KORKUTELİ´NE KUR´AN KURSU
Korkuteli Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun açılışı yapıldı
Tarih: 23.10.2019 18:40:49/ 40084okunma / 0yorum

Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun Açılışı Yapıldı.

Korkuteli İlçesinde hayırsever Rahime EFE tarafından inşaatı tamamlanarak tefrişi yapılan Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun açılışı dualarla yapıldı.

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen açılış merasimine Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ, İl Müftüsü Osman ARTAN, İl Müftü Yardımcısı Melek ALÇIN, Korkuteli Kaymakamı Ömer ÇİMŞİT, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İŞLEK, İlçe Müftüleri, protokol, Din Görevlileri ve Korkuteli halkı katıldılar.

Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Selim YAZICI yaparak davetlilere “Hoş geldiniz” dedi.

Kaymakam Ömer ÇİMŞİT ve Belediye Başkanı Ömer Niyazi İŞLEK ise yapmış olduğu konuşmada  “Hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Akabinde kürsüye gelen İl Müftüsü ARTAN; “Bugün güzel bir güne şahitlik ediyoruz. Bir zamanlar yaz döneminde ve diğer zamanlarda ilkokul mezunu olmayan çocukların okutulamadığı dönemler gelmiş geçmiş. Çocuklarımıza camilerde ve Kur´an kurslarında ilkokulu bitirmedikten sonra din eğitimi, Kur´an eğitimi veremiyorduk.

Ama bugün Allah´a hamdü senalar olsun ki beşikten mezara kadar eğitim diğer bir tabir ile çocuklarımızın yürümeye başladığı, konuşmaya başladığı dönemden ölünceye kadar eğitim verilecek bu günleri bizlere gösteren Rabbimize binlerce hamdolsun. Onun için bu dönem çok önemli bir dönem. 4-6 yaş dönemi çocukların zihinlerine bilgilerin nakşedildiği bir dönem. Bu dönemde çocuklar Allah kelamıyla, besmeleyle hayata başlayacaklar. Büyüdükleri zaman mermerin üzerine yazılan yazı gibi bu dönemdeki aldıkları eğitimin tesiri mutlaka görülecektir.

Onun için sayın Genel Müdürümüz burada. Genel Müdürümüz ve şu anki Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr Ali ERBAŞ hocamızın genel müdürlüğü döneminde bu 4-6 yaş fikri ortaya çıktı. Hepimiz heyecanlanmıştık. Acaba başarılı olur muyuz diye. Ama Elhamdülillah bugün Türkiye´nin her tarafına yayıldı. Topluma baktığımız zaman gençlerin bir çoğunun uyuşturucuya müptela olmaya başladığı, gençlerin birçoğunun yanlış yollara gittiğini gördüğümüz zaman geç kaldığımızın farkına varıyoruz.

Onun için çocuklarımız dört yaşından itibaren Kur´an eğitimi ile buluşturmak, peygamberimiz ile buluşturmak, haram-helal duyguları ile buluşturmak veya değerler eğitim ile buluşturmak bizim görevimizdir.

Bu nedenle Korkuteli´de sadece 4-6 yaş grubu öğrencilerimizin okuyabileceği bu eğitim yuvası çok çok önemli. Hayır sahibi Rahmiye teyze başta olmak üzere evlatlarından, akrabalarından Allah razı olsun. Örnek bir eser ortaya koydular. Bu eser Antalya´da ilk. Belki Türkiye´de çok nadirdir. Bunların sayılarını artırmak istiyoruz. Bunlar sadaka-i cariyedir. Ben teyzemizi bu eser için tebrik ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul eylesin” diye konuştu.

Açılış için ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Kadir DİNÇ davetlilere hitaben yapmış olduğu konuşmada Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ´ın selamlarını ileterek şunları söyledi. “En hayırlı bir mekânın müesseseler içinde en hayırlı bir müessesenin açılışı için buradayız. Hamd makamındayız.

Rabbimize ne kadar Hamd etsek azdır. Müftümüzde ifade ettiler. Çok değerli Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın döneminde bu 4-6 yaş Kur´an kurslarımızın temelleri atıldı. Hamd etmek durumundayız. Çünkü nereden nereye geldik. Bir zamanlar atılmaktan korktuğumuz, çekindiğimiz yasak dönemler geçirdiğimiz yaz Kur´an kursuna dahi çocuklarımızı gönderemediğimiz günlerden şimdi müstakil yaş haddinin olmadığı, 4-6 yaş Kur´an kursu binasının açılışı için buradayız.

Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Şimdi burada Korkuteli´mizin çocukları 4-6 yaş grubu Kur´an Kursu hizmeti bağlamında iyi bir eğitim görecekler. İnsan şahsiyetinin yüzde 65 ila 70 oranında gelişimi daha anne karnında oluşuyor. Bizim yapacağımız müdahale yüzde 30-35´lik müdahale. Hele hele modern dünyada çalışan anne ve babanın evde oluşturduğu boşluğu maalesef çocuklar çekmek zorunda. Bu acı fatura çocuklara kesiliyor.

Eskiden büyük aileler vardı. Anne baba çalışsa da nene-dede çocuklarla ilgilenir, onlara bir maneviyat aşısı yapardı. Onlara kitabını Kur´an´ını öğretirdi. Peygamberini öğretirdi. Ama şimdi öyle değil. Peki bu çocuklarımız dinsiz kitapsız mı yetişsin. İşte elhamdülillah şimdi bu imkanlar doğuyor. Bu 4-6 yaş Kur´an kursları çocuklarımızın dinini, peygamberini, Kur´an´ını öğreneceği müesseseler olacak. Kitabını tanıyacak. Peygamberini tanıyacak. Varlığını tanıyacak. Anne baba nedir.

Büyük, küçük nedir onu tanıyacak. Besmeleyi öğrenecek. Elhamdülillah demeyi öğrenecek. Bir taraftan oynayacaklar, bir taraftan eğlenecekler bir taraftan da aynı zamanda öğrenmiş olacaklar. İyi yetişmiş alanlarında sertifika eğitimi tamamlamış Kur´an kursu öğreticilerimiz marifetiyle bu eğitimi almış olacaklar. Cenabı hak tekraren Rahmiye annemizin bu hayrından bu niyetinden razı olsun, kazançlarına bereket nasip eylesin. Bu hizmet hayırlara vesile olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının sonrasında hayırsever aileye plaket takdimi yapılarak kurdele kesimine geçildi.

Anahtar Kelimeler: KORKUTELİ KURSU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´den taksi esnafına sürpriz ziyaret
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu´nda yapıldı.
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den gençlere övgü
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
Antalya OSB 2´nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
Muratpaşa Yaşlı Meclisi, Aralık ayı içinde toplanacak
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Meslek kola takılan altın bir bileziktir” dedi.
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
Antalya OSB sanayicileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye 7 bin fidan dikti.
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
Konyaaltı´nda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Milli Ağaçlandırma Günü´nde 300 servi fidanını toprakla buluşturdu.
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
“Cumhuriyet ve Atatürk” konulu konferans; ünlü tarihçi Sinan Meydan´ın katılımı ile ASMO´da yapıldı
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
E-Uygulamalar konulu eğitim semineri ASMO´da yapıldı
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayınladı
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
Büyükşehir Belediyesin´den üniversite öğrencilerine sıcak çorba
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
TKB ödülleri sahiplerini buldu. Başkan Böcek “Büyük Ödül”ü aldı
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
Kuru meyve sektöründen Başkan Erdoğan´a 150 milyon dolarlık teşekkür
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
Cumhuriyet Bayramında ilk kez ücretsiz olan Zıp Zıp Park çocuklarla doldu
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyete bağlılığımız eksilmesin”
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.6964
EURO
6.3027
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
21 Kasım 2019 Perşembe