görüşme yapacağız ve bu alanda neler yapılabileceğiyle ilgili sivil toplum örgütlerimizin de görüşleri doğrultusunda talepte bulunacağız. Her gittiğimiz toplantıda bu alan ile ilgili bize sorular gelir ama ne yapılması gerektiğini burada bulunan hazirunun bilmediği gibi şahsım da bilmiyor. Sayın Valimiz de bilmiyor. Ama Sayın Valimiz de güzel bir beklenti içerisinde. EXPO alanın kısa zamanda Antalya´ya yeniden kazandırılması gerekiyor.”

ŞEFFAF OLACAĞIZ

Şeffaf bir belediye olacaklarının altını çizen Başkan Muhittin Böcek, “Vatandaş parasının nereye nasıl yatırıldığını bilmeli. 5 yıllık görev sürecimiz boyunca bizim borcumuzu, harcımızı, yaptıklarımızı alenen herkes bilecek ve her şeyi görecek. İhalelerimiz de buna dâhildir” dedi.

RAYLI SİSTEM DEVAM EDECEK

KONYSİAD üyelerinin sorularını da yanıtlayan Başkan Böcek, Kırcami ve ulaşımla ilgili bilgi verdi. Göreve geldiğinde 7 ilçede ulaşım master planı olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, 19 ilçenin tamamında yapılması için karar aldıklarını açıkladı. Ulaşım master planına göre 3. Hafif Raylı Sistem Projesi´ni devam ettirdiklerini belirten Başkan Böcek, projenin Akdeniz Üniversitesi önünden, Meltem´e ve Nostalji tramvayına bağlanacağını söyledi.

KIRCAMİ´DE ALT YAPIYA BAŞLAYACAĞIZ

Başkan Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanlığı döneminden beri Kırcami planlaması ile ilgili her önergenin altında imzası olduğunu hatırlattı. Kırcami´de vatandaşların atadan kalma yerleri olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, “Bir tarafta 8-10 katlı binalar, bir tarafta marul eken vatandaşımız. Bu Kırcamililerin kaderi değildir diye defalarca söyledik. Mahkeme kararı olduğu söylendi. Buna rağmen olağanüstü meclis yaptık ve planları oy birliğiyle geçirdik. Planlarımıza herhangi bir itiraz söz konusu olmazsa alt yapı ile ilgili bu sene çalışmalara başlayacağız. Bununla ilgili bir tereddüt yok” diye konuştu.

O YOLU AÇACAĞIZ

Lunaparkın arkasından Üniversiteye açılacak yol ile ilgili de bilgi veren Başkan Böcek, bölgede planlamayla ilgili az bir sorun kaldığını belirterek, “Son derece önemsediğimiz oyolu da açacağız. Ulaşıma da büyük katkı koyacak. Çünkü İl Sağlık Müdürlüğün orada devamlı tıkanma olduğunu hep birlikte görüyoruz” dedi.

PLANLI BİSİKLET YOLLARI

Esnafın tepkisine neden olan Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki bisiklet yolunu kaldırıp Konyaaltı Caddesi´ne alacaklarını belirten Başkan Böcek, Atatürk Caddesi´nde trafik sorunu oluşturan bisiklet yolunun güzergâhını da değiştireceklerini kaydetti. Başkan Böcek, bisiklet yollarının planlı ve kurallı olması gerektiğinin altını çizdi.

Anahtar Kelimeler: KONYSİAD BAŞKAN BÖCEK AĞIRLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEPEZ ŞEHİTLERİNİ ANDI
KEPEZ ŞEHİTLERİNİ ANDI
Kepez Belediyesi etkinliğinde Şehit Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtseven anıldı
ANTALYA OSB UGANDA´YA GİDİYOR
ANTALYA OSB UGANDA´YA GİDİYOR
Antalya OSB sanayicileri, ülkedeki yatırım olanaklarını değerlendirmek için Mart ayında Uganda´ya gidecek.
KEPEZ´DE YÜZME SEFERBERLİĞİ
KEPEZ´DE YÜZME SEFERBERLİĞİ
Kepez Belediyesi, 10 bin ev hanımına yüzme öğretmeyi hedefliyor.
EN ÇOK MÜLTECİ TÜRKİYE´DE YAŞIYOR
EN ÇOK MÜLTECİ TÜRKİYE´DE YAŞIYOR
Dünyadaki mültecilerinin yüzde 14´ünün Türkiye´de bulunduğu belirlendi
OYUNCAK MÜZESİ DOLDU TAŞTI
OYUNCAK MÜZESİ DOLDU TAŞTI
Kepez Belediyesi Anadolu Oyuncak Müzesi´ne ziyaretçi akını
BAŞKAN BÖCEK´TEN 3 MART MESAJI
BAŞKAN BÖCEK´TEN 3 MART MESAJI
ABB Başkanı Muhittin Böcek ´3 Aralık Engelliler Günü´ konulu bir mesaj yayınladı
OSB´DEN AR-GE VE İNOVASYON BAHARI
OSB´DEN AR-GE VE İNOVASYON BAHARI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi İnovatif fikirlere ev sahipliği yapacak
KEPEZ´İN ÇALIŞANLARI ÇOK ŞANSLI
KEPEZ´İN ÇALIŞANLARI ÇOK ŞANSLI
Kepez Belediyesi, toplu iş sözleşmesi kapsamında verilen ikramiyenin 2. dilimini de çalışanlarının hesabına yatırdı.
BAŞKAN ESEN ÇOCUKLARLA BULUŞTU
BAŞKAN ESEN ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, çocuklarla çizgi film izledi
BAŞKAN DERE´DEN ÇAĞRI VAR
BAŞKAN DERE´DEN ÇAĞRI VAR
AESOB Başkanı Adlıhan Dere; "Esnafa ´Yıpranma Payı Hakkı´ verilmeli" dedi
TOPLU TAŞIMAYA KIŞ TARİFESİ
TOPLU TAŞIMAYA KIŞ TARİFESİ
Toplu ulaşımda gece seferlerine kış düzenlemesi yapıldı
ÇEVRECİ BELEDİYE KEPEZ
ÇEVRECİ BELEDİYE KEPEZ
Kepez Belediyesi´nden sıfır atık projesine tam destek
ATSO TARIM ÖDÜLLERİ VERİLDİ
ATSO TARIM ÖDÜLLERİ VERİLDİ
ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri Sahiplerini Buldu
BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERİNE ZİYARET
BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERİNE ZİYARET
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den Öğretmenlerine Vefa
KONYAALTI´NDAN ANLAMLI FARKINDALIK
KONYAALTI´NDAN ANLAMLI FARKINDALIK
Konyaaltı Belediyesi´nden ‘Ben de Varım´ farkındalığı
KIRCAMİ´DE TARİHİ GÜN
KIRCAMİ´DE TARİHİ GÜN
Muratpaşa Belediyesi, 13 bin 100 metrekarelik alan için inşaata esas çap verdi
HAYVAN DOSTU BÜYÜKŞEHİR
HAYVAN DOSTU BÜYÜKŞEHİR
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hayvan ambulansı ile ölümler azalıyor
TÜTÜNCÜ´DEN ÖĞRETMENLERE ŞİİR
TÜTÜNCÜ´DEN ÖĞRETMENLERE ŞİİR
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğretmenler için şiir okudu
YENİ EMEK GÜZELLEŞİYOR
YENİ EMEK GÜZELLEŞİYOR
Kepez Belediyesi,Yeni Emek Mahallesi´ni yeşil alan çalışmasıyla güzelleştiriyor.
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´den taksi esnafına sürpriz ziyaret
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu´nda yapıldı.
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den gençlere övgü
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
Antalya OSB 2´nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503
En büyük ibadet topluma hizmet etmetir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
15 Aralık 2019 Pazar