PERSONELDEN TÜTÜNCÜ´YE TEŞEKKÜR
Kepez personeli Başkan Hakan Tütüncü´ye teşekkür etti
Tarih: 7.3.2019 22:51:50/ 36067okunma / 0yorum

Sendika müjdesi verdiği belediye işçileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Sizi sizden daha çok düşünen bir başkanınız var.  Sendikaya üye olsanız da olmasanız da, bilesiniz ki; sizin sendikanız benim ben” dedi. Tütüncü, belediye işçileri tarafından alkışlarla omuzlarda taşındı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sendika müjdesi verdiği belediye işçileri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde düzenlenen akşam yemeğinde buluştu. Bir gün önce bir televizyon kanalında belediye işçilerine sendika müjdesi veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  akşam yemeğinde de bir araya geldiği işçilerin sevincine ortak oldu. Yemeğin ardından belediye işçilerine seslenen Başkan Tütüncü, konuşmasına da “Alın teri akıtan değerli arkadaşlarım” diyerek başladı. Bir gün öncede Antalya´nın Türkler tarafından fethinin yıl dönümü olduğunu da hatırlatan Başkan Tütüncü, kahraman askerlerimizi her birini aynı şekilde rahmetle ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

İşçi kardeşlerime hayırlı olsun 

İşçilere verdikleri sendika müjdesini ve bu güzelliği birlikte yaşamak istediklerine değinen Tütüncü, “Belediyemiz şirketinde çalışan bütün şirket işçisi personelimize sendikaya üye olabilme hakkı tanıdık, bu yeni hak bütün çalışanlarımıza hayırlı uğurlu mübarek olsun. Değerli yol arkadaşlarım, bugüne kadar birlikte yürüdüğümüz bu yolda hemşerilerimize ve Şehrimize nice güzel hizmetler yaptık. Bugün büyük adımlarla ilerleyen bir Kepez var. Kepez artık, 2009´un Kepez´i değil. Kepez kendi potansiyeline inandı, kendini adeta keşfetti, kendine özgüveni geldi ve geleceğe doğru yürüyor. Bu çok kolay olmadı bunun arkasında yüksek bir ufuk´la önemli bir vizyonun çizilmesi var. Burada en önemli şey birlikte ve büyük ideallerle yürümemizdir. Vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum yürekten kutluyorum. “ dedi.

Başarının sırrı kadrolarımız

Her başarının arkasına yeni bir başarıya adım atmak için büyük hedefler koyduklarına değinen Tütüncü, “ Biz büyük bir ekip, güçlü bir takım olduk. Personelimizle birlikte olmayı güzel bir aile hukuku kurmayı her şeyin önüne koyduk. Bugünkü başarılarımızın sırrı sizler gibi inanmış bir kadroyla hedeflerine kilitlenmiş bir kadroyla yol yürümektir. İşte! Biz bu yolları böyle yürüdüğümüz için geçtiğimiz 10 yıl içerisinde birlikte beraberce Kepez´i buralara taşıdık. Göreve geldiğimiz 2009´da 28 milyon lira borcu olan bunun 1.8 milyon lira çalışanına borcu olan bir belediye vardı karşımızda. Kasa tam takır kuru bakırdı. Esnafa borç müteahhite borç vardı. Tamam bunlar bir şekilde kabul edilebilirdi. Ancak alnının teri ile çalışan evine ekmek götürmek zorunda olan geçimini idame etmek zorunda olan kardeşlerine bu borç nedendi? Aldığımız ilk karar; personelimizin her türlü alacaklarının günü gününe ödenmesi oldu. Çünkü biz böyle bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Bizim anlayışımız da,  bizim inancımız da, bizim değerlerimiz de çalışanına alnının teri kurumadan hakkını teslim etmek var” diye konuştu.

Ben ışıklı salonlarda büyümedim 

10 yıl boyunca bütün personellerin her türlü alacağının günü gününe ödendiğini hatırlatan Tütüncü, “Antalya´da öyle dönemler yaşandı ki ;  belediyeler 2 maaş 3 maaş çalışanlarına ödeme yapamadı.  Belediyede çalışan işçiler bayrama parasız gittiler. Bir babanın bayrama evine parasız gitmesinin ne demek olduğunu ben çok iyi bilirim. Bir annenin yavrusunun bayramda parasızlık yüzünden boynunun bükülmesini ben çok iyi bilirim. Ben Işıklı salonlardan gelmiyorum. Jet sosyetenin içerisinden gelmiyorum. Ben hepiniz gibi bu hayatın içinde var olmuş, oraları yaşamış her türlü güçlüğü ve darlığı yaşamış bir tabandan, toplumun tam da ortasından geliyorum. İşte bu sebepten dolayı ben istedim ki benim işçim, benim personelim bayrama asla parasız gitmesin diye, Allah´a hep dua ettim. Sizlere mahcup olmamak için ailelerinizi boynu bükük bırakmamak için. “ dedi.

Çalışanını düşünen bir belediye olduk 

“Ben işçimin ailelerinin hayır dualarını aldıkça kasalarımız para doldu, yağmur gibi oradan buradan Rabbim bereketini bizlere gönderdi” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Geldiğimiz noktada 10 yıllık çalışmamızın sonunda 750 milyonun üzerinde yatırım yapmayı başarmış bir Kepez Belediyesi var. Yatırımlarla şampiyon olmuş bir ilçe belediyesi var. Kasası paralarla dolu bir belediye var . Biz her zaman çalışanını düşünen bir belediye olduk. 2009 yılında banka ile ilgili yaptığımız o promosyonun tamamını kuruşuna bile dokunmadan işçi ve memur ayrımı yapmadan sizleri dağıttık. Ve bu Türkiye´de bir ilk oldu. Toplu sözleşme dönemlerinin şampiyonu da iftiharla söylüyorum Kepez Belediyesi oldu. Her zaman sizi sizden daha çok düşünen Kepez Belediyesi oldu. “ diye konuştu.

Kepez şirketini 2016´da kurdu

Öngörülü davranarak Kepez Anonim Şirketini 2016´da kurduklarına da değinen Tütüncü, “Taşeronda çalışan kardeşlerimiz belediyemizin kendi şirketinde olsun istedik, özlük haklarını daha çok koruyalım dedik. Özlük haklarını güvencesi biz olalım dedik. Taşeron şirketler 2018 yılında kaldırıldı. Kepez Belediyesi öngörülü bir hareket ederek bu uygulamayı 2016 yılında başlatmıştı. Yani 2 yıl önce.” dedi.
 
Sendikal haklar üzerinde çalışıyoruz

Sendikal haklardan yararlanma konusunun üzerinde bir süredir çalıştıklarını belirten Tütüncü, “Her şeyden önce bunun seçim öncesi bir fırsatçılık olarak algılanmasını istemem. Sendikamızla bunu uzunca bir süredir görüşüyorduk alt yapısını nasıl oluşturabiliriz diye bunun fizibilitesini yapıyorduk . Biz bir söz verirsek o sözü yerine getiririz bu bizim prensibimiz. Söz vermek için ciddi ciddi de düşünürüz. Birileri kalkmış diyor ki; ‘Eğer biz göreve gelirsek en düşük maaş 2 bin 200 lira olacak.´  Ben de onlara günaydın diyorum bizim en düşük maaşımız 2 bin 225 lira bizim seçim yatırımları ile işimiz olmaz. Biz işimizi en iyi yapabilmek için gereken çalışmaları yaparız.  “ dedi.

Sizin sendikanız benim 

“Sendika hakkı şirket işçilerimize hayırlı olsun” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü,  “Burada size getirilen bir hak var. Bu bir haktır, bir mecburiyet ya da bir zorunluluk değildir. Eğer benim işçi kardeşim sendikaya üye olmayı hür idaresiyle istiyorsa sendikaya üye olmanın yolu burada açılmıştır. Sendikaya üye olsanız da olmasanız da bilesiniz ki sizin sendikanız Hakan Tütüncü dür. Sizi sizden daha çok düşünen bir başkanınız var. Biz 10 yılımızın her bir gününü İşçi Bayramı kabul ettik. İşçi Bayramı 1 Mayıs´tan ibaret değildir. İyileştirme sendikaya üye olsanız da olmasanız da herkese gelecek bunu da bilmenizi isterim. Neden mi? Çünkü sizin sendikanız  benim ben.” diye konuştu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından alkışlar arasında belediye işçileri tarafından omuzlarda taşındı.








Anahtar Kelimeler: PERSONELDEN TÜTÜNCÜ TEŞEKKÜR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇAVUŞOĞLU VE TÜREL ÜNİVERSİTE´DE
ÇAVUŞOĞLU VE TÜREL ÜNİVERSİTE´DE
İçişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Tazelenme Üniversitesi´ne konuk oldu
TÜREL KONYSİAD´A KONUK OLDU
TÜREL KONYSİAD´A KONUK OLDU
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel: “Antalya dünyaya yeter diyoruz”
BAŞKAN TÜREL CNN´E KONUK OLDU
BAŞKAN TÜREL CNN´E KONUK OLDU
CNN Türk 40 programında konuşan Başkan Türel: “Antalya´ya dünya şampiyonluğu yakışır” dedi.
TÜTÜNCÜ´DEN ANLAMLI VEFA
TÜTÜNCÜ´DEN ANLAMLI VEFA
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti.
DOĞANOĞLU´NDAN AÇIK PAZAR SÖZÜ
DOĞANOĞLU´NDAN AÇIK PAZAR SÖZÜ
Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu´ndan her gün açık pazar sözü
TÜTÜNCÜ´DEN İŞÇİLERE SENDİKA MÜJDESİ
TÜTÜNCÜ´DEN İŞÇİLERE SENDİKA MÜJDESİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den belediye işçilerine sendika müjdesi
OSB MİSAFİR AĞIRLADI
OSB MİSAFİR AĞIRLADI
Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Vergi Haftası kapsamında Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar´ı ziyaret etti.
BAŞKAN TAŞ´TAN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI
BAŞKAN TAŞ´TAN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş 28 Şubat konulu bir basın açıklaması yayınladı.
ÖNDER´DEN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI
ÖNDER´DEN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu yazılı bir açıklama yaptı
SANTRAL TAPUYA KAVUŞUYOR
SANTRAL TAPUYA KAVUŞUYOR
Kepez Santral´de tapu heyecanı, 5073 hak sahibine tapuları dağıtılıyor
KEPEZ TÜTÜNCÜ İLE IŞIL IŞIL PARLIYOR
KEPEZ TÜTÜNCÜ İLE IŞIL IŞIL PARLIYOR
Yaptığı icraatlarla Kepez´i yeniden imar eden Başkan Tütüncü, Kepez´li kadınlar için koordinasyon merkezi kuruyor
DÜLGEROĞLU´NDAN AÇILIŞA DAVET
DÜLGEROĞLU´NDAN AÇILIŞA DAVET
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu SKM açılışına tüm Finikeli hemşehrilerini davet etti.
TÜTÜNCÜ PROJELERİNİ AÇIKLIYOR
TÜTÜNCÜ PROJELERİNİ AÇIKLIYOR
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘123 proje ile hedef 2023´ projelerini açıklıyor.
TÜREL; "KENDİMİ ANTALYA´YA ADADIM"
TÜREL; "KENDİMİ ANTALYA´YA ADADIM"
Başkan Türel, “Kendini Antalya´ya adamış biri olarak önceliğimiz hep Antalya dedik ve hep Antalya´nın kazanmasını istedik.
BAŞKAN TÜTÜNCÜ ESNAFLA BULUŞTU
BAŞKAN TÜTÜNCÜ ESNAFLA BULUŞTU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 220 metre uzunluğunda yeni bir bağlantı yolu yapacaklarını açıkladı.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AÇIKLAMA
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AÇIKLAMA
Antalya Büyükşehir Belediyesi bir basın açıklaması yayınladı
AESOB´TA İMZA TÖRENİ
AESOB´TA İMZA TÖRENİ
AESOB İle Antalya Bilim Üniversitesi Arasında Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı
BAŞKAN BÖCEK AFET BÖLGESİNDE
BAŞKAN BÖCEK AFET BÖLGESİNDE
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek afet bölgesinde
TÜTÜNCÜ ÖĞRENCİLERE HEDİYE VERDİ
TÜTÜNCÜ ÖĞRENCİLERE HEDİYE VERDİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü öğrencilere karne hediyesi verdi.
BOĞAÇAYI GÖRENLERİ KISKANDIRIYOR
BOĞAÇAYI GÖRENLERİ KISKANDIRIYOR
Bataklıktan kurtarılan Boğaçayı muhteşem görüntüsüyle ışıl ışıl parlıyor
TRAFİK CANAVARINA 3 BİN 218 KURBAN
TRAFİK CANAVARINA 3 BİN 218 KURBAN
Ocak-Kasım arası dönemde, trafik kazalarında 3 bin 218 kişinin yaşamını yitirdiği saptandı.
BAŞKAN TÜREL´DEN MÜJDELER
BAŞKAN TÜREL´DEN MÜJDELER
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MEMUR-SEN ziyaretinde birçok müjde verdi
VATANDAŞIN TRAFO İSYANI
VATANDAŞIN TRAFO İSYANI
Konyaaltı İlçesi Atatürk Bulvarında, kaldırım üzerinde bulunan elektrik trafosu tehlike saçıyor.
GENÇLERDEN RAYLIYA TAM NOT
GENÇLERDEN RAYLIYA TAM NOT
Mühendis adayları raylı sistem projesini inceledi
KEPEZ TÜTÜNCÜ İLE PARLIYOR
KEPEZ TÜTÜNCÜ İLE PARLIYOR
Başkan Hakan Tütüncü, “Nice büyük eserlere, projelere imza attık ve kasamız dolu" dedi
ALANYA MEZARLIKLARINA YATIRIM
ALANYA MEZARLIKLARINA YATIRIM
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya´daki mezarlıklara 5 milyonluk yatırım yaptı
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÇEVRECİ OTOPARK
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÇEVRECİ OTOPARK
Çevre katliamı dediler, çevreci otopark yapıldı. Başkan Türel, “Çevreyi koruyarak muhteşem bir park yaptık” dedi.
BAŞKAN TÜTÜNCÜ O İDDİALARI ÇÜRÜTTÜ
BAŞKAN TÜTÜNCÜ O İDDİALARI ÇÜRÜTTÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesi ile ilgili asılsız haberlerle kamuoyunun meşgul edildiğini söyledi.
BÜYÜKŞEHİR HER YERDE
BÜYÜKŞEHİR HER YERDE
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aşağıkaraman´da asfalt çalışması yaptı.
AK GENÇLİKTEN ANLAMLI DESTEK
AK GENÇLİKTEN ANLAMLI DESTEK
AK Gençlik´ten Lösemili Çocuklar Haftası Farkındalık Etkinliğine Destek
ANTALYA´NIN SESİ AVRUPA´DAN DUYULDU
ANTALYA´NIN SESİ AVRUPA´DAN DUYULDU
Uluslararası İdeal Kent Ödülü Avrupa´da geniş yankı buldu
BAŞKAN KARATAŞ MUHTARLARLA BULUŞTU
BAŞKAN KARATAŞ MUHTARLARLA BULUŞTU
Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş Aksu´yu karış karış dolaşıyor Doğruları anlatıyor
KARATAŞ AKGİAD´I ZİYARET ETTİ
KARATAŞ AKGİAD´I ZİYARET ETTİ
Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz KARATAŞ, Aksu Genç İşadamları Derneğini ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları