SUR YAPI AVRUPALI TÜRKLERİN DE HİZMETİNDE
Sur Yapı “Evim Türkiye” diyen Avrupalı Türklerle buluşuyor
Tarih: 5.2.2019 16:13:12/ 35963okunma / 0yorum

Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde, TOKİ, Emlak Konut ve İTO gibi kurumların desteğiyle, Konutder, Gyoder, İnder gibi sektör derneklerinin katkılarıyla düzenlenen ‘Evim Türkiye´ fuarıyla Avrupa çıkarmasına devam ediyor.

Özel sektörün en büyük gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı, 08 – 10 Şubat tarihlerinde Almanya´nın Düsseldorf kentinde gerçekleşecek “Evim Türkiye” Fuarı´na katılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın desteğiyle düzenlenen, üç gün sürecek fuarda Sur Yapı, Türkiye´den ev sahibi olmak isteyen Avrupa´daki vatandaşlarımızı İstanbul ve Antalya´daki 15 projesiyle tanıştırıyor.

Sur Yapı, Fuarın hemen ardından Almanya çıkarmasına Köln kentinde devam ediyor. 11 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında Köln City Center AVM´de kampanyalı konut, ofis ve dükkanlarını gurbetçi vatandaşlarımızla buluşturacak Sur Yapı, Köln´deki satış noktasıyla yurt dışındaki taleplere yerinde karşılık vermeye hazırlanıyor.

Türkiye gayrimenkul sektörünün öncü firması Sur Yapı, 08 – 10 Şubat tarihlerinde Almanya´nın Düsseldorf şehrinde yapılacak “Evim Türkiye” Fuarı´nda, İstanbul ve Antalya´daki toplam 15 projesini tanıtmaya hazırlanıyor. Çeyrek asırlık deneyimiyle Sur Şirketler Grubu çatısı altında endüstriyel tesisler, ofisler, alışveriş merkezleri, enerji santralleri ve markalı konut projeleri inşa eden Sur Yapı, “Evim Türkiye” Fuarı´yla yabancı ve Avrupalı vatandaşlarımıza Türkiye´den konut, ofis ve dükkan sahibi olma olanağı sunuyor.

İstanbul ve Antalya´dan toplam 15 projesini tanıtacak

Sur Yapı, “Evim Türkiye” Fuarı´na İstanbul´dan şu projeleriyle katılıyor: Avrupa yakası; Kâğıthane´de Tempo City, Topkapı´da Topkapı Evleri, Ispartakule´de Bahçeyaka, Bahçekent´te Semt Bahçekent, Eyüp´te Axis İstanbul Ofis, Güneşli ´de Mirage Dükkan…

Anadolu yakası; Sancaktepe´de Lavender ve Muhit, Sultanbeyli´de İlkbahar ve Gölbahçe Evleri, Koşuyolu´nda Excellence, Ümraniye´de Exen İstanbul ve Şehir Konakları, Maltepe´de YeşilMavi…

Antalya´da, Avrupa´nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan, yatırım değeri 8 milyar TL olan ve 19 bin bağımsız bölümden oluşan Sur Yapı Antalya projesi de fuarda yer alıyor.

Ayrıca Tempo City, Semt Bahçekent ve Antalya Projeleri´nin de maketleri, fuardaki Sur Yapı standında sergileniyor.

/resimler/2019-2/5/1620262863636.jpg

Döviz artışı, Avrupalı Türklere fırsat olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle düzenlenen gayrimenkul fuarlarının ilki olma özelliğini taşıyan “Evim Türkiye” Fuarı´nda Türk gayrimenkul sektörünün geliştirdiği yüzlerce proje, cazip fiyatlarla alıcılarla buluşuyor. Fuara yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızın yanı sıra yabancıların da yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. 1,5 milyon Türk vatandaşının kolay ulaşım imkanları bulacağı Messe Düsseldorf´ta düzenlenen fuar, sıcak satış noktası olacak. Artan dövizle birlikte Avrupalı Türklerin konut, ofis ve dükkan alımı için bir fırsat sunulmuş olacak.

Son 6 ayda gurbetçiler 500 konut, ofis ve dükkan satın aldı

Başta Almanya, Hollanda, İngiltere, Avusturya, Fransa, Danimarka ve Rusya olmak üzere 25 farklı ülkede yaşayan Avrupalı Türk vatandaşları, Sur Yapı projelerine yoğun ilgi gösteriyor.Son 6 ayda 500 konut, ofis ve dükkan alımı yapan Avrupalı Türkler, Sur Yapı´dan ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Antalya´ya mega gayrimenkul projesiyle yeni bir şehir kuruluyor

Antalya´da geleceğe miras modern bir şehir kurma hedefiyle yolan çıkan Sur Yapı, 8 milyar TL´lik yatırımla Türkiye´nin mega gayrimenkul projesini hayata geçiriyor. Türkiye´nin incisi Antalya´ya yeni bir yaşam alanı sunan Sur Yapı, 1 milyon 300 bin metrekare alanıyla yeşil ve mavinin iç içe olduğu Antalya´nın özüne uygun modern bir şehir inşa ediyor. 19 bin bağımsız bölümden oluşan projede, konutlar, ofisler, home office´ler, dükkanlar, çarşılar, okullar, sağlık alanları, ibadet alanları, sosyal alanlar, müzeler ve büyük kent parkı yer alıyor. Türkiye´nin markası Antalya´ya yeni bir Antalya armağan ediliyor.

Peşin ödemelerde 170 bin TL´den başlayan fiyatlar

Sur Yapı Antalya Projesi´nde tamamı peşin ödemelerde 170 bin TL´den başlayan konut fiyatları hem yatırımcılar tarafından hem de oturum amaçlı yoğun ilgi görüyor.

Diğer yandan ise yüzde 0,98 faiz oranlı kampanya sürüyor. Antalya´daki Sur Yapı projesinden ev, dükkan ya da ofis satın almak isteyenler 25 bin TL peşinatla yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 ayda aylık 1350 TL taksit ödeme imkanı ile konut kredisi kullanabiliyor. Ayrıca 12, 24 ve 36´ncı aylarda ise 3 ara ödeme yapılıyor.

Antalya´nın Şanzelize´si Sur Cadde olacak

Projede yer alan Sur Cadde ise ticari alan, ofis ve daireleri ile dikkat çekiyor. 1.3 kilometre uzunluğunda inşa edilecek caddede tramvay hattı ile Antalya´nın yeni Şanzelize´si havası yansıtılacak.

/resimler/2019-2/5/1618529424362.jpg

Antalya´nın en büyük şehir parkı

Kurulacak olan yeni şehirde yaklaşık 249 bin metrekare yeşil alan olacak. Yeni şehrin ortasına inşa edilecek dev şehir parkının içerisinde yeşil alanlar, göletler, sera alanları, çocuk oyun alanları, aktivite alanları, dinlenme alanları, gezi ve koşu parkurların yer alıyor.

Avrupa kentleri gibi

Antalya projesi, şehir planlama açısından da Avrupa kentlerini aratmıyor. Bugüne kadar düzenlenen etkinliklerde daire satın alan yurtdışındaki Türk vatandaşların Antalya projesini tercih etmesindeki en büyük etkenlerden birisinin de bu olduğu vurgulanıyor. Sur Yapı Antalya projesinden ev almayı tercih edenler, planlı yaşam, dev şehir parkları, geniş bulvarlar ve modern kent dokusu ile tasarlanan Antalya projesini geleneksel Avrupa kentleriyle benzerlik gösterdiği yorumunu yapıyor.

Antalya projesi hızla yükseliyor, ödülleri topluyor

Hızla yükselen yeni şehir, Management Plus tarafından “En iyi Dönüşüm Projesi” seçilirken, sürdürülebilir yeşil tasarım ürünlerini onurlandırmak amacıyla verilen Green GOOD DESIGN Ödülü´ne de layık görüldü.Avrupa Birliği´nin 2020 programında “Akıllı Kent” olmak için yarıştığı 17 proje arasında ilk üçe girmeyi başaran yeni şehir, MatchUP Akıllı Kent Kepez Santral Projesi´yle AB´den 5 milyon Euro hibe desteği aldı.

Antalya Türkiye´nin ikinci büyük marka kenti

Antalya, her yıl ağırladığı yerli ve yabancı milyonlarca turisti büyülüyor. Sadece havayoluyla değil denizyoluyla da çok sayıda turistin ziyaret ettiği kent, 6´sı faal, 3´ü yapım aşamasında 9 limanıyla yat turizminde adından söz ettiriyor. Kent 2018 yılında 13 milyonun üzerinde turist alarak bir rekora imza attı.

Yurtdışına İstanbul´dan sonra en çok satış Antalya´dan

TUİK verilerine göre 2018 yılında İstanbul´dan sonra en çok yurtdışına Antalya´dan satış gerçekleştirildi. Yabancıların konut alımında geçen yıl en çok tercih ettiği il 14 bin 270 konutla İstanbul oldu. İstanbul´u, 7 bin 938 konutla Antalya takip etti. Bir önceki yılla kıyaslandığında 2018 yılında Antalya´da yabancıya satış yaklaşık yüzde 60 oranında artış gösterdi.

/resimler/2019-2/5/1620592239380.jpg

58 bin yerleşik yabancı yaşıyor

Türkiye´nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya´da 2 milyon 328 bin kişilik nüfusun 1 milyon 300 bini 25-65 yaş arasında. Nüfus kayıt sistemine göre yaklaşık 58 bin civarında yabancı ülke vatandaşının yaşadığı kentte Eurostat, Antalya´da kişi başına düşen geliri 8 bin 200 Euro olarak belirtiyor. İhracatın yüzde 67´sini Avrupa Birliği ülkelerine yapan kent, ülke ekonomisi için önemli bir ticaret merkezi konumunda yer alıyor.

Londra ve Paris´ten sonra Antalya

Londra ve Paris´ten sonra dünyanın en çok turist alan üçüncü kenti olan Antalya, 2018 yılında yaklaşık 13 milyon yabancı turist alarak rekor kırdı.

Yatırımcı için en cazip şehir

Türkiye´de emlak sektörü gelişirken Antalya ve bölgesi turistik olması nedeniyle bu gelişmelerden fazlasıyla faydalanıyor. Yurt içinden ve yurt dışından Antalya´da gayrimenkul almak isteyen yatırımcılar ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Hem şehir hayatı hem doğayı birlikte yaşamak isteyenler, sakin, kaliteli ve sosyal aktivitesi yüksek bir yaşamı hedefleyenler için Antalya birinci sırada yer alıyor.

Asya´nın en sağlıklı 10 kentinden biri Antalya

Her sene şehirlerin yaşam kalitesine dair farklı konularda ve istatistiklere dayanan raporlar yayınlayan Numbeo, Asya´nın 2019´daki en sağlıklı şehirlerini açıkladı. Açıklanan listede Antalya Asya´nın en sağlıklı ilk 10 şehri arasında yerini aldı.

“Evim Türkiye” diyenleri bekliyoruz

Türkiye gayrimenkul sektörüne yurtdışından gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Çevre Bakanlığımızın öncülüğünde bu kez, çok organize bir şekilde yurtdışı açılımı yapılıyor. Hem kent olarak hem de fuar alanı olarak Messe Düsseldorf, Avrupa´daki vatandaşlarımızla kucaklaşmak için çok iyi bir adres. Biz Sur Yapı olarak Fuarın ardından Köln´deki etkinliğimizle bu süreci devam ettireceğiz. Avrupa´da yaşayan vatandaşlarımızla buluşmayı, onlarla yüz yüze konuşmayı önemsiyoruz. “Evim Türkiye”, diyen herkes mutlaka Sur Yapı´ya uğramalı” şeklinde konuştu.

Tanıtım yapılacak projeler;

  • İstanbul Avrupa yakası; Kâğıthane´de Tempo City, Topkapı´da Topkapı Evleri, Ispartakule´de Bahçeyaka, Bahçekent´te Semt Bahçekent, Eyüp´te Axis İstanbul Ofis, Güneşli´de Mirage Dükkan.
  • İstanbul Anadolu yakası; Sancaktepe´de Lavender ve Muhit, Sultanbeyli´de İlkbahar ve Gölbahçe Evleri, Koşuyolu´nda Excellence, Ümraniye´de Exen İstanbul ve Şehir Konakları, Maltepe´de YeşilMavi.
  • Antalya´da Sur Yapı Antalya
Anahtar Kelimeler: YAPI AVRUPALI TÜRKLERİN HİZMETİNDE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KADIN İŞVERENLER YÜZDE 8,8 OLDU
KADIN İŞVERENLER YÜZDE 8,8 OLDU
Türkiye´deki cinsiyete göre işveren olarak çalışanların dağılımı belli olurken, bu rakam 2017 yılı itibarıyla kadınlarda yüzde 8,8 olarak görüldü.
KADINLAR NEDEN ALIŞVERİŞ YAPAR ?
KADINLAR NEDEN ALIŞVERİŞ YAPAR ?
Kadınların Alışveriş Arzusunu Tetikleyen 7 Neden
ÇANDIR´DAN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ
ÇANDIR´DAN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ
(ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) açıkladığı Şubat ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
KONUT SATIŞLARI 24 BİN 82 ADET AZALDI
KONUT SATIŞLARI 24 BİN 82 ADET AZALDI
2018 yılının Ocak ayı konut satış istatistikleri ile 2019 yılı Ocak ayının konut satış istatistikleri karşılaştırıldığında konut satışlarının 24 bin 82 adet azaldığı görüldü.
İŞTE OCAK AYI EKONOMİ VERİLERİ
İŞTE OCAK AYI EKONOMİ VERİLERİ
2019´un ilk ayında ekonomide hangi gelişmeler yaşandı?
EN ÇOK PARA HANGİ ŞEHİRDE KAZANILIR
EN ÇOK PARA HANGİ ŞEHİRDE KAZANILIR
Çalışanların en çok para kazandığı şehirler ve aylık ortalama maaşları belli oldu.
YERLİ İÇİN SES ANTALYA´DAN GELDİ
YERLİ İÇİN SES ANTALYA´DAN GELDİ
Yerliysek Yeriz Dediler, Yerli Üretim İçin Antalya´dan Ses Verdiler
KIZILLI ÇÖPLÜĞÜ ANTALYA´YI AYDINLATIYOR
KIZILLI ÇÖPLÜĞÜ ANTALYA´YI AYDINLATIYOR
Antalya´nın çöpü 135 bin konutu aydınlatıyor
İŞTE 2018 EKONOMİ KARNESİ
İŞTE 2018 EKONOMİ KARNESİ
Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada 2018 yılının öne çıkan ekonomi başlıklarını belirledi.
KOMŞU KART TEZ KONUSU OLDU
KOMŞU KART TEZ KONUSU OLDU
Çevreci Komşu Kart, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sosyoloji bölümünde bitirme tezine konu oldu.
ABB´NDE 7 BİN İŞÇİ HİZMET-İŞ´Lİ OLDU
ABB´NDE 7 BİN İŞÇİ HİZMET-İŞ´Lİ OLDU
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinde çalışan 7 bin işçi, aldıkları toplu kararla HİZMET-İŞ Sendikası´na üye oldular.
AESOB´TAN POŞET UYARISI
AESOB´TAN POŞET UYARISI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere´den “Ücretli Poşet” Uyarısı geldi
ASGARİ ÜCRET NEFES ALDIRDI
ASGARİ ÜCRET NEFES ALDIRDI
2019 yılı için asgari ücret rakamları açıklandı, piyasalar derin nefes aldı
TURİZMDEN EKONOMİYE 4.3´LÜK KATKI
TURİZMDEN EKONOMİYE 4.3´LÜK KATKI
Ülkelerdeki turizm gelirinin ekonomik büyümeye ne kadar katkı sağladığı belli olurken, Türkiye´de bu oranın yüzde 4,3 olduğu görüldü.
BAŞKAN´DAN POŞET UYARISI
BAŞKAN´DAN POŞET UYARISI
Antalya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Atilla Koçak vatandaşı uyardı.
AESOB´TAN YENİ HİZMET OFİSİ
AESOB´TAN YENİ HİZMET OFİSİ
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Alanya Esnaf Sicil İrtibat Bürosu Yeni Hizmet Ofisi açılışı gerçekleştirildi.
SOBACILARIN SORUNUNU TÜREL ÇÖZDÜ
SOBACILARIN SORUNUNU TÜREL ÇÖZDÜ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´den çarşı esnafını sevindiren müjde geldi
TÜREL´DEN MÜJDE ´SUYA ZAM YOK´
TÜREL´DEN MÜJDE ´SUYA ZAM YOK´
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2019 yılında Antalya´da su tarifelerinde artışa gidilmeyeceğini açıkladı.
İŞTE EKONOMİNİN KASIM AYI KARNESİ
İŞTE EKONOMİNİN KASIM AYI KARNESİ
Ekonomi Gazetecileri Derneği için yapılan araştırmada, Kasım ayı ekonomi başlıkları belirlendi.
YENİ HAL YASASI BORSA´DA KONUŞULDU
YENİ HAL YASASI BORSA´DA KONUŞULDU
Antalya Ticaret Borsası´nın düzenlediği “Yaş Meyve-Sebze Sektörü Sezona Başlarken” başlıklı sektörel analiz toplantısı, ATB Toplantı salonunda yapıldı.
ANTALYA´NIN ENERJİSİ CW´DEN
ANTALYA´NIN ENERJİSİ CW´DEN
Antalya´nın güneş enerji santralleri CW Enerji´den alıyor.
CW ENERJİ BALIKESİR´DE
CW ENERJİ BALIKESİR´DE
CW Enerji´den Balıkesir´e 632,5 kWp güneş santrali
TÜRK ŞİRKETLERİ TARİH YAZIYOR
TÜRK ŞİRKETLERİ TARİH YAZIYOR
Türk şirketinden önemli başarı, helikopterin taban zırhını yapacak
KÜÇÜK İŞLETMELER BUNLARA DİKKAT
KÜÇÜK İŞLETMELER BUNLARA DİKKAT
Küçük işletmeler için 10 e-ticaret tüyosu
EKİM AYI PİYASALARI RAHATLATTI
EKİM AYI PİYASALARI RAHATLATTI
Ekim ayında piyasaları rahatlatan gelişmeler yaşandı
ANTALYA İŞ DÜNYASI OSB´DE BULUŞTU
ANTALYA İŞ DÜNYASI OSB´DE BULUŞTU
Prof. Dr. Özgür Demirtaş´ın, Antalya Organize Sanayi Bölgesi organizasyonuyla gerçekleşen söyleşi programı, Antalya iş dünyasının buluşma noktası oldu.
TÜRKİYE´NİN YÜZDE 33´ÜNDE KREDİ KARTI VAR
TÜRKİYE´NİN YÜZDE 33´ÜNDE KREDİ KARTI VAR
Ülkelerin kredi kartına sahip olma oranları belli olurken, Türk halkının yüzde 33´ünde kredi kartı olduğu saptandı.
GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜ DESTEKLENMELİ
GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜ DESTEKLENMELİ
Güneş enerjisi sektörü yeni kapasiteler açılarak desteklenmeli
ATSO´DAN CW ENERJİ´YE ÖDÜL
ATSO´DAN CW ENERJİ´YE ÖDÜL
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Geleneksel Ödül Töreni´nde CW Enerji, Türkiye´nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasına Antalya´dan ismini yazdıran firması olarak ödül aldı.
CW ENERJİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
CW ENERJİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
CW Enerji´den Diyarbakır´a 2,3 megavatlık güneş santrali
DÜNYA TURŞUYU BİZDEN ALIYOR
DÜNYA TURŞUYU BİZDEN ALIYOR
Türk turşuları dünyanın iştahını açıyor Türkiye, 98 ülkenin sofralarına turşu ihraç ediyor
KDV VE ÖTV İNDİRİMİ HAREKET GETİRECEK
KDV VE ÖTV İNDİRİMİ HAREKET GETİRECEK
Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, açıklanan 2018 ÖTV ve KDV indirimlerine dair açıklamalarda bulundu.
DOĞU GARAJI ESNAFI EVİNE DÖNÜYOR
DOĞU GARAJI ESNAFI EVİNE DÖNÜYOR
Halk pazarı ve festival çarşısı esnafı kat kurasını çekti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları