VAKIFBANK ÜRETİCİLERLE BULUŞTU
VakıfBank Tarım Sohbetleri 15 ilde 2.500 üreticiyle buluştu
Tarih: 8.1.2020 18:03:52/ 45360okunma / 0yorum

Tarım bankacılığı faaliyetleriyle Türkiye´de tarımın gelişimine katkı sağlayan VakıfBank, 15 ilde düzenlediği Tarım Sohbetlerinde başta çiftçiler olmak üzere ziraat odaları, tarımsal kooperatif ve birlikler, ticaret oda ve borsaları gibi tarımın tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Sohbet toplantılarında tarımda yenilikçi teknolojiler ve finansal okuryazarlık konuları ele alındı.

VakıfBank, Çiftçi Akademisi çatısı altında Tarım Sohbetleri düzenleyerek başta çiftçiler olmak üzere tarımın tüm paydaşlarıyla bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirdi. Temmuz ayında Konya´nın Çumra ilçesinde başlayan ve son toplantısı Burdur´da düzenlenen VakıfBank Tarım Sohbetleri yoğun ilgiyle karşılandı. Toplam 19 farklı yerde düzenlenen toplantılarda 2.500´den fazla üretici ve diğer katılımcılar, yetkililerinden bankacılık ürünleriyle ilgili bilgi alma fırsatı da buldu.

Finans ve tarımda yenilikçi teknolojiler ele alındı

Çumra, Karacabey, Yenişehir, Tokat, Merzifon, Çarşamba, İzmir, Alaşehir, Ödemiş, Çine, Denizli, Tekirdağ, Malkara, Uzunköprü, Şanlıurfa, Silifke, Ceyhan, Adana ve Burdur´da gerçekleştirilen VakıfBank Tarım Sohbetlerinde “Tarımda Yenilikçi Teknolojiler” ve “Finansal Okuryazarlık” konularında yetkililer tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Etkinliklerde uzmanlarca dijital tarımdan, gen teknolojisine kadar dünya genelinde kullanılan modern tarım yöntemleri anlatıldı. Ayrıca çiftçilere kredi kullanırken dikkate etmeleri gereken konularda da bilgiler verildi. Faizsiz tarımsal girdi alım imkânı sağlayan VakıfBank TarımKart, hayat sigortası, ferdi kaza sigortası, lisanslı depoculuk, TARSİM, TMO Kart gibi ürünlerin özellikleri ve faydaları anlatıldı.

İki farklı konseptte düzenlenen etkinliklerin bir kısmında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Özertan konuşmacı olarak yer aldı. VakıfBank Çiftçi Akademisi tarafından yedi ilde düzenlenen bu etkinliklere kaymakamlık, belediye, oda, borsa temsilcilerinin yanı sıra tarımsal girdi satıcıları ile büyük ölçekli çiftçiler katıldı. “Tarımda Dijitalleşme: Türkiye Tarımı için Fırsatlar” konulu sunum ile üreticilere küresel finans piyasalarındaki gelişmeler ve Türkiye ekonomisine etkileri, dünya tarımındaki gelişmeler ve Türkiye´ye etkileri, tarımda teknoloji ve dijitalleşmenin sunduğu çözümler, sürdürülebilir tarımsal üretim, çevresel riskler ve çiftçilerin alabileceği önlemler konularında bilgi verildi.

“Çiftçinin yanındaki güç olmayı sürdüreceğiz”

VakıfBank´ın kaliteli hizmet anlayışı, uygun faiz oranları ve avantajlı kredi seçenekleri ile sadece iyi günde değil zor zamanlarında da çiftçilerin yanında olduğunu belirten VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, “Ülkemizde tarımsal üretimin artması, tarımın verimli ve modern yöntemlerle yapılması için çiftçilerimize uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. İhtiyaçlara yönelik tasarladığımız kredi ve kart ürünlerimizle tarımsal üretimi destekleyerek müşteri sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu alandaki desteğimizi bir başka boyuta taşıyan Tarım Sohbetlerimiz ile bu yıl binlerce üreticimize ulaştık. İnanıyorum ki bu sohbetlere katılan çiftçilerimiz, burada edindikleri bilgileri hayata geçirerek üretimde verimlilik sağlayacak. Bu ve benzer fark yaratan etkinlikleri önümüzdeki dönemde de sürdürerek çiftçilerimizin ve tüm paydaşlarımızın yanındaki güç olmayı sürdüreceğiz” dedi.

VakıfBank Tarım Bankacılığı ve Çiftçi Akademisi Hakkında

VakıfBank, tarım bankacılığında 50´ye yakın kredi, kart ve diğer bankacılık ürünü,hasat vadeli, bitkiselden, hayvancılığa tüm tarımsal faaliyetleri kapsayan kısa vadeli yanı sıra 7 yıla varan vadelerde yılda bir ödemeli yatırım kredileri ile çitçilere her türlü hizmeti sunuyor. 2016 yılında çıkardığı TarımKart ürününde 120 bin müşteriye ulaşan VakıfBank, yılda bir hasatta ödeme ve anlaşmalı işyerlerinde 6 aya kadar faizsiz dönem imkânı sunduğu VakıfBank TarımKart´ta dosya masrafı veya yıllık aidat almıyor, kartı kullanan çiftçilere VakıfBank Mobil´den ücretsiz para transferi imkânı sunuyor.

Tarım sektörünün gelişimine katkıda bulunma amacıyla 2019 yılında kurduğu Çiftçi Akademisi ile VakıfBank, çiftçilerin mesleki ve teknik bilgilerini artırarak ülkemiz tarımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Anahtar Kelimeler: VAKIFBANK ÜRETİCİLERLE BULUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OCAK AYINA BORSA DAMGASI
OCAK AYINA BORSA DAMGASI
Ocak Ayının kazandıranı Borsa oldu. İşte MTM´nin hazırladığı raporun detayları
EN ÇOK IRAKLILAR KONUT ALDI
EN ÇOK IRAKLILAR KONUT ALDI
2020´nin ilk konut satış istatistikkleri belli oldu
KONYAALTI´NDAN ÖRNEK UYGULAMA
KONYAALTI´NDAN ÖRNEK UYGULAMA
Konyaaltı Belediyesi atık yağ getirini ödüllendiriyor
AEDAŞ, 2019 YILININ ‘EN´LERİ AÇIKLADI
AEDAŞ, 2019 YILININ ‘EN´LERİ AÇIKLADI
Türkiye´deki toplam elektrik tüketiminin yüzde 3,3´ü Antalya, Burdur ve Isparta´dan
BERBER ESNAFI KARARLI
BERBER ESNAFI KARARLI
Antalya Berberler AESOB Başkanı Adlıhan Dere´yi ziyaret etti
PLASTİK SEKTÖRÜ 2020´DEN UMUTLU
PLASTİK SEKTÖRÜ 2020´DEN UMUTLU
Plastik sektörü, moralli başladığı 2020 yılında üretimde yüzde 4 artış bekliyor.
AESOB BAŞKANI DERE UYARDI
AESOB BAŞKANI DERE UYARDI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere; "dükkan açarken fizibilite yapılmalı" dedi
OSB´DE UGANDA ÜLKE TANITIM GÜNÜ
OSB´DE UGANDA ÜLKE TANITIM GÜNÜ
Antalya OSB Müdürlüğü, Uganda Ticaret Heyeti programında yer almayan sanayicilerinin de ülkedeki yatırım olanaklarından faydalanabilmesi için Uganda Cumhuriyeti Büyükelçiliği iş birliği ile Uganda Ülke Tanıtım Günü Etkinliği düzenledi. Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Mart ayında gerçekleştirecekleri Uganda Ticaret Heyeti programında yer almayan Bölge sanayicilerinin de ülkedeki yatırım olanakları hakkında bilgi sahibi olması için, Uganda Ülke Tanıtım Günü Etkinliği düzenledi. Uganda Cumhuriyeti Büyükelçiliği iş birliği ile Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen etkinliğe Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Uganda Büyükelçisi Stephen Mubiru, Antalya Organize Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Bölge Müdürü İlhan Metin, Uganda Fahri Konsolosu Emek Eker, Ugandalı Bakan Yardımcıları ve Bölge sanayicileri katıldı. Ugandalı bakanlık yetkilileri etkinlik kapsamında yaptıkları sunumlar ile yatırımcılara sağladıkları imkanlar hakkında detaylı bilgiler verip Bölge sanayicilerinin sorularını yanıtladı. UGANDA´DA ÜST DÜZEY TEMAS Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Büyükelçi Mubiru´yu üçüncü kez Antalya OSB´de konuk ettiklerini hatırlatıp Antalya OSB sanayicilerine gösterdiği yakın ilgi ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Mart ayında 25 kişilik bir heyet ile Uganda´da olacaklarını belirten Başkan Bahar, 6 gün sürecek programdan iki ülkenin de yüksek verim elde edeceğine inandıklarını söyledi. Programın Antalya-Uganda arasında bir dostluk köprüsü inşa edeceğine de dikkat çeken Bahar, “Sayın Mubiru´nun da katkılarıyla oldukça kapsamlı bir program hazırladık. 6 gün sürecek temaslarımız kapsamında başta Uganda Dış İşleri Bakanı, Ticaret Bakanı, Yatırım Bakanı ve Tarım Bakanı gibi üst düzey devlet yetkilileri ve sektör temsilcileri ile çok önemli toplantılar yapıp sektör temsilcileri ile olası iş birliği ve yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz. Uganda´dan sanayicilerimizin ve ülkemizin ihracat potansiyeline artı değerler katarak döneceğimize inancımız tamdır” dedi. Antalyalı sanayicileri ülkesinde konuk etmekten büyük bir mutluluk duyacağını belirten Büyükelçi Mubiru ise Uganda Tanıtım Gününe katılan sanayicilere ülkesine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
İHRACATTA İŞLER YOLUNDA
İHRACATTA İŞLER YOLUNDA
2020 yılının ilk güzel haberi ihracattan geldi. EİB ihracatı Ocak ayında yüzde 10 arttı
TAVUK DÜNYASI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
TAVUK DÜNYASI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
2019´un son yeni şubesini Capitol AVM´de açan Tavuk Dünyası, yılı lezzet noktaları haritasına kattığı 39 yeni restoranla tamamladı.
VAKIFBANK GÜÇ OLMAYA DEVAM EDİYOR
VAKIFBANK GÜÇ OLMAYA DEVAM EDİYOR
VakıfBank´tan vergi ödemelerine özel yeni çözümler geliyor
O LİSTEDE TÜRKİYE 33´ÜNCÜ SIRADA
O LİSTEDE TÜRKİYE 33´ÜNCÜ SIRADA
İş yapmak için en iyi olan ülkeler sıralamasında Türkiye top 50´de yer aldı
ELMAS 2019 YILINDAN MEMNUN
ELMAS 2019 YILINDAN MEMNUN
Konutder ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas; "2019 yılını iyi kapadık" dedi
BAŞKAN DERE´DEN UYARI
BAŞKAN DERE´DEN UYARI
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, "Zincir marketler her ürünü satmamalı" dedi
HO-RE-CA FUARI ANTALYA´DA YAPILDI
HO-RE-CA FUARI ANTALYA´DA YAPILDI
Gastronomi turizmi, ´Coğrafi İşaretli Ürünlerle´ atağa kalkacak
HALK ETE YOĞUN İLGİ
HALK ETE YOĞUN İLGİ
Halk Et Antalyalıların desteğiyle adım adım büyüyor
SUR YAPIYA ´YILIN İTİBARLISI´ ÖDÜLÜ
SUR YAPIYA ´YILIN İTİBARLISI´ ÖDÜLÜ
Sur Yapı, Gayrimenkul ve İnşaat kategorisinde “Yılın İtibarlısı” ödülüne layık görüldü.
ANTALYA´DA KOOPERATİFÇİLİK TOPLANTISI
ANTALYA´DA KOOPERATİFÇİLİK TOPLANTISI
ABB Başkanı Muhittin Böcek “Tarımsal kooperatifleri destekleyeceğiz” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.0351
EURO
6.5435
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
18 Şubat 2020 Salı