324379001

KONYAALTI VARYANTI 8 MART'TA MOR'A BÜRÜNDÜ

KONYAALTI VARYANTI 8 MART

Antalya’da kadınlar, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğiyle mor şemsiyeleriyle Konyaaltı Varyantı’ndan Türkan Saylan Anıtı’na yürüdü

Antalya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dünyaca ünlü Konyaaltı Varyantı’nı mora büründü. Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği yürüyüşle kadınlar, eşitsizliğe, ayrımcılığa ve her türlü şiddete karşı mor şemsiyelerle yürüdü. Akşam üstü Konyaaltı Varyant’ta toplanan kadınlar, belediyenin dağıttığı bin mor şemsiyeyle varyant boyunca sıralandı.

Geçmiş yıllarda çok sayıda milli bayram kutlamasına ev sahipliği yapan Konyaaltı Varyantı ilk kez 8 Mart Dünya Kadınlar günü ev sahipliği yaparken yürüyüşte, Rusça, Ukraynaca ve İngilizce “Savaşa Hayır” pankartlarının yanı sıra “Öldüren sevgi istemiyoruz”, “Çocuk gelinlere son” yazılı pankartlar yer aldı.

Yürüyüşe Belediye Başkanı Ümit Uysal eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı. Başkan Uysal, yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada kadınların güçlü durumda olduğu toplumların daha demokratik toplumlar olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Kadınların güçlü olduğu toplumlar, daha üretken, daha müreffeh toplumlar oluyor. Antalya’da bütün kadınlarımız bunun bilincinde. İddialı, kariyerli, güçlü ve çalışkan” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi olarak kadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve bu alanda çalışmaya devam edeceklerini belirtirken “8 Mart, evrensel bir gün. Antalya’da kadınlar kendi tavrını, gücünü gösteriyor. Biz onlarını kendilerini ifade etmesine vesile oluyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği yürüyüş için bir araya gelen yüzlerce kadın, ‘Hür doğdum hür yaşarım” şarkısı ve sloganlar eşliğinde Konyaaltı Varyantı’nı çıktı. Konyaaltı Caddesi boyunca devam eden yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş Türkan Saylan Anıtı’nda sona erdi. Burada saygı duruşu ve ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden 8 Mart etkinlikleri ‘Hür doğdum hür yaşarım’ şarkısı eşliğinde kadınların mor şemsiyelerle yaptığı koreografiyle sona erdi.MİNİKLER AKTUR LUNAPARK'TA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

TATİL GELDİ, ŞİMDİ MURATPAŞA'DA TENEFFÜS PARK ZAMANI

BAŞKAN ÜMİT UYSAL; "MURATPAŞA DAYANIŞMA KENTİDİR"

BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ'DEN 'VEFA BULUŞMASI'

ANTALYA HAYVANAT BAHÇESİNDE BAHAR BEREKETİ

TÜNEKTEPE TELEFERİK YARIN HİZMETE AÇILIYOR

YAŞLILAR HAFTASI MAVİ EVDE KONSERLE KUTLANDI

MURATPAŞA'DA BİRLİK VE BERABERLİĞİN BULUŞMASI

RAMAZAN BOYUNCA MAHALLELERE İFTAR ÇADIRI

KOMŞU BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ ADRESİ SEDİR

BÜYÜKŞEHİR'DEN YEŞİLÇAM YOLUNDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN ANTALYA'NIN KUŞLARI SÖYLEŞİSİ

BAŞKAN BAHAR: “PARAMIZIN İSTİKRARLI BİR SEYİR İZLEMESİNİ İSTİYORUZ”

BAŞKAN TAT; " YAZ SAATİNDE ESKİ SİSTEME DÖNÜLMELİ

Borsa İstanbul’da Gong Sur Tatil Evleri GYO için çaldı

SUR TATİL EVLERİ GYO’NUN HALKA ARZINA BÜYÜK İLGİ

Sur Yapı ‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka - Yılın Tüketici Markası’ Seçildi

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’dan EYT’lilere Özel ‘Emeklilikte Yazlıkta Takılanlara Büyük Fırsat!

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI TESLİMLERE ARA VERMİYOR

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu