`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya`ya geldi.
Tarih: 14.4.2015 13:43:55/ 3606okunma / 0yorum

Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya`ya geldi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti`nde (AGC) basın mensupları ile bir araya gelen Subaşı, demokrasiden vazgeçen siyasi partilerdeki akıl tutulması Alanya`yı da vurdu" dedi.

Subaşı, "Siyasetle uğraşan herkesin siyaseti düzeltme gayreti içinde olması gerekir. Çünkü siyaset hepimizin geleceğini planlayan bir kurumdur. Yeter ki biraz daha cesur olalım" şeklinde konuştu.

Subaşı; "Bir partiden vekil olup meclise gittiğinizde bütün bunları anlatamazsınız. Konuşursanız ya vatan haini ilan ederler, ya da ihraç. İşte bugün sırtında yumurta küfesini sırtında taşıyabilecek siyasetçilere ihtiyaç var" dedi.

Sabah saatlerinde Alanya`ya gelen Hasan Subaşı, öğleden önce Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Nuri Demir, Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı  Doğan Bacak ile Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit`i makamlarında ziyaret etti. 

Her üç esnaf odası başkanı ile siyasetteki son gelişmeleri değerlendiren ve esnafın sıkıntılarını dinleyen Subaşı, toplumun siyasi partilere güveni kalmadığını ve siyasetin dibe vurduğunu belirterek, ``Partiler bu söylediklerimi doğru çıkarırcasına bölge dağılımını dikkate almadan, temsilde adaleti hiçe sayarak listeler yaptılar" dedi.

AGC`Yİ ZİYARET ETTİ

Hasan Subaşı daha sonra Alanya Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi`nde AGC Başkanı Mehmet Ali Dim`i ziyaret ederek burada gazetecilerle bir araya  geldi.

Subaşı`nın ziyaretinden son derece mutlu olduklarını ifade eden AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, uzun yıllardır, hem belediye başkanlığı, hem de siyasetin her kademesinde yaptığı görevi sırasında önemli hizmetler verdiğini hatırlatarak, "Subaşı  adeta  kilitlenen siyasete bağımsız aday olarak bir sinerji kazandırdı. Adaylığı herkese ve özellikle  Alanya`mızda bir heyecan yarattı" diye konuştu

YUMURTA KÜFESİNİ SIRTINDA TAŞIYACAK SİYASETÇİLERE İHTİYAÇ VAR

Alanya`da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Hasan Subaşı da, "Geçen ay Alanya`ya geldiğim Alanya`da sivil toplum örgütlerinin tensilcileri ile bir toplantı yaptım.  Türkiye`de siyaseti 30 yılı aşkın süredir takip ettiğimi ve siyasette böylesi bir dip noktası görmediğimi, siyasi iktidarın her geçen gün demokrasiden vazgeçtiğini anlattım.

Ben de `Demokratlıktan ve Demokrasiden vazgeçmem` diyerek ortaya çıktım. Bunun bir anlamı var tabi. Siyaset demokrasiden vazgeçmeye başlamışsa  kamunun parası-pulu talan edilir. Çünkü kamu yönetiminde şeffaflık, hoşgörü, insan hakları kalmaz. Kutuplaşma ve kamplaşma başlar.

Siyasete nefret dili hakim olur. Toplum unutulur , partilerin lider kadroları Ankara`da kendi hükümranlıklarını kurmakla uğraşırlar. Bir partiden vekil olup meclise gittiğinizde bütün bunları anlatamazsınız. Konuşursanız ya vatan haini ilan ederler, ya da ihraç. İşte bugün sırtında yumurta küfesini sırtında taşıyabilecek siyasetçilere ihtiyaç var" dedi.

Geçen ayki Alanya toplantısında konuştuklarının birebir karşısına çıktığını  dile getiren Subaşı şöyle devam etti: "Alanya`yı ele alalım. Alanla MHP teşkilatı, tarihinde ilk kez Alanya Belediye Başkanlığını kazanmış. İlçe Başkanı da bu seçimlerde aday adayı olmuş.

Bu büyük başarıyı elde ekibin başkanı 5. sıraya konuluyor. İlk Üç sırada biri ithal ikisi  Manavgatlı aday açıklanıyor. Alanya, turizmin öncüsü, turizm gelirinin yüzde 10`!unu sağlayan bir kent olarak, Türkiye`nin muz üretiminin yarısını sağlayan bir kent olarak ihmal edilebilinir mi?

İşte bunlar lider sultasının bir eseri. liderler yaptıkları bu hataların belki farkında bile değiller. Ama biz buraya geldiklerinde yine alkış tutuyoruz. Bir kez kaşımızı çatıversek, arkamızı dönüversek ne olduğunu soracaklardır. Bir akıl tutulması yaşanan siyasette ilk darbeyi hiç bir partinin aday göstermediği en büyük ilçe Alanya görmüştür"

Alanyalıların kendisine ``Bizim adayımız" demelerinden onur duyduğunu dile getiren Subaşı, "Alanya`da bugün gördüğüm hüsnü kabul beni çok mutlu etti. Başta gazeteciler olmak üzere sizin şahsınızda tüm Alanyalılara teşekkür ederim" diye konuştu.

BU MECLİS KURUCU MECLİS VASFINDA OLACAK

Hasan Subaşı bir gazetenin sorusu üzerine, önümüzdeki dönem kurulacak TBMM`nin Kurucu Meclis vasfı taşıyacağını belirterek,  "Çünkü bu meclis yeni Anayasa`yı konuşacak. Bu meclis çözüm sürecini tamamlayacak, bu meclis rejimi, tartışacak. O yüzden  oyunuzun kıymetini bilin" dedi.  

Bir başka soru üzerine de özellikle MHP`nin aday adayı olan ilçe başkanını 5. sıradan göstermesinin yanlış olduğuna dikkat çeken Subaşı, "Bu başta iktidar olmak üzere siyasi partilerin demokrasiden vazgeçmelerinin basit bir göstergesidir" dedi.

Subaşı seçildikten sonra herhangi bir partiye geçip geçmeyeceği şeklindeki soruya, "Asla. Öyle bir niyetim olsa partilerden aday adayı olurdum. Hem onları eleştirmek, hem de transfer olmak akla gelebilecek son şey.

Bir de ben size 14 vekilimiz vardı, ne yaptılar diye sorsam vereceğiniz cevap bir hiç olacaktır.  Siyasetle uğraşan herkesin siyaseti düzeltme gayreti içinde olması gerekir. Çünkü siyaset hepimizin geleceğini planlayan bir kurumdur. Yeterki biraz daha cesur olalım" şeklinde yanıt verdi.

Subaşı öğle namazını takiben hayatını kaybeden Alanya`nın tanınmış kişilerinden Hüseyin Hacıkadiroğlu`nun eşi Emine Ferah Hacikadiroğlu`nun cenaze törenine katıldı. Daha sonra da ilçedeki sivil toplum örgütleri ziyaretlerini sürdürdü. 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sorunların çözümü konusunda söz verdi.
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
Cumhur İttfakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu; "1 Nisan´da zaferini kutlamaya bekliyorum” dedi.
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu: “Cumhur İttifakı´yla Finike hizmete boğulacak” dedi.
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi.
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hasan Demir temayül ve mülakat yoklamaları hakkında bir açıklama yaparak; “Gerçekleşen temayül ve mülakatların ülkemize ve davamıza hayırlı olmasın diliyorum” dedi.
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
Akdeniz Sonbaskı Gazetesi olarak AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hülya Doğan Akaydın la birlikteyiz
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Hasan Demir görevinden istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Ali Tongülüs hedeflerini anlattı.
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Kepez Mahallelerini gezdi.
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Siirtliler Vakfı`ndan çok mutlu ayrıldı.
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Hıdırellez`i Elmalı`da hemşehrileri ile kutladı.
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına devam ediyor.
SUBAŞI TAPULARI SORDU
SUBAŞI TAPULARI SORDU
Bağımsız Milletvekili adayı Hasan Subaşı Muratpaşa mahallelerini gezdi
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK Parti Milletvekili Adayı Atay Uslu Elmalı`da incelemelerde bulundu.
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
Hafta sonunda Varsak hayvan pazarını gezen Subaşı besicilerin sorunlarını dinledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları