ANTALYA'NIN EN YENİ CADDESİ 'SUR CADDE'DE TESLİMLER BAŞLADI

BAŞKAN BAHAR; “BÖLGESEL TEŞVİKLER İLÇELER BAZINDA VERİLMELİ”

MURATPAŞALI KADINLAR ATIKLARI KIYAFETE DÖNÜŞTÜRDÜ

ANTALYA OSB İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

TBB BAŞKANI ALPARLAN ÇAKAR ALİ BAHAR’I ZİYARET ETTİ

KEPEZ'DE ETİKET DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

BAŞKAN UYSAL; "MİLLİ EKONOMİYE KATKI SAĞLIYORUZ"

MELTEM ÇARŞIDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

BAŞKAN TAT; “DOĞALGAZDAKİ KESİNTİ ELEKTRİĞE SIÇRAMASIN"

MURATPAŞA ÇEVRECİ KART DAHA ÇOK KAZANDIRACAK

Kepez’in Nasreddin Hoca Kreşlerinden anlamlı kampanya

BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

ANTALYALILAR KEPEZ KİTAP FUARINI ÇOK SEVDİ

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR KEPEZ KİTAP FUARI'NDA

ÇOBAN RESSAM İSYANINI RESİMLERİYLE ANLATTI

ANTALYALILAR KEPEZ KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

4. KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI OKUYUCULARA AÇTI

MURATPAŞA'DA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

4. KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

USTA YAZARLAR KEPEZ KİTAP FUARI'NA GELİYOR

UYSAL; "HALİT ÖNÜR'LER TÜRKİYE'NİN HİKAYESİDİR"

LEONARDO DA VİNCİ SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ ŞEHİR VE EDEBİYATI BULUŞTURDU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Buket Uzuner, Latife Tekin, Cevat Çapan gibi edebiyatın önemli isimlerinin kentle buluşacağı 6. Antalya Edebiyat Günleri’nin açılışında önemli açıklamalarda bulundu

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin Başkanı Ümit Uysal’ın “Çağdaş, yaşanabilir bir kentin, sakinlerine ve konuklarına sundukları arasında zengin bir edebiyat ortamı da olmalıdır” sözleriyle başlayan Antalya Edebiyat Günleri’nin 6’ncısı başladı. Her yıl öykü dalında verdiği ödüllerle edebiyat dünyasının önemli etkinleri arasında yer almayı başaran Antalya Edebiyat Günleri, 7 Kasım’a kadar devem edecek.

Bu yıl Buket Uzuner ve Cevat Çapan’a onur ödüllerinin takdim edileceği Antalya Edebiyat Günleri, Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde Lütfü Dağtaş’ın, küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı “Fotoğrafın Caz Saatleri” isimli sergisi açılışıyla başladı.

Çok sayıda davetlinin yer aldığı açılışta konuşan Başkan Uysal, Antalya Edebiyat Günleriyle, şehir ve sanatçıların eşit mesafede görüşüp buluştuğunu belirterek “Sanatçılarımız şehrimizin birer estetik canlı öğesine dönüşüyor” dedi. Muratpaşa’da çok sayıda sanatsal duyarlılık taşıyan insanın yaşadığını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Muratpaşa’mız böyle bir yer. Tüm bunlar olup biterken, Toros Dağları Antalya Ovası ve platolar muhteşem bir bütünlük oluşturuyor. Sanki bir rüyanın içerisinde yaşar gibiyiz. İnsanların bozduğu, tahrip ettiği şeyler dışında, rüyamızı bozan, estetik dünyamızı bozan hiçbir şey yok. İnsanoğlunun günahına da sevabına da doyulmuyor.”

Lütfü Dağtaş’ın çok farklı bir sanatçı olduğunu belirten Başkan Uysal, “Çok özel birisi çok farklı bir bakış açısı var. Hayatı yorumluyor. Kendi bakış açısını, farklı sanat disiplinlerini bir araya büyük bir estetik duyarlılıkla getirerek bizlere sunuyor. Bu farkı, bizlere yaşattığı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Antalya Edebiyat günleri kapsamında ücretiz gezilebilecek sergide, Dağtaş’ın fotoğraflarına yurt içinde ve dışında sanatın farklı branşlarından 99 kültür insanının metin, resim, karikatür ve fotoğraf aracılığıyla yaptığı değerlendirmeler yer alıyor.