ABB ATÖLYELERİNDE ÜRETİME TAM GAZ DEVAM

MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'DEN YATIRIMLIK VE YARDIMLIK EK BÜTÇE

MURATPAŞALILAR BÜTÇELERİNİ OYLAYACAKLAR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT'TAN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ

BAHAR; “SİGORTA ACENTELERİ, MESLEK ODASI KURMALI”

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

KEPEZ'DEN KADIN EMEĞİNE SATIŞ DESTEĞİ

BÜYÜKŞEHİR'İN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA YOĞUN İLGİ

AOSB TEKNİK KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

KEPEZ 5. KREŞİNİ YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE AÇTI

MURATPAŞA YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRLANIYOR

KEPEZ'İN İLKÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURSLARI BAŞLIYOR

CEMİL MERİÇ KÜTÜPHANESİ 65 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI

KEPEZ BELEDİYESİ'NİN YKS KURS KAYITLARI BAŞLADI

UZMANLAR ÖĞRENCİLERDE YETENEK VE İSTEK ARADI

MURGEM'DE TERCİH ÖĞRENCİLER İÇİN GÜNLERİ

KEPEZ'DEN GENÇLERE ÜNİVERSİTE TERCİH ÇAĞRISI

ANTALYALILAR CEMİL MERİÇ KÜTÜPHANESİNİ SEVDİ

MURATPAŞA LGS'DE YÜZDE 98 İLE REKOR KIRDI

TÜTÜNCÜ; "BU ŞEHRİN İNSANLARI BİLİM KONUŞSUN"

Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret eden ve öğrencilerin tasarladığı robotları inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun,diye Türkiye’nin en büyük bilim merkezini açıyoruz" dedi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret ederek, okulun teknolojiye ve bilime meraklı öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından tasarlanan robotları inceleyen Başkan Tütüncü, başarılarından dolayı okulun yönetici, öğretmen ve öğrencilerini kutladı. Uluslararası robotik turnuvası Robotics Competition’a katılan ‘FENRİR 8042’ adlı robot hakkında da öğrencilerden bilgi alan Başkan Tütüncü, “İşte! Antalya Bilim Merkezi’ni sizin gibi teknolojiye meraklı, icat geliştirmeye meraklı gençler için kurduk” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi

Dokumapark’ta 12 bin 500 metre kare kapalı alanda kurulan Antalya Bilim Merkezi’nin, 30 Ağustos’ta kapılarını açacağını belirten Başkan Tütüncü, “Akdeniz Bölgesi’nin en büyük, hatta Türkiye’nin en büyük bilim merkezini açıyoruz. 14 anabilim dalında sergileri olan 6 atölyesi bulunan bir bilim merkezi. Bu senede sonbaharda bilim kampları başlıyor. İnşallah gelecek yılda TEKNOFEST’i Antalya’ya getireceğiz. İcat geliştiren gençlerin önünü açmak için, onlara imkanlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Teknoloji imkanları en üst seviyede

Antalya Bilim Merkezi’de teknolojik imkanların en üst seviyede olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Bilim merkezi, sizin gibi gençlerin ufkunu açacak. Sizlerle gurur duyuyoruz. Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun, tasarım konuşsun, bilgiyle buluşsun diye bu yatırımları yapıyoruz. Bu yatırımları sizin gibi değerlendiren gençleri gördüğümüzde, bilimsel gelişime katkı sağlayan işler yaptıklarını gördüğümüzde çok heyecanlanıyoruz. İnşallah güçlü bir şekilde yarınlara yürüyeceğiz.”diye konuştu.

Kepez Belediyesi ile ortak projeler

Uğur Okulları Çallı Kampüsü öğrencileri de Başkan Tütüncü’nün ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  Antalya Bilim Merkezi’nde daha önce çocuklara STEAM eğitimleri verdiklerini ve bu eğitimlere devam edeceklerini belirten öğrenciler, Kepez Belediyesi ile ortaklaşa yürütülecek olan ‘Otomat Projesi’ ve ‘Numaratik Projeleri’ hakkında da Başkan Tütüncü’ye bilgiler aktardılar. 

Tütüncü’nün çayını ‘FENRİR 8042’ getirdi

Tütüncüye ikram edilecek çay ve suyu da öğrencilerin tasarladığı ‘FENRİR 8042’ adlı robot getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaretin ardından Uğur Okulları şeref defterini imzalayarak; “Milletimizin en kıymetli varlığı olan gençlerimize yüksek bir ufku işaret etmek, onları modern bir eğitimle geleceğe taşımak hepimiz için en büyük öncelik…” yazdı.

Başkan Tütüncü’ye, Kampüs Müdürü Hatice Şenverdi tarafından Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in ‘Hayatım Eğitim’ adlı kitabı hediye edildi.