SUBAŞI TAPULARI SORDU
Bağımsız Milletvekili adayı Hasan Subaşı Muratpaşa mahallelerini gezdi
Tarih: 6.5.2015 11:50:35/ 4881okunma / 0yorum

 Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, seçim çalışmalarını kent merkezinde Güzeloba, Güzeloluk ve Kırcami mahallelerini gezerek sürdürdü.

Ermenek Mahallesinde, 20 yıl önce hak sahiplerine tapularını vermek üzere 775 sayılı yasanın sağladığı hak nedeniyle kamulaştırma yaptıklarını binlerce gecekondu sahibi yurttaşın  sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Büyükşehir yapılanmasından sonra mevcut tapuları Kepez ve Muratpaşa Belediyelerine verdiklerini ama şu günlerde gezdiğim mahalleler içinde Santral ve Kepezaltı mahallesinde Muratpaşa sınırları içinde de Ermenek mahallesinde sorun göründüğünü söyledi. Ermenek tapularının 20 yıldır işlem yapılmadan belediye kasasında bekletilmesine bir anlam veremediğini söyledi.

Benzer sorunun Kepezaltı ve Santral Mahallelerinde yaşandığını söyleyen Subaşı, Ermeneklilerin tapularına kavuşmaları için ortada hiç bir sorun olmadığını söyledi.

Eski partililerden Mustafa Saraç`ın Avcıoğlu Börek`de düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan Hasan Subaşı, burada DYP`de birlikte çalıştıkları dostlarını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.

DYP kurucularından Ahmet Ayanoğlu, eski Komisyoncular Derneği Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Selahattin Yılmaz, Yeşilbahçe Muhtarı Nurettin Eyiler, Çağlayan  Muhtarı İbrahim Efe, Güzeloluk Muhtarı İzzet Ak, Zümrütova Muhtarı Şevket Saraç, eski Merkez İlçe Başkanları Ahmet Ayvazoğlu ve  Mehmet Sevim, Kırcamililer Dernek Başkanı Mustafa Çiviler, ATSO Meclis Üyesi Mustafa Ayanoğlu ve çok sayıda Kırcamili`nin katıldığı kahvaltıda destek isteyen Subaşı, özetle şunları söyledi:

"Son yıllarda siyaset dibe vurdu, Demokrasinin vazgeçilmesi parlamento işlevini yitirdi. Başta yargı olmak üzere demokrasi kurumları çalışamaz ve görevini yapamaz hale geldi. Medya susturuldu, Bize özgü denen başkanlık sistemi halka dayatılmak isteniyor.

Siyasi partilerdeki lider sultası halkı yok saymaya başladı. Bütün bunlar olup biterken bir köşede oturup `rahatım iyi` diyemezdim. Parlamentoda sesiniz olmak, lider korkusundan konuşamayan vekillerin yerine sizi temsilen sorunları anlatmak  için kolları sıvadım. Antalya bağımsız bir adayı seçerek bu işi başaracaktır"

"Siz olmasaydınız, bugün bu rahatımız olmazdı"

Kahvaltıdan sonra bir grup arkadaşı ile birlikte Ermenek ve bölgesindeki mahalleleri gezen Subaşı`nı yöre halkı sevgi ile karşıladı. Güzelbağ Mahallesindeki kahve ziyaretinde  Ramazan Gürbüz adlı bir vatandaş, "Bugün burada rahat ve huzur içinde yaşıyorsak sizin sayenizde başkanım. Hepimizi ev sahibi yaptınız. Siz olmasaydınız bizim şimdi rahatımız olmazdı" dedi.

Güzeloba Mahallesinde Kadir Senekçi adlı vatandaş,"Başkanım hizmetlerinizi ve sizi özledik. Sorunlarımızı sen çözdün. Hiç merak etmeyin gereğini yapacağız" diye konuştu.

Ermenekliler diken üstünde

Ermenek Mahallesinde de kahvede vatandaşlarla görüşen Subaşı, muhtar Hüseyin Elmalı`nın şikayetlerini dinledi. Muhtar Elmalı, "Sizin döneminizde kamulaştırma için 24 biner lira bedel ödediğimiz evlerimizin hala tapularını alamadık. Her gelen belediye başkanı söz veriyor, arkası gelmiyor.

1262 hak sahibinden sadece 68`ine Süleyman Evcilmen döneminde tapuları verildi. Şimdi 775 Sayılı Gecekondu Önleme Yasasının yürürlükten kalkmak üzere olduğunu yeniden hazineye geçeceği söyleniyor" diyerek sitem etti.

"Biz kamulaştırmayı tamamladık, tapuları alt belediyelere verdik"

Aynı sorunun Kepezaltı ve Santral Mahallelerinde de yaşandığını bu iki mahallenin afet bölgesi ilan edildiğini ve kentsel dönüşüm kararı çıktığını söyleyen Hasan Subaşı, Ermenek`de tapuların verilmemesi için ortada hiç bir sebep olmadığını belirterek 1990`lı yıllarda yaşananları şöyle anlattı:

"Belediye Başkanlığım döneminde gecekondulaşma çok büyük sorundu. Mülkiyet sorunu çözülmeden kentleşme de olamazdı huzurlu bir yaşam da kurulamazdı onun için gecekondu bölgelerinde Türkiye`de ilk biz belediye olarak bu konuya el attık.

Kamulaştırma bedellerinin büyük bir bölümünü sizler verdiniz, belediye olarak biz de destek olduk. Bu paralar kamulaştırma sonrası hak sahiplerine tapuların verilmesi kaydı ile alındı. Ve biz bazı bölgelerde tapu dağıtmaya başladık.

Ancak çıkan bir yasa ile Büyükşehir kurulması kararlaştırıldı, biz de bu tapuları o zamanki alt belediyelere Muratpaşa ve Kepez`e devretmek zorunda kaldık. Yetki alt belediyelere geçti. Sizin bölgenizde Muratapaşa Belediyesi`nin yapacağı tek bir şey vardı, kamulaştırma bedelini yatıran ve hak sahibi olduğunu belgeleyenlere tapularını vermek. Bu tapuların belediye kasasında bekletilerek verilmemesi çok anlamsız. Konuyu Ümit Uysal başkanla da görüşeceğim"

Anahtar Kelimeler: SUBAŞI TAPULARI SORDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
DÜLGEROĞLU SÖZ VERDİ
Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sorunların çözümü konusunda söz verdi.
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
FİNİKE TAMAM, KUTLAMA 1 NİSAN"DA
Cumhur İttfakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu; "1 Nisan´da zaferini kutlamaya bekliyorum” dedi.
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
DÜLGEROĞLU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu: “Cumhur İttifakı´yla Finike hizmete boğulacak” dedi.
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
KONYAALTI´NIN BİR GAYE´Sİ VAR
Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi.
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK PARTİLİ HASAN DEMİR´E YOĞUN İLGİ
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hasan Demir temayül ve mülakat yoklamaları hakkında bir açıklama yaparak; “Gerçekleşen temayül ve mülakatların ülkemize ve davamıza hayırlı olmasın diliyorum” dedi.
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
AK PARTİ´NİN AK AKAYDIN´I
Akdeniz Sonbaskı Gazetesi olarak AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hülya Doğan Akaydın la birlikteyiz
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK PARTİLİ DEMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Hasan Demir görevinden istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
TONGÜLÜS HEDEFLERİNİ ANLATTI
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Ali Tongülüs hedeflerini anlattı.
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
SUBAŞI KEPEZ`İ GEZDİ
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Kepez Mahallelerini gezdi.
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
SUBAŞI SİİRTLİLERLE BULUŞTU
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı Siirtliler Vakfı`ndan çok mutlu ayrıldı.
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
SUBAŞI HIDRELLEZ`İ ELMALI`DA KUTLADI
Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Hıdırellez`i Elmalı`da hemşehrileri ile kutladı.
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK PARTİLİ ÇELİK`E DURMAK YOK
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına devam ediyor.
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK ADAY AKSU ELMALI`DA
AK Parti Milletvekili Adayı Atay Uslu Elmalı`da incelemelerde bulundu.
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
SUBAŞI: `YETİŞTİRİCİLER ZORDA`
Hafta sonunda Varsak hayvan pazarını gezen Subaşı besicilerin sorunlarını dinledi.
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
SUBAŞI`NA ŞARAMPOL`DE SEVGİ SELİ
Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı esnafla buluştu, Kepez`i gezdi
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
`AKIL TUTULMASI ALANYA`YI VURDU`
Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya`ya geldi.
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
“İLK VE TEK ZİYARETÇİ SİZSİNİZ”
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Raziye Gök Aktaş ‘Kütüphaneler Haftası’ münasebetiyle Tekelioğlu Kütüphanesi çalışanlarını ziyaret etti.
TURGUT BUCAK HIZ KESMİYOR
TURGUT BUCAK HIZ KESMİYOR
MHP Antalya Millitvekili Aday Adayı Turgut Bucak, 19 ilçenin tamamını gezerek, halkın derdini dinledi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
17 Kasım 2019 Pazar