AKSEKİ'DE ADA ÇAYI HASADINA BAŞLANDI

BAŞKAN ÜMİT UYSAL KARA KIŞ FON PAKETİNİ AÇIKLADI

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK KARA KIŞ PAKETİNİ AÇIKLADI

TAT; 'DOĞAL GAZ ZAMMI VATANDAŞIN CEBİNİ YAKACAK'

MURATPAŞA'DAN ÇALIŞANLARINA DEV PROMOSYON

MURATPAŞA ÇEVRECİ KART KAZINDIRMAYA DEVAM EDİYOR

BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN CİTY EXPO AÇIKLAMASI

BÜYÜKŞEHİR YETİŞTİRDİĞİ PATATESLERİ HASAT ETTİ

BAŞKAN UYSAL KADIN KOOPERATİFLERİYLE BULUŞTU

BÜYÜKŞEHİR MANAVGAT'A YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ OYUNLA KEŞFEDİYORLAR

KONYAALTI'NDAKİ OKULLAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GİBİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAŞ KREŞİ HİZMETE GİRDİ

MURATPAŞA İKİNCİ ÖĞRENCİ KONUKEVİ'Nİ AÇIYOR

HAYDİ ÇOCUKLAR ANTALYA BİLİM MERKEZİ'NE

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NE TAM NOT

ATABEM KURSLARINA ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

TÜTÜNCÜ; "ANTALYA BİLİM MERKEZİNİ İLMEK İLMEK DOKUDUK"

SERİKLİ MİNİKLERİN ORYANTASYON HEYECANI

BÜYÜKŞEHİR'İN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA YOĞUN İLGİ

AOSB TEKNİK KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

KEPEZ 5. KREŞİNİ YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE AÇTI

TÜTÜNCÜ; "ANTALYA BİLİM MERKEZİNİ İLMEK İLMEK DOKUDUK"

Gelecek neslin inşası için çok önemli pozisyonlar üstlendiklerini bildiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Gençlerimiz bilim ve bilgi konuşsun diye, şehrimize altı yıldır ilmek ilmek dokuduğumuz ABM’ni kazndırdık" dedi

Antalya İş İnsanları Derneği(ANTİAD) yönetiminin geleneksel olarak gerçekleştirdiği ‘ANTİAD Buluşturuyor’ etkinliğinin bu ayki konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız ve dernek üyelerinin katıldığı aylık buluşmada konuşan Başkan Tütüncü, eğitime ve bilime yönelik ilçesine kazandırdığı eserleri anlattı.

ANTİAD’ın  Antalya’da sevgiyi büyüten, dostluğu büyüten, kardeşliği de birleştiren bir odak haline geldiğini vurgulayan Başkan Tütüncü, “ANTİAD’ın pandemi döneminde yaptığı yararlılıklar, Manavgat yangınında üstlendiği sosyal sorumluluklar son derece anlamlı bir destekti. Hepiniz içinde ANTİAD bu çalışmalarıyla gurur vesilesi oluyor. Sizler bu güzel kurumun üyeleri olmaktan, bizlerde şehir olarak sizlerle iftihar ediyoruz.” diye konuştu.

Şehre değer kazandıracak yatırımlar

Modern dünyada belediyeciliğin daha farklı tanımladığına değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Belediyecilik insanının huzur ve mutluluğunu temin etmeye yönelik, insanı mutlu etmeyle anlam kazanan olgu haline geldi. Bu bakımdan biz bütün belediyecilik kavramlarını elbette ki yapıyoruz. Elbette ki şehre değer kazandıracak yatırımları ortaya koyuyoruz. Biz gelecek neslin inşası için çok önemli pozisyon üstlendiğimizi de ifade etmek isteriz. Özellikle 3. Dönemimize damgasını vuran insanın huzur ve mutluluğuna gelecek inşasına yönelik çalışmalar. “dedi.

Gençlerimiz bilim ve bilgi konuşsun

Bu noktada güzel haberler paylaşmak istediğini de belirten Başkan Tütüncü, “Ben istiyorum ki, bizim şehrimizin gençleri bilim konuşsunlar, bizim şehrimizin gençleri bilgiyle konuşsun, tasarım konuşsun, kültür sanat konuşsun, sporun kardeşlik ikliminde buluşsunlar.  Sanatın dostluk ikliminde bir araya gelsinler. Bunların özelinde çok nitelikli çalışmalar yapıyoruz. İftihar vesilemiz. Bunu büyük bir keyifle ifade ediyorum. Altı yıldır ilmek ilmek dokuduğumuz önemli bir tesisimiz var,

Antalya Bilim Merkezi. Türkiye’de 8 tane bilim merkezi var. Hem metrekareleri, hem sergi, hem de atölye renkliliği bakımından TÜBİTAK Başkanının ifadesiyle sizlere ifade etmek isterim; En büyük, en renkli bilim merkezi… Bunu yapmakta biz nasip oldu. Antalya uzun yıllar bu ihtiyacın gereksinimi içerisindeydi.  Çok geniş bir kitle bu eksikliğin farkında değildi.

Antalya Bilim Merkezi, 11 Şubat itibariyle deneme eğitimlerine başlamıştı. Geçtiğimiz hafta içinde de eğitimlerine ciddi bir şekilde başladı. Okul öncesinden üniversiteye, yetişkinlere kadar çok çeşitli kitlelere bilimin güzelliklerini anlatacak, ilişkileri güçlendirecek. Önümüzdeki süreçte gençleri bilimsel aktivitelere motive etmekle birlikte, icat çıkaracak gençlerinde önünü açacak, onlara çok çeşitli imkanlar sağlayacak değişik kampanyaları bilim merkezinde sürdüreceğiz. Bizim gençlerimiz bilimle daha çok haşır neşir olacak.  “diye konuştu.

Cumhuriyet’in 100.Yılına 16 kütüphane

Okumanın önemine değinen ve bu noktada önemli çalışmaları bu dönemde hayata geçirdiklerini ve geçirmeye de devam edeceklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “29 Ekim 2023’e kadar yani Cumhuriyetin 100. yılına kadar 16 kütüphane kazandırma projemiz heyecanla, azimle gayretle devam ediyor. Bugüne kadar 7 kütüphane açtık, 8’inci kütüphanemizi de Cuma günü açıyoruz. Büyük bir iftiharla ifade ediyorum.

Dokuma yerleşkesi içine yaptığımız Cemil Meriç Kütüphanesi bismillah deyip kapılarını açtığı zaman 100 bin kitabı olan ve şehrin en zengin kütüphanesi. Bunu birlikte, beraber, şehirle birlikte yaptık. Bilinen en büyük kitap bağış kampanyasını düzenledik. 70 binden fazla kitap bağışlandı. Antalya Bilim Üniversitesi bu noktada çok büyük katkılar verdi. Rektör hocama da çok teşekkür ederim. “dedi.

Türkiye’nin en büyük kütüphanesi

Gülveren kentsel dönüşüm projesi içinde, hemen Akdeniz Üniversitesi’nin karşısında, 80 bin öğrenciye ev sahipliği yapan yerleşkeye komşu alana bu sefer Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birini yapacaklarına değinen Tütüncü, “1 milyon kitap kapasiteli muhteşem bir kütüphane… 6 bin 500 metre kare kapalı alana sahip. Aynı anda 2 bin kişinin ders çalışıp, kitap okuyabileceği muhteşem bir kütüphane yapıyoruz. Buranın açılışını da 29 Ekim 2023’de yapacağız. Şehir adına ülkeye bıraktığımız en güzel eserlerden birisi olacak. “dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye konuşmaların ardından derneğin flaması takdim edildi.