ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ORTAK PROJE ÜRETECEK
ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ORTAK PROJE ÜRETECEK
Antalya OSB Teknopark ile Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi İşletim A.Ş. (AOSB Teknopark) ile Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ABÜ TTO) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Antalya OSB Teknoloji Geliştirme Bölgesi İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek´in imzaladığı protokol kapsamında üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulup ortak faaliyet ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artması sağlanacak. ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE KATKI Protokolün imza töreni, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Hizmet Binasında gerçekleşti. İmzalanan protokolün üniversite-sanayi iş birliğine sağlayacağı katkılar hakkında bilgiler veren Antalya OSB İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Protokol ile taraflar arasındaki işbirliği ve bilgi paylaşımı artmakla kalmayacak, üniversite-sanayi iş birliğini daha verimli hale getirecek faaliyetler yürütülecektir. En önemlisi ise üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların Bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına entegre olabilen projeler geliştirebilmeleri sağlanacaktır. Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak bu uygulama, Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katacaktır” dedi. SANAYİNİN HİZMETİNDEYİZ Tarafların teknogirişim kültürünün geliştirilmesine ve teknoloji transferi faaliyetleri konusunda karşılıklı faydanın çoğaltılmasına önemli katkılar sunacağını aktaran Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite-sanayi iş birliğinde yeni ve başarılı modellerin birlikte tasarlanacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yüksek ayrıca, Antalya Bilim Üniversitesi´nin kaynaklarıyla birlikte sanayinin hizmetinde olduğunu söyledi.
GUATR HASTALIĞINA DİKKAT
GUATR HASTALIĞINA DİKKAT
Prof. Dr. Alihan Gürkan, guatr hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
SANAYİ ESNAFININ TAPU SEVİNCİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü sanayinin 26 hak sahibi esnafına şahsi tapularını teslim etti.
Tarih: 17.10.2019 16:38:20/ 38142okunma / 0yorum

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi´ne 300 yeni iş yeri eklenebilecek rezerve alan ile sanayinin 26 hak sahibi esnafına şahsi tapularını teslim etti.   

Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı çifte mutluluk yaşadı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´nün girişimleri ile mülkiyet sorunları çözülen, plan revizyonları ile kat kat değer kazanan Akdeniz Sanayi Sitesi´nde bir kez daha tapu sevinci yaşandı.  Akdeniz Sanayi Sitesi´ne 300 yeni iş yeri eklenebilecek rezerve alan ile sanayinin 26 hak sahibi esnafına şahsi tapuları teslim edildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk ile beraber sanayi sitesi esnafının tapu sevincine ortak oldu. Tapu töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “İşleyen ekonomiye can vermek için, iş ve istihdamı büyütmek için Akdeniz Sanayi Sitesini el birliğiyle büyütüyoruz” dedi.

Sanayi sitesi için çok çalıştık

Verdikleri her sözü yerine getirebilmek için geceyi gündüze katarak, sürekli çalıştıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, “Yaklaşık 10 yıllık emeğimizin semeresini böylesi güzel bir ortamda görmek bizim için mutluluk vesilesi. Göreve geldiğim 2009 yılında Akdeniz Sanayi Sitesinin çok farklı problemlerle aynı anda mücadele etmek zorunda olduğunu gördük. İşin başında imar ve mülkiyete ilişkin sorunlar geliyordu. Bununla da kalmayarak Akdeniz Sanayi Sitesi´nin üst yapı konusunda da çok çeşitli talepleri vardı. Biz Sadece Akdeniz Sanayi Sitesi´ne değil, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi´ne, Hurdacılar Sitesi´ne, İnşaat Malzemecileri Sitesi´ne yani bu bölgeye bir bütün olarak değindik. “ diye konuştu.

Antalya markasına yakışmalı

Akdeniz Sanayi Sitesi´nin Antalya´nın yükünü çektiğine de değinen Başkan Tütüncü, “Çevre ilçelere de buralardan hizmet veriliyor. Bu sebepten dolayı burasının Antalya markasına yakışır hale gelmesi gerekiyordu. Türkiye´nin en büyük sitelerinden birisi olan Akdeniz Sanayi Sitesi´nin yılların biriktirdiği sorunları ve problemleriyle yüzleşilmeli ve sorunlarını da birer birer geride bırakmalıydık. Bölgenin ihtiyacı olan yatırımların her birini de en iyi şekilde yerine getirmeliydik. “ dedi.

Esnafımızın desteğiyle başardık

“Bütün her şeyi Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı ile el ele, gönül gönüle vererek başardık” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Sanayi sitesini bugünlere getirmeyi hep birlikte başardık. 1970´ler kurulan sanayi sitesini, gelişen teknolojiye entegre etmek için fiziksel iyileştirmeyi her şeyden önce gerçekleştirmemiz gerekiyordu. İmar planlarından yola çıktık. Kot yüksekliği 1,5 kat olan dükkanları, 5 kata çıkardık. Bu çok büyük bir başarıydı. Bütün bu imar uygulamaları ve gecekondu tahliyelerini yaparken aslında unutulmaması gereken şey Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi´nin özel hukuk tüzel kişisi olduğudur. Neden? Çünkü kooperatiftir. Buda burasının özel mülk olduğunu gösterir. Özel mülkün üzerinde yapılacak bütün imar planları, özel mülk üzerinde yapılması gelen bütün tahliyeler ayrı bir rejime tabidir. Yani belediyeler burada kendiliğinden işlem tahsis edemezler. Biz başarıyla bunun üstesinden geldik.” ifadelerini kullandı.

Neden yaptık?

Tütüncü, “Akdeniz Sanayi Sitesi bütün bu imar plan tadilatlarını yaparken yüklü imar harçları ödemesin, kooperatif ortaklarımızı ekonomik olarak koruyalım diye yaptık. Esnafımız bize harcayacağı parayı kendi harcaması gereken yere harcasın, işimizi, aşımızı ekmeğimizi birlikte beraber büyütelim diyerek, bu yükleri sizin üzerinizden aldık. “ dedi.

Ortada kocaman bir cenaze vardı

 “Göreve geldiğimiz de yıllardır bir arpa boyu yol alınmamış sorun yumağı ve ortadan kaldırılması gereken kocaman bir cenaze ile karşılaştıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Gecekondu sahiplerine Devletin bize sunduğu hangi takdir yetkisine girecek imkanlar varsa o imkanların tamamını esnafımızdan, Akdeniz Sanayi Sitesi ortaklarımızdan yana kullandık. Bu işgal alanlarındaki gecekondulardaki hemşehrilerimizi de Türkiye Cumhuriyeti kanunları karşısında hak sahibi yaptık ve onlara yerlerini verdik. Tahliye sürecinde de hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık. Elimizden geleni yaptık. Önümüzdeki günlerde tamamıyla gecekondulardan temizlenen bölge yeni dükkanlarla birlikte bambaşka seviyeye erişecek. Esnek bir imar uygulamasını buraya kazandırdık. Bütün bunları sizlere kazandırmak için gece gündüz çaba sarf ettik. Sorunlar ne kadar büyük olursa olsun. Hemşehrilerimiz bize güveniyor, onların sorumluluklarını  üzerimizde taşıyoruz. Onların güvenlerini de boşa çıkarmamalıyız diye, büyük bir gayreti ve çabayı sarf ettik.”

Ülkemizin hedeflerini gerçekleştirmeliyiz

Ülkenin zor günlerden geçtiğini de dile getiren Başkan Tütüncü “Bize düşen görev, ülkemizin gelecek hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek. Sanayici, orta ölçekli işletmeci ve esnaflarımız, ekonomiyi geliştirmenin ve daha fazla istihdam alanları meydana getirebilmenin hesabını yapmalıyız. Devletimizde üretenin önünü açması için ne yapması gerekiyorsa onu yapacaktır. Biz asrın getirdiği yeniliklerle kendimizi revize edelim, esnafımıza hayal kurduralım. Yapacağımız çok işimiz var. Yeni dükkanların temellerini de burada atmak bize nasip olacak. Ülkemizin yolu Akdeniz Sanayi Sitemizin yolu gibi açık olsun. “ dedi.

Tütüncü´ye teşekkür

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk´de, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´ye sanayi sitesine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Öztürk, “Güçlü Türkiye´nin anahtarı sanayidir. Üretim yapan sanayiye sanayiciye hizmet etmek ülkemizin daha güçlü olmasını insanlarımızın daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Sanayimize ve esnafımıza hizmet ve desteklerinden dolayı Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü´ye çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi´ne 300 yeni iş yeri eklenebilecek rezerve alan ile sanayi esnafının şahsi tapularını teslim etti.  

Anahtar Kelimeler: SANAYİ ESNAFININ TAPU SEVİNCİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´den taksi esnafına sürpriz ziyaret
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu´nda yapıldı.
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den gençlere övgü
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
Antalya OSB 2´nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
Muratpaşa Yaşlı Meclisi, Aralık ayı içinde toplanacak
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Meslek kola takılan altın bir bileziktir” dedi.
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
Antalya OSB sanayicileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye 7 bin fidan dikti.
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
Konyaaltı´nda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Milli Ağaçlandırma Günü´nde 300 servi fidanını toprakla buluşturdu.
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
“Cumhuriyet ve Atatürk” konulu konferans; ünlü tarihçi Sinan Meydan´ın katılımı ile ASMO´da yapıldı
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
E-Uygulamalar konulu eğitim semineri ASMO´da yapıldı
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayınladı
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
Büyükşehir Belediyesin´den üniversite öğrencilerine sıcak çorba
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
TKB ödülleri sahiplerini buldu. Başkan Böcek “Büyük Ödül”ü aldı
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
Kuru meyve sektöründen Başkan Erdoğan´a 150 milyon dolarlık teşekkür
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
Cumhuriyet Bayramında ilk kez ücretsiz olan Zıp Zıp Park çocuklarla doldu
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyete bağlılığımız eksilmesin”
KONYAALTI´NDA CUMHURİYET COŞKUSU
KONYAALTI´NDA CUMHURİYET COŞKUSU
Konyaaltı Belediyesi´nin gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Yürüyüşü coşkulu geçti
HABABAM SINIFI KEPEZ´DE
HABABAM SINIFI KEPEZ´DE
Kepez Belediyesi,‘Hababam Sınıfı´ oyuncularını gençlerle buluşturdu.
ASMO´DAN MUHTEŞEM KUTLAMA
ASMO´DAN MUHTEŞEM KUTLAMA
Antalya Mali Müşavirler Odası´ndan muhteşem Cumhuriyet kutlaması
KORKUTELİ´NE KUR´AN KURSU
KORKUTELİ´NE KUR´AN KURSU
Korkuteli Hacı Rahmiye-Feyzi Efe 4-6 Yaş Kur´an Kursu´nun açılışı yapıldı
REKORTMEN KONUKSEVER
REKORTMEN KONUKSEVER
Başkan Uysal, Çevreci Komşu Kart projesinde tüm mahalle rekorlarının Konuksever´de olduğunu söyledi.
BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARIN HİZMETİNDE
BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARIN HİZMETİNDE
Büyükşehir Belediyesi´nden yaşlıların yaşamını kolaylaştıran hizmet
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
22 Kasım 2019 Cuma