BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”

SUR YAPI'DAN ŞİMDİ 'TAM EVİ, TAM ZAMANI' KAMPANYASI

ANTALYA'NIN EN YENİ CADDESİ 'SUR CADDE'DE TESLİMLER BAŞLADI

BAŞKAN BAHAR; “BÖLGESEL TEŞVİKLER İLÇELER BAZINDA VERİLMELİ”

MURATPAŞALI KADINLAR ATIKLARI KIYAFETE DÖNÜŞTÜRDÜ

ANTALYA OSB İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

TBB BAŞKANI ALPARLAN ÇAKAR ALİ BAHAR’I ZİYARET ETTİ

KEPEZ'DE ETİKET DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

BAŞKAN UYSAL; "MİLLİ EKONOMİYE KATKI SAĞLIYORUZ"

MELTEM ÇARŞIDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Kepez’in Nasreddin Hoca Kreşlerinden anlamlı kampanya

BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

ANTALYALILAR KEPEZ KİTAP FUARINI ÇOK SEVDİ

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR KEPEZ KİTAP FUARI'NDA

ÇOBAN RESSAM İSYANINI RESİMLERİYLE ANLATTI

ANTALYALILAR KEPEZ KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

4. KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI OKUYUCULARA AÇTI

MURATPAŞA'DA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

4. KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

USTA YAZARLAR KEPEZ KİTAP FUARI'NA GELİYOR

UYSAL; "HALİT ÖNÜR'LER TÜRKİYE'NİN HİKAYESİDİR"

LEONARDO DA VİNCİ SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

MURATPAŞA'DA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Avukat Soner Ustaoğlu anısına düzenlenen tiyatro günlerinin açılışında “Soner gibi çok pozitif insanlara en çok ihtiyaç duyulan bir tarih dilimindeyiz” diye konuştu

Yakalandığı hastalık sonucu geçen yıl eylül ayında hayata veda eden Avukat Soner Ustaoğlu anısına düzenlenen ‘Avukat Soner Ustaoğlu Tiyatro Günleri’ başladı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda 6 Mart’ta kadar devam edecek tiyatro günlerinin açılışını ‘Tersine Dünya’ oyunuyla Antalya Barosu Yırtık Cüppe Tiyatro Topluluğu yaptı. Başkan Uysal’ın da katıldığı açılışta meslektaşları, dostları ve sevenleriyle Ustaoğlu’nun eşi Ayla Ustaoğlu da yer aldı.

Başkan Uysal, “Meslektaşımız, dostumuz, kardeşimiz” diyerek andığı Soner Ustaoğlu’nun anısına başlayan tiyatro günlerinin başlangıç noktasında olduklarını söyledi. Ustaoğlu’nun yaşamı boyunca hukukun üstünlüğü için çalıştığını aktaran Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Mesleğimizin yücelmesi için çalıştı. Dergimiz için çalıştı. Tiyatro topluluğumuz için çalıştı. Baromuz için çalıştı. Hepimize neşe kattı. Hepimize güç verdi. Hepimizin dostuydu. Baromuzun en popüler insanlarından bir tanesiydi. Zaten Türkiye’mizin şu anda en büyük sorunu neşemizin kaçmış olması değil mi? Her alanda neşemiz kaçıyor. Kadın cinayetleri, neşemiz kaçıyor. Komşuda savaş. Binlerce sivil kayıp. Neşemiz kaçıyor.

Hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı kalmamış. Neşemiz kaçıyor. İnsanlarımız işsiz. Yoksullaşıyoruz. Çocuklarımız yurt dışına gidiyor. Giderek daha az umut besleyerek kendi ülkelerine bakıyorlar gençler. Neşemiz kaçıyor. Aslında Soner gibi çok pozitif insanlara en çok ihtiyaç duyulan bir tarih dilimindeyiz. İşte Avukat Soner Ustaoğlu da vefat ettikten sonra bile bize neşe veriyor. Bizi güldürüyor. Bizi düşündürüyor. Bizi bir araya getiriyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kendisine tekrar sevgimizi, saygımızı gönderiyoruz.”

Ayla Ustaoğlu ise “Görse çok mutlu olacağımdan eminim. Elinize, emeğinize sağlık.Çok teşekkür ederim” dedi.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda 6 Mart’ta kadar devam edecek Avukat Soner Ustaoğlu Tiyatro Günleri’nde Antalya Barosu Baro Tiyatro ‘İçinden Tramvay Geçen Şarkı’, Bursa Barosu Tiyatro Advocato ‘Eyvah Yine Karıştı’, İzmir Barosu Tiyatro Topluluğu ‘Titanik Orkestrası’ ve Eskişehir Barosu Sui Generis Tiyatro ‘Dönemeç’ isimli oyunlarıyla sahne alacak. Ücretsiz gerçekleşecek gösterimler 6 Mart Pazar dahil her gün saat 20.00’de başlayacak.