KORKUTELİ´NE KUR´AN KURSU
Korkuteli Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun açılışı yapıldı
Tarih: 23.10.2019 18:40:49/ 40126okunma / 0yorum

Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun Açılışı Yapıldı.

Korkuteli İlçesinde hayırsever Rahime EFE tarafından inşaatı tamamlanarak tefrişi yapılan Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun açılışı dualarla yapıldı.

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen açılış merasimine Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ, İl Müftüsü Osman ARTAN, İl Müftü Yardımcısı Melek ALÇIN, Korkuteli Kaymakamı Ömer ÇİMŞİT, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İŞLEK, İlçe Müftüleri, protokol, Din Görevlileri ve Korkuteli halkı katıldılar.

Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Selim YAZICI yaparak davetlilere “Hoş geldiniz” dedi.

Kaymakam Ömer ÇİMŞİT ve Belediye Başkanı Ömer Niyazi İŞLEK ise yapmış olduğu konuşmada  “Hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Akabinde kürsüye gelen İl Müftüsü ARTAN; “Bugün güzel bir güne şahitlik ediyoruz. Bir zamanlar yaz döneminde ve diğer zamanlarda ilkokul mezunu olmayan çocukların okutulamadığı dönemler gelmiş geçmiş. Çocuklarımıza camilerde ve Kur´an kurslarında ilkokulu bitirmedikten sonra din eğitimi, Kur´an eğitimi veremiyorduk.

Ama bugün Allah´a hamdü senalar olsun ki beşikten mezara kadar eğitim diğer bir tabir ile çocuklarımızın yürümeye başladığı, konuşmaya başladığı dönemden ölünceye kadar eğitim verilecek bu günleri bizlere gösteren Rabbimize binlerce hamdolsun. Onun için bu dönem çok önemli bir dönem. 4-6 yaş dönemi çocukların zihinlerine bilgilerin nakşedildiği bir dönem. Bu dönemde çocuklar Allah kelamıyla, besmeleyle hayata başlayacaklar. Büyüdükleri zaman mermerin üzerine yazılan yazı gibi bu dönemdeki aldıkları eğitimin tesiri mutlaka görülecektir.

Onun için sayın Genel Müdürümüz burada. Genel Müdürümüz ve şu anki Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr Ali ERBAŞ hocamızın genel müdürlüğü döneminde bu 4-6 yaş fikri ortaya çıktı. Hepimiz heyecanlanmıştık. Acaba başarılı olur muyuz diye. Ama Elhamdülillah bugün Türkiye´nin her tarafına yayıldı. Topluma baktığımız zaman gençlerin bir çoğunun uyuşturucuya müptela olmaya başladığı, gençlerin birçoğunun yanlış yollara gittiğini gördüğümüz zaman geç kaldığımızın farkına varıyoruz.

Onun için çocuklarımız dört yaşından itibaren Kur´an eğitimi ile buluşturmak, peygamberimiz ile buluşturmak, haram-helal duyguları ile buluşturmak veya değerler eğitim ile buluşturmak bizim görevimizdir.

Bu nedenle Korkuteli´de sadece 4-6 yaş grubu öğrencilerimizin okuyabileceği bu eğitim yuvası çok çok önemli. Hayır sahibi Rahmiye teyze başta olmak üzere evlatlarından, akrabalarından Allah razı olsun. Örnek bir eser ortaya koydular. Bu eser Antalya´da ilk. Belki Türkiye´de çok nadirdir. Bunların sayılarını artırmak istiyoruz. Bunlar sadaka-i cariyedir. Ben teyzemizi bu eser için tebrik ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul eylesin” diye konuştu.

Açılış için ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Kadir DİNÇ davetlilere hitaben yapmış olduğu konuşmada Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ´ın selamlarını ileterek şunları söyledi. “En hayırlı bir mekânın müesseseler içinde en hayırlı bir müessesenin açılışı için buradayız. Hamd makamındayız.

Rabbimize ne kadar Hamd etsek azdır. Müftümüzde ifade ettiler. Çok değerli Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın döneminde bu 4-6 yaş Kur´an kurslarımızın temelleri atıldı. Hamd etmek durumundayız. Çünkü nereden nereye geldik. Bir zamanlar atılmaktan korktuğumuz, çekindiğimiz yasak dönemler geçirdiğimiz yaz Kur´an kursuna dahi çocuklarımızı gönderemediğimiz günlerden şimdi müstakil yaş haddinin olmadığı, 4-6 yaş Kur´an kursu binasının açılışı için buradayız.

Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Şimdi burada Korkuteli´mizin çocukları 4-6 yaş grubu Kur´an Kursu hizmeti bağlamında iyi bir eğitim görecekler. İnsan şahsiyetinin yüzde 65 ila 70 oranında gelişimi daha anne karnında oluşuyor. Bizim yapacağımız müdahale yüzde 30-35´lik müdahale. Hele hele modern dünyada çalışan anne ve babanın evde oluşturduğu boşluğu maalesef çocuklar çekmek zorunda. Bu acı fatura çocuklara kesiliyor.

Eskiden büyük aileler vardı. Anne baba çalışsa da nene-dede çocuklarla ilgilenir, onlara bir maneviyat aşısı yapardı. Onlara kitabını Kur´an´ını öğretirdi. Peygamberini öğretirdi. Ama şimdi öyle değil. Peki bu çocuklarımız dinsiz kitapsız mı yetişsin. İşte elhamdülillah şimdi bu imkanlar doğuyor. Bu 4-6 yaş Kur´an kursları çocuklarımızın dinini, peygamberini, Kur´an´ını öğreneceği müesseseler olacak. Kitabını tanıyacak. Peygamberini tanıyacak. Varlığını tanıyacak. Anne baba nedir.

Büyük, küçük nedir onu tanıyacak. Besmeleyi öğrenecek. Elhamdülillah demeyi öğrenecek. Bir taraftan oynayacaklar, bir taraftan eğlenecekler bir taraftan da aynı zamanda öğrenmiş olacaklar. İyi yetişmiş alanlarında sertifika eğitimi tamamlamış Kur´an kursu öğreticilerimiz marifetiyle bu eğitimi almış olacaklar. Cenabı hak tekraren Rahmiye annemizin bu hayrından bu niyetinden razı olsun, kazançlarına bereket nasip eylesin. Bu hizmet hayırlara vesile olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının sonrasında hayırsever aileye plaket takdimi yapılarak kurdele kesimine geçildi.

Anahtar Kelimeler: KORKUTELİ KURSU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜKŞEHİR´DEN ASFALT ÇALIŞMASI
BÜYÜKŞEHİR´DEN ASFALT ÇALIŞMASI
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya´nın batısında yol çalışması yaptı
BAŞKAN TÜTÜNCÜ ELAZIĞ´DA
BAŞKAN TÜTÜNCÜ ELAZIĞ´DA
Çadır kentleri de ziyaret eden Başkan Tütüncü, depremzedelere Antalyalıların geçmiş olsun dileklerini iletti.
DEPREMZEDE KEDİ ANTALYA´DA
DEPREMZEDE KEDİ ANTALYA´DA
Büyükşehir Belediyesi´nin sahiplendiği Depremzede kedi Toros Antalya´ya getirildi
UNCALI´YA SICAK ASFALT
UNCALI´YA SICAK ASFALT
Konyaaltı Belediyesi, Uncalı Mahallesi 1334 Sokakta sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.
KEPEZ TIRI ELAZIĞ YOLUNDA
KEPEZ TIRI ELAZIĞ YOLUNDA
Kepez, depremzedeler için tek yürek oldu. Kepez´in yardım tırı dualarla yola çıktı
SÖMESTRE HAZIR MISINIZ ?
SÖMESTRE HAZIR MISINIZ ?
Okullar tatil oldu sömestr başladı. İşte tatiliniz için valizinizde olması gerekenler
BAŞKAN BÖCEK´TEN SAHİL AÇIKLAMASI
BAŞKAN BÖCEK´TEN SAHİL AÇIKLAMASI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Konyaaltı Sahili ile ilgili yazılı açıklama yaptı
EMO ANTALYA´DA YENİ DÖNEM
EMO ANTALYA´DA YENİ DÖNEM
Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi´nde yeni görev dağılımı yapıldı
TÜTÜNCÜ; "KEPEZ YEŞİLE DOYACAK"
TÜTÜNCÜ; "KEPEZ YEŞİLE DOYACAK"
Kepez Belediyesi, Hüsnü Karakaş Mahallesi´ni yeni parklarla güzelleştiriyor.
BAŞKAN ESEN İNCELEME TURUNDA
BAŞKAN ESEN İNCELEME TURUNDA
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ANBİ okulunda incelemelerde bulundu
BÖCEK´E ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR
BÖCEK´E ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR
Alanya´da İmamlı ve Tırılar mahalle muhtarları Başkan Böcek´e teşekkür etti.
BALIK MEZATINI TÜTÜNCÜ YAPTI
BALIK MEZATINI TÜTÜNCÜ YAPTI
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk satış ihalesini yaparak, balık mezadını başlattı.
TÜTÜNCÜ´DEN ANKARA AÇIKLAMASI
TÜTÜNCÜ´DEN ANKARA AÇIKLAMASI
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara´da bir dizİ temaslarda bulundu.
BÖCEK; "O PROJE REVİZE EDİLECEK"
BÖCEK; "O PROJE REVİZE EDİLECEK"
ABB Başkanı Böcek Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi alanını inceledi
EMO´DAN YEKSEM SONUÇ BİLDİRGESİ
EMO´DAN YEKSEM SONUÇ BİLDİRGESİ
EMO Antalya Şubesi 10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi sonuç bildirgesini yayınladı
ANTALYALILAR KARLA BULUŞUYOR
ANTALYALILAR KARLA BULUŞUYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Saklıkent´e her gün ulaşım sağlıyor
KONYAALTI´NA ÖRNEK LOKAL
KONYAALTI´NA ÖRNEK LOKAL
Konyaaltı Belediyesi Gençlik Lokaline öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor
OSB´YE DIŞ TİCARET PLATFORMU
OSB´YE DIŞ TİCARET PLATFORMU
Dış ticaret uzmanları aynı çatı altında toplandı, Antalya OSB Dış Ticaret Platformu kuruldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.9334
EURO
6.5369
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
29 Ocak 2020 Çarşamba