OSB MEZUN ÖĞRENCİLERE KÖPRÜ OLACAK
Antalya OSB, üniversite öğrencileri ile Bölge firmaları arasında köprü olmaya hazırlanıyor.
Tarih: 28.2.2019 18:22:25/ 34453okunma / 0yorum

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı himayelerinde, Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği ve koordinatörlüğünde, Akdeniz Bölgesindeki sekiz üniversitenin ortaklığı ile (Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Antalya AKEV Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi) düzenlenecek Bölgesel Kariyer Etkinliğine, Bölge sanayicileri ile birlikte geniş bir katılım sağlayacak.

ÖĞRENCİLERE KÖPRÜ OLACAK

Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) adı altında düzenlenecek etkinlik kapsamında, GÜNKAF tarafından oluşturulan öğrenci CV´leri, etkinliğe katılım sağlayan kurum, kuruluş ve firmalar ile paylaşılıp öğrenciler ile firmaların yüz yüze görüşme yapması sağlanacak. Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından kayıt altına alınacak öğrenci CV´leri, Bölge firmaları ile eşleştirilerek hem mezun öğrencilerin istihdam edilmesine hem de firmaların nitelikli eleman ihtiyacına katkı sağlayacak.

Mart ayında düzenlenecek etkinlikte 8 Bölge firması ile birlikte stant açacak olan Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Antalya OSB Teknopark uzmanları önderliğinde, öğrencilere mentörlük eğitimi verecek. Etkinlik sonunda ise 8 üniversite ve Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanacak. Protokol ile üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin Bölge firmalarında istihdam edilmesi ile ilgili çalışmalara devam edilecek.

ETKİNLİK ÖNCESİ TOPLANTI

Etkinlik öncesi, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Proje Müdürü Neşe Gülmez, GÜNKAF 19. Dönem Koordinatörü Prof. Dr. Burcu Demirel ve etkinlik komisyonu üyelerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda etkinlik kapsamında ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

“ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”

Etkinliğin üniversite-sanayi iş birliğini bir adım öteye taşıyacak çok önemli bir kaynak olduğunu belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “İyi eğitim almış, çağın ve geleceğin gereksinimleri ile donatılmış gençler, güçlü Türkiye´nin temel taşı, sürdürülebilir üretimin olmazsa olmazıdır. Bölgedeki sekiz üniversitenin GÜNKAF vasıtasıyla Antalya Organize Sanayi Bölgesi ile entegre olması, öğrencilerin Bölgemiz firmalarıyla direk temasa geçebilecek bir yapının tesis edilmesi, her bakımdan katma değeri yüksek çıktılar alınmasına vesile olacaktır.

Üniversitelerimiz, sektör ile ne kadar yakın ilişki içinde bulunursa, üretim kalitesi bir o kadar artar, rekabet avantajı elde eder, daha güçlü bir Türkiye yolunda sağlam adımlar ile ilerleriz. GÜNKAF´ın bu çıktıların elde edilmesinde önemli bir kaynak olduğunu düşünüyor, Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleşecek bu katma değeri yüksek etkinliğin her açıdan desteklenmesi ve katkıda bulunulması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: MEZUN ÖĞRENCİLERE KÖPRÜ OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÖCEK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
BÖCEK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Başkan Böcek, karne sevincine ortak oldu
OKUL BİRİNCİLERİ TATİLE ÇIKTI
OKUL BİRİNCİLERİ TATİLE ÇIKTI
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 370 kişiyi 3 günlüğüne 5 yıldızlı otelde tatile gönderdi.
KONYAALTI´NDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ
KONYAALTI´NDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Konyaaltı Belediyesi´nin alanında uzman kişilerle vatandaşları bir araya getirdiği Kent Gönüllüsü Projesi ‘İngilizce´ eğitimi ile devam ediyor.
KEPEZ´DE EĞİTİM SEMİNERİ
KEPEZ´DE EĞİTİM SEMİNERİ
Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline eğitim semineri verildi.
ÇOCUKLARA DİL EĞİTİMİ NASIL OLMALI
ÇOCUKLARA DİL EĞİTİMİ NASIL OLMALI
İngilizce eğitimi ile çocuklar hayata bir sıfır önde başlıyor…
ANTALYA OSB EĞİTİMLERİ KAZANDIRDI
ANTALYA OSB EĞİTİMLERİ KAZANDIRDI
Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün 2015 yılında başlattığı eğitim seferberliği bölge sanayicisi ve personellerine önemli katkılar sağladı.
ÖĞRENCİLER İSTEDİ, BAŞKAN TÜTÜNCÜ VERDİ
ÖĞRENCİLER İSTEDİ, BAŞKAN TÜTÜNCÜ VERDİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü öğrencilere, "Biz size kalbimizi, gönlümüzü verdik. Kitap mı, bilgisayar mı vermeyeceğiz" dedi.
EĞİTİM 4.0 İSTANBUL´DA
EĞİTİM 4.0 İSTANBUL´DA
Her sene bir ülkenin davetli olarak katıldığı dünya eğitim sisteminin geleceğini tartışmaya açıyor.
EN İYİ EĞİTİM SİGORTASI NASIL SEÇİLİR
EN İYİ EĞİTİM SİGORTASI NASIL SEÇİLİR
Günümüz koşullarında eğitim sigortası artık lüks değil ihtiyaç, hatta çocuklarımızın kesintisiz eğitimini garanti altına almak için bir zorunluluk.
KONYAALTI ÖĞRENCİ LOKALİ AÇILIYOR
KONYAALTI ÖĞRENCİ LOKALİ AÇILIYOR
Konyaaltı öğrenci Lokali 10 gün içinde hizmete açılıyor
ASMEK KAYITLARI BAŞLADI
ASMEK KAYITLARI BAŞLADI
ASMEK´te yeni dönem heyecanı kayıtların açılması ile birlikte başladı.,
BAŞKAN BÖCEK´E LİSANS DİPLOMASI
BAŞKAN BÖCEK´E LİSANS DİPLOMASI
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ‘Yüksek Lisans´ diplomasını aldı
KEPEZ´DEN BAŞARIYA ÖDÜL
KEPEZ´DEN BAŞARIYA ÖDÜL
Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Müftülüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Camilerde Çocuk Sesi Kepezimizin Neşesi Projesi´ kapsamında Kepez´in başarılı öğrencileri ödüllendiriliyor.
MİNİKLERE AHŞAP EĞİTİMİ VERİLDİ
MİNİKLERE AHŞAP EĞİTİMİ VERİLDİ
Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüsü Projesi kapsamında oyuncak ustası Haşim Usta, Konyaaltı Belediyesi Kreşi öğrencilerine el yapımı ahşap oyuncak eğitimi verdi.
STK´LARDAN İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE BURS
STK´LARDAN İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE BURS
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, Ensar Vakfı ve İnsan ve Medeniyet Hareketi bu yıl ilk kez yapılan Liselere Giriş Sınavı´nda (LGS) başarılı olan öğrencilere burs verecek.
BU KÜTÜPHANE PARMAK ISIRTIYOR
BU KÜTÜPHANE PARMAK ISIRTIYOR
Türkiye´ye model olacak, çocuklara masalsı bir dünyanın kapılarını aralayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi çocukların gözdesi oldu. Lego Odası´ndan Keloğlan Evi´ne, Mars´a Yolculuk Odası´ndan Etkinlik Sahnesi´ne eğitimin eğlence ile buluştuğu merkez çocuklarla dolup taşıyor.
BAŞKAN BÖCEK´TEN BAŞARI DİLEKLERİ
BAŞKAN BÖCEK´TEN BAŞARI DİLEKLERİ
Geçtiğimiz yıl üniversiteye yerleşen öğrenci sayısıyla yüzde 98.7 oranında başarı sağlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için tüm hazırlıklarını tamamladı.
MURGEM´Lİ ÖĞRENCİLER YKS´DE TER DÖKECEK
MURGEM´Lİ ÖĞRENCİLER YKS´DE TER DÖKECEK
Muratpaşa Belediyesi´nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak hedefiyle yola çıkan ve ilk iki yılında üniversiteye yerleşmede yüzde 87´lik başarıyı yakalayan MURGEM´le sınava hazırlanan 687 öğrenci hafta sonu YKS´de ter dökecek.
MURATPAŞALI YABANCILARA EĞİTİM
MURATPAŞALI YABANCILARA EĞİTİM
Yerleşik yabancılara Türkçe kursu Muratpaşa Belediyesi´nin kentte yerleşik yabancılara yönelik Türkçe kursunda, 4´üncü dönem öğrencileri, hafta sonu yazılı ve sözle sınavda ter döktü. Sınavı başarıyla geçen 30 kursiyer Türkçe dil sertifikasını aldı. İstanbul ve Ankara´nın ardından Türkiye´de en çok yabancı uyruklunun yaşadığı Antalya´da, Muratpaşa Belediyesi yerleşik yabancılar için başlattığı Türkçe kursunda 4´üncü dönem sona erdi. Ruslar başta olmak üzere Çin, Suriye, İran, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan vatandaşlarının katıldığı kurs programında yazılı ve sözlü sınavlar hafta sonu yapıldı. Muratpaşa Belediyesi´nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi´yle birlikte düzenlendiği kursun ardından yapılan sınavlarda 50 ortalama başarısı gösteren 30 kursiyer sertifikalarını aldı. Sertifika almaya hak kazanan komşularını kutlayan Başkan Uysal, “Muratpaşa´da çok kültürlü bir yaşam gündelik hayatın bir parçası. Bu çok kültürlülüğü sahiplenip şehrin yerel yönetimi olarak onlara dilimizi öğretiyoruz. Şehir hayatından onlarla daha fazla kaynaşıyoruz” diye konuştu.
ASMO´DAN EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO´DAN EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO 7 Haziran Perşembe günü eğitim semineri düzenleyecek.
ÖNDER´DEN AÇIKLAMA
ÖNDER´DEN AÇIKLAMA
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 24 Haziran seçimleri öncesinde imam hatip okullarıyla ilgili süren tartışmalar ve seçim beyannameleri üzerine bir açıklama yaptı.
KEPEZ´DE BİLİM ŞENLİĞİ
KEPEZ´DE BİLİM ŞENLİĞİ
Kepez´deki 51 okulun, TÜBİTAK´ın desteklediği projelerini sergilediği Kepez Bilim Şenliği, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´nün katılımıyla Dokumapark´da düzenlendi
İFTAR SOFRASINDA OKUL MÜJDESİ
İFTAR SOFRASINDA OKUL MÜJDESİ
Kepezli hemşehrileri ile gönül sofralarında bir araya gelen Başkan Tütüncü, mahallelere yapılacak yeni yatırımların da müjdesini veriyor
TÜTÜNCÜ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
TÜTÜNCÜ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
Kepezli öğrencileri bilişim sınıflarıyla tanıştırmaya devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 24´üncü bilişim sınıfını da İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu´na armağan etti.
ASMEK ANTALYALILARA IŞIK OLDU
ASMEK ANTALYALILARA IŞIK OLDU
Çocuklarını okutup torun büyüttüler şimdi öğrenci oldular şimdi okuma yazmayı ASMEK´te öğreniyorlar
EĞİTİMİN KALBİ ANTALYA´DA ATTI
EĞİTİMİN KALBİ ANTALYA´DA ATTI
Türk Eğitim Sektörünün Yayıncı Aktörleri Antalya´da Buluştu
BAŞKAN TÜTÜNCÜ MİNİKLERLE
BAŞKAN TÜTÜNCÜ MİNİKLERLE
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, minik öğrencilerin mutluluğunu paylaştı
KEPEZ´DEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
KEPEZ´DEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
Kepez´de okuma yazma bilmeyen kalmasın seferberliği başlatıldı
KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR
KEPEZ KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR
Kepez Belediyesi´nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği ve 100´den fazla yayın evi ile tanınmış pek çok yazarın katılacağı Kepez Kitap Fuarı, 30 Mart Cuma günü kapılarını kitapseverlere aralıyor.
TAKSİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
TAKSİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
Antalya Valiliği öncülüğünde ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ev sahipliğinde organize edilen "Turizmde Yol Güvenliği Taksi Şoförleri Eğitimi" toplantısı Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan´ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
ANTALYA´YA DÖRT FAKÜLTE
ANTALYA´YA DÖRT FAKÜLTE
Akdeniz Üniversitesi ve Alaaddin Keykubat Üniversiteleri´ne bağlı 4 yeni fakültenin daha açılması, Bakanlar Kurulu tarafından imzalanarak Resmi Gazete´de yayınlandı.
FİNİKE ASMEK HİZMETE GİRDİ
FİNİKE ASMEK HİZMETE GİRDİ
Türkiye´nin en büyük eğitim kurumlarından biri haline gelen ASMEK´in Finike Kurs Merkezi´ni hizmete açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “ASMEK benim göz bebeğim projem” dedi.
OKUL REDDİNİ YENMENİN 7 ALTIN KURALI
OKUL REDDİNİ YENMENİN 7 ALTIN KURALI
Yoğun bir eğitim öğretimin ardından tatil dönemine giren binlerce öğrenci 5 Şubat´ta eğitime kaldığı yerden devam edecek. Tatil süresince dilediğince vakit geçirmeye alışan öğrenciler, eğitimin ilk günlerinde zaman zaman ‘okul reddi´ sorunu yaşayabiliyor. Her 100 çocuktan 1´inde gözlemlenen bu problem ise ailelere zor günler yaşatıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir…

Mevlana
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları