BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN İLK HASAT PAYLAŞIMI

MURATPAŞA'NIN PARKLARI ELEKTRİK ÜRETİYOR

KEPEZ'DE EMEKÇİ KADIN FESTİVALİ DÜZENLENECEK

EMO BAŞKANI TAT'TAN ELEKTRİKLİ ARAÇ VURGUSU

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT; “ENERJİ KAMULAŞTIRILMALIDIR”

TAT; "ELEKTRİK ZAMMI HER ŞEYİN FİYATINI ETKİLEYECEK"

BAŞKAN UYSAL SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

TÜTÜNCÜ'DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK

AOSB'NDE İMZALAR ÇATILARA ÖZGÜRLÜK İÇİN ATILDI

BAŞKAN TÜTÜNCÜ'DEN KÜTÜPHANE SOHBETLERİ

BÜYÜKŞEHİR İLÇELERİ SİNEMAYLA BULUŞTURDU

KEPEZ'DE NOSTALJİK SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI

SEVGİLERİN EKİLDİĞİ ATÖLYEDEN MUHTEŞEM SERGİ

AÇIK HAVA SİNEMA GÖSTERİMLERİ DEVAM EDİYOR

KEPEZ'DE NOSTALJİK SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

MURATPAŞA'DA ŞARKILAR HEP BİRLİKTE SÖYLENDİ

'SAHİLDE SİNEMA VAR' ANTALYALILARI BULUŞTURDU

ANTALYA'DA KÜTÜPHANESİZ MAHALLE KALMAYACAK

KENT MÜZİSYENLERİNDEN BÜYÜK DAYANIŞMA

KEPEZ 7. ULUSAL MÜZİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

DOKUMA-PARK'TA DEDEDEN TORUNA RESİM SERGİSİ

ŞEHRİN İLK SAHAFLAR ÇARŞISI DOKUMA-PARK'A AÇILDI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Sahaflar Festivali’nde sözünü verdiği ‘Sahaflar Çarşısı’nın açılışına AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, muhtarlar ve meclis üyeleri katıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, eserler zincirine yeni bir halka daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Antalya'nın ilk ve tek ‘Sahaflar Çarşısı’nı söz verdikleri gibi Dokuma Park'ta hayata geçirdiklerini belirten Tütüncü, “Dokuma Park’ta 6 ay önce Sahaflar Festivalimizin, ikincisini düzenledik.

Geleneksel hale getirdiğimiz bu festivalimi, her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı'nın bilgi ile kutlandığı, kitapla, hikmetle kutlandığı önemli bir tarih olacak. Sahaflar Festivalimizin 10 günlük ambiyansının ardından esnafımız , ‘Başkanım, keşke sürekli burada olsak. İnsana huzur veren iklimini içimize çeke çeke mesleğimizi icra etsek’ dediler.  

Ben de onlara bir söz vermiştim. Antalya'nın ilk sahaf çarşısını esnaf odalarımızla hep birlikte, el ele gönül gönüle burada açacağız demiştim. Bir yıl bile olmadan bu sözümüzü yerine getirmenin bugün tarifsiz mutluluğu içerisindeyiz. 21 dükkandan oluşan tamamı Antalya'nın esnafına, Antalyalı hemşerilerimize sembolik bir ücretle kiralanan bu çarşı, hem esnafımıza, hem de kitap tutkunlarına, eski kitapların satırları arasında geçmişe yolculuk yapmak isteyenlere, bilgi ile buluşmak isteyenlere hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Dokuma Park için her yeni günde, akla yeni fikirler geldiğini belirten Tütüncü, “ Hepsinde de, bilgi, ilim, kültür, sanat bunlar çok önemli. Çünkü bunlar bizim yetiğimiz olan şeyler, aynı zamanda bize değer katarken şehrimize de bir cazibe kazandırıyor. Bu hayallerimizi hep bunların etrafında örüyoruz. 

Şimdi Cemil Meriç Kütüphanesi açtık ya, hemen onun yanına Türkiye'nin en zengin, en büyük Çocuk Kütüphanelerinden birini açacağız. Antalya'nın da en büyüğü olacak. O kütüphanelerin gidiş ve geliş yolu üzerindeki bu esnafımızın yer aldığı Sahaflar çarşısı da kitaplarla bilgi ile hikmetle burayı aydınlatmaya devam edecek. Hayallerimiz çok, hayallerimiz yüksek, ufkumuz yüksek”diye konuştu.

Bilim Merkezi 30 Ağustos’ta açılıyor

Dokuma Park’a bu yüksek ufuk'la birlikte güzel bir bilim merkezini de kazandırdıklarına değinen Başkan Tütüncü, “Bilim merkezimizi açmak için 30 Ağustos'ta hepinizi buraya bir kez daha davet edeceğiz. Türkiye'nin en büyük bilim merkezini açmak da bize nasip olacak. Biz istiyoruz ki; bizim gençlerimiz, bu şehrin gençleri bilgi konuşsunlar, tasarım konuşsunlar, teknoloji konuşsunlar ve aydınlık Türkiye'nin onlar geleceği olsunlar.” dedi.

BİLSEM öğrencilerinden dünya birinciliği

2011 yılında kurduğu bir hayali de anlatan Tütüncü, “ Kepez’e Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM)kazandırmak istemiştik.  Bunun için çok büyük gayret gösterdik. Hükümetimizin desteği ile Sayın Başbakanımızın desteği ile BİLSEM yapıldı. BİLSEM Antalya'nın bütün üstün zekalı çocuklarına hizmet veren, onları bilimle, sanatla buluşturan ve onlara çok yüksek ufuklar çizen bir merkez haline geldi. Geçen hafta aldığımız haber bizi çok memnun etti. Antalya'nın öğrencileri bu bilim sanat merkezi'nde beyin tümörü ile ilgili tıp alanında önemli bir çalışma yaptılar.

Amerika'da düzenlenen uluslararası bir yarışmada, evet bu şehrin çocukları Kepez’de kurulan Milli Eğitim Bakanlığı’na ait bilim sanat merkezi'nde yaptıkları geliştirdikleri çalışma ile dünya birinciliğini Antalya'ya getirdiler. Göğsümüzü kabarttılar. İşte! Biz bu şehrin gençlerine bilim konuşturabilirsek, bilgi konuşturabilirsek, ondan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yol, park,asfalt, bunlar bütün belediyecilerin bildiği işler. Işıltılı binaları bütün belediye başkanları bilir ve bunları yapar. Ama belediyecilik günümüzde bunun ötesinde bir anlam ifade ediyor. Sizden aldığımız heyecanla, çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bu işler bugünlük değil, evladiyelik işler

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse’de, konuşmasına artık açılışlara yetişemez olduklarını dile getirerek başladı. Milletvekili Köse, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Hakan Tütüncü başkanımıza Dokuma’yı al, halka kazandır dedi. Tütüncü Başkanımızda, cumhurbaşkanımızın talimatını ve gönlünde olanı yaptı. Dokuma’yı aldı, Antalya’ya kazandırdı. 

Bugünlük, yarınlık değil bunlar evladiyelik işler. Sadece maddeye değil, manaya ve ruha dokunan işler. Dokuma Antalya’nın bir yaşam merkezi haline geldi. Dokuma Antalya’nın ışıldayan kültür alanı haline geldi. Çocukların içinde kendini bulduğu bir yer haline geldi. Dokuma Antalya’da yaşayanların ömrünün Antalya tüketmiş olanların hatıralarını canlandırdığı, geçmişe gittikleri çocukluğunu yaşadığı bir yer haline geldi.

Dokuma bizler için geçmişle gelecek arasında bir köprü haline geldi. Bunca iş kolay olmuyor. Gayretle, emek emek oluyor. Önce hayal etmek gerekiyor, bu işe inanmış sevdalı gönüller gerektiriyor.  Hakan başkanımız bir taraftan hem şehri imar ediyor, hem de şehirde yaşayan nesli ihmal etmeden onların geleceğine dair çok önemli işler yapıyor. Hakan Başkana, çok teşekkür ediyoruz.

Özellikle Cemil Meriç Kütüphanesi gibi bir değerin Antalya’ya kazandırılmasının hemen üzerinden 100 bin kitap, bugün bunu aştık 200 bine doğru gidiyoruz. Kütüphanenin üzerine hemen burada, Sahaflar Çarşısı’nın açılması, çalışılmış, düşünülmüş, bir proje, çok önceden planlanmış bir iş. Başkanım tebrik ediyorum. Emeğinize, yüreğine sağlık...” dedi. Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve açılışa katılan konuklar ‘Sahaflar Çarşısı’nı gezdi.