AESOB´TA ULAŞIM TOPLANTISI
AESOB´ta düzenlenen toplantıda ulaşım esnafının sorunları değerlendirildi.
Tarih: 22.10.2019 18:18:01/ 38201okunma / 0yorum

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere başkanlığında, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, Antalya Merkez ve Kaş´tan Gazipaşa´ya kadar Şoförler, Servisçiler, Otobüsçüler ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlarının katılımlarıyla Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nde düzenlenen toplantıda ulaşım esnafının sorunları ve talepleri değerlendirildi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, öncelikli amaçlarının kanun ve kuralların yeniden düzenlenerek kendilerinden hizmet bekleyen esnafların haklarını korumak olduğunu vurgulayarak toplantı kapsamında görüşülen tüm konuların bir rapor halinde ilgili kurumlara iletileceğini aktardı.

“Ekmek parası için teker çeviren esnafımızı koruyacağız”

Açılış konuşmalarını gerçekleştirilen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantıda, ulaşım esnafımızın yaşamış olduğu sorunları değerlendireceğiz, tartışacağız ve çözüme kavuşturmak için hep birlikte çalışacağız. Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcımız Nurettin Şengül ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanımız Nurettin Tonguç zaten konulara yeterince hakim.

Bugün asıl gündem maddemiz D2 belgeli araçların servis aracı gibi faaliyet göstermelerinin önlenmesi ve güzergah ücretleriyle ilgili ancak ulaşım ile ilgili her türlü sorunu gündeme getirip tartışabiliriz. Bizim buradaki amacımız şu, kuralların, yönetmeliklerin, kanunların yeniden düzenlenmesi ve burada para kazanmak, evine ekmek götürmek, hayatını idame ettirmek için teker çeviren arkadaşlarımızın hak ve menfaatlerini korumak.

Buradaki bütün başkanlarımızın amacı ve temel sorunu budur. Biz birlik ve beraberlik içerisinde bizden hizmet bekleyen esnafımızın hakkını savunacağız ve tüm sorunlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğiz. Ayrıca, geçtiğimiz gün esnafımıza yönelik eğitimlerimizi otobüsçü esnafımızla başlattık. Önümüzdeki süreçte taksici, servisçi ve diğer esnaflarımızla birlikte öfke kontrolü, davranış kuralları ve imaj eğitimi konularında eğitimlerimize devam edeceğiz. Bir yandan gerekli eğitimleri alırken bir yandan da sorunlarımıza çözüm arayacağız.” dedi.

“Esnaf, şehri ayakta tutuyor”

Esnafla birlikte hareket etmenin önemine değinen Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, “Antalya´nın turizmdeki konumu göz önüne alındığında ne kadar değerli bir şehir olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle, bizler görevimizi yerine getirirken iki kat dikkatli olmalıyız. Özellikle yaz aylarında kentimizin nüfusu oldukça artmakta ve olumlu veya olumsuz her türlü durum şehrimizin tanıtımında büyük rol oynamaktadır.

Esnaf demek bir şehri ayakta tutan kesim demek. Dolayısıyla bizler esnafımızla koordineli olarak, istişare ederek görevimizi yaptığımız zaman daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz, işbirliği yaptığımız takdirde sorunlarımızın büyük bir bölümünü çözebiliyoruz.

Burada temel nokta, kişisel menfaatlerimizi büyük menfaatler önüne koymamak. Çünkü herhangi birinin yapacağı bir yanlış şehrimizin yurtdışında bu şekilde tanınmasına neden oluyor. Bizler, her zaman esnafımızın yararına ve esnafımızın para kazanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Böyle toplantılar sayesinde ise, birbirimizi çok daha iyi anlıyoruz.” dedi.

“Çözüm odaklı yaklaşımınız bizi mutlu ediyor”

Esnafın yaşadığı sorunları ortak akıl ile çözmeyi hedeflediklerini belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, “Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin çözüm odaklı yaklaşımı ve her fırsatta esnafımızla bizleri bir araya getirmesi bizleri oldukça mutlu ediyor.

Adlıhan Başkanın bizlere verdiği destek bizi güçlü yapıyor ve biz de almış olduğumuz bu güç ile hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayan ulaşım esnafımızın kutsal bir görev yaptıklarına inanıyorum. Dolayısıyla anlatacağınız her sorun, dile getireceğiniz her talep bizler için çok önemli. Çünkü sorunlarımızı ortak akıl ile birlikte çözüme kavuşturacağız.” dedi.

Toplantının soru-cevap bölümünde Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlarına söz verilerek ulaşım esnafının yaşamış oldukları sorunlar dile getirildi. Kaş´tan Gazipaşa´ya kadar ulaşım esnafının sorun ve taleplerinin aktarıldığı soru-cevap bölümünde Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanları hız limitlerinin yeniden düzenlenmesi, korsan taşımacılığın engellenmesi, denetimlerin arttırılarak denetim ekiplerinin kurulması, turizm bölgelerinde özellikle otellerde faaliyet gösteren rent a car firmalarının taksici esnafı gibi hareket ederek oluşturdukları haksız rekabetin önlenmesi, C plaka sahibi olmayanların servisçilik yaparak esnafı mağdur etmelerinin önlenmesi, D2 belgeli araçlara yönelik denetimlerin arttırılması, havalimanı giriş çıkışlarında denetimlerin arttırılması, Antalya genelinde taksimetre ücretlerinde belirli bir standart oluşturulması, taşımacı ve kamyoncu esnafına yönelik modern dinlenme tesisleri ve otopark alanlarının oluşturulması yönündeki öneri ve sıkıntıları aktararak sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını talep ettiler.

Anahtar Kelimeler: ULAŞIM TOPLANTISI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KEPEZ´DEN ÖRNEK ÇALIŞMA
Kepez Belediyesi, kompost çalışmalarına start verdi.
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
ESEN´DEN TAKSİCİLERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen´den taksi esnafına sürpriz ziyaret
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
BAGEV GENEL KURULU YAPILDI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Genel Kurulu, Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu´nda yapıldı.
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
TÜTÜNCÜ´DEN GENÇLERE ÖVGÜ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´den gençlere övgü
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
ANTALYA OSB´YE 2. İTFAİYE BİNASI
Antalya OSB 2´nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
YAŞLI MECLİSİ TOPLANIYOR
Muratpaşa Yaşlı Meclisi, Aralık ayı içinde toplanacak
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
TÜTÜNCÜ GENÇLERLE BULUŞTU
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Meslek kola takılan altın bir bileziktir” dedi.
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
ANTALYA OSB´YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ
Antalya OSB sanayicileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye 7 bin fidan dikti.
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
FİDANLAR FİDANLARLA BULUŞTU
Konyaaltı´nda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Milli Ağaçlandırma Günü´nde 300 servi fidanını toprakla buluşturdu.
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
ASMO´DAN ANLAMLI ETKİNLİK
“Cumhuriyet ve Atatürk” konulu konferans; ünlü tarihçi Sinan Meydan´ın katılımı ile ASMO´da yapıldı
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
ASMO´DA EĞİTİM SEMİNERİ
E-Uygulamalar konulu eğitim semineri ASMO´da yapıldı
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
BAŞKAN BÖCEK NET KONUŞTU
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN DERE´DEN 10 KASIM MESAJI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayınladı
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
BÜYÜKŞEHİR´DEN SICAK HİZMET
Büyükşehir Belediyesin´den üniversite öğrencilerine sıcak çorba
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
BAŞKAN BÖCEK´E BÜYÜK ÖDÜL
TKB ödülleri sahiplerini buldu. Başkan Böcek “Büyük Ödül”ü aldı
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
BAŞKAN ERDOĞAN´A İMZALI TEŞEKKÜR
Kuru meyve sektöründen Başkan Erdoğan´a 150 milyon dolarlık teşekkür
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
ZIP ZIP PARKTA BAYRAM COŞKUSU
Cumhuriyet Bayramında ilk kez ücretsiz olan Zıp Zıp Park çocuklarla doldu
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
UYSAL; "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyete bağlılığımız eksilmesin”
"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
DOLAR
5.6964
EURO
6.3027
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
21 Kasım 2019 Perşembe