BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”

SUR YAPI'DAN ŞİMDİ 'TAM EVİ, TAM ZAMANI' KAMPANYASI

ANTALYA'NIN EN YENİ CADDESİ 'SUR CADDE'DE TESLİMLER BAŞLADI

BAŞKAN BAHAR; “BÖLGESEL TEŞVİKLER İLÇELER BAZINDA VERİLMELİ”

MURATPAŞALI KADINLAR ATIKLARI KIYAFETE DÖNÜŞTÜRDÜ

ANTALYA OSB İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

TBB BAŞKANI ALPARLAN ÇAKAR ALİ BAHAR’I ZİYARET ETTİ

KEPEZ'DE ETİKET DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

BAŞKAN UYSAL; "MİLLİ EKONOMİYE KATKI SAĞLIYORUZ"

MELTEM ÇARŞIDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Bakan Muş’un Uluslararası Kooperatifler Günü Mesajı

Büyükşehir, kadın muhtarlara TABİP’i anlattı

Güvenli yaşlanmak için hafızamızı güçlendirelim

Görsel aydınlatmalar Kocaeli’ye renk katıyor

Mavi Bayraklı sahiller kontrol altında

Denizli'nin çöpleri 15.000 haneyi aydınlatıyor

KÜTAHYA’DA OLMAKTAN MUTLUYUM

2022 Yılı İçin Yeni Asgari Ücret 5 Bin 500 TL Olarak Belirlendi

ADALET BAKANI BOZDAĞ KÜTAHYA’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

ALANYA DA HENTBOL ŞAMPİYONASI BAŞLADI

AVUKATLARIN SESİNDEN TÜRKÜ KONSERİ

Güneş Mahallesi’nde bloklar yükseliyor

Güneş Mahallesi’nde bloklar yükseliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Güneş Mahallesi’nde gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesinde 211 hak sahibine verilecek 8 bloktan oluşan 335 konutun inşaatı hızla sürüyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, planlı, kurallı ve kimlikli bir kent inşa etmek için Güneş Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi hızla devam ediyor. Başkan Böcek, göreve geldiği ilk günden itibaren Güneş Mahallesi’nde kentsel dönüşüm mağduriyeti yaşayan vatandaşları yalnız bırakmadı. 4 yıl önce başlatılan ve atıl kalan projede halkın mağduriyetini gören Başkan Böcek, seçim vaatleri arasında bulunmayan projenin önündeki engelleri bir bir kaldırdı. Proje 3 kez ihaleye çıkarıldı ancak katılım olmadı. Ardından mağduriyetin daha da uzamasını önlemek için öz kaynaklarla Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yapılması talimatını veren Başkan Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat şirketi ANTEPE A.Ş.’yi görevlendirdi.

211 HAK SAHİBİNE 335 KONUT VERİLECEK

29 Mart 2022’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hak sahipleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli atıldı. Hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü projede binalar yükselmeye başladı. 8 bloğun yer aldığı projede şu ana kadar 30 bin metreküp hafriyat çalışması yapıldı. Kentsel dönüşüm projesinde 211 hak sahibine 335 konut verilecek. Projenin 18 ay içinde tamamlanması planlanıyor.  Projede 27 bin metrekare yeşil alan bulunuyor.

HAK SAHİPLERİ ÇALIŞMALARDAN MUTLU

Güneş Mahalle Muhtarı Mehmet Özgan, projenin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, temel atma töreninden önce projenin durumuyla ilgili vatandaşla yüz yüze gelmek istemediğini kaydetti. Muhtar Özgan, “Şu anda inşaat hızla ilerliyor. 18 ay süre verildi. Kimse burada mağdur olmaz, olacağını da düşünmüyorum” dedi.

Hak sahibi Doğan Ekin, Başkan Muhittin Böcek’in hak sahiplerini mağdur etmediğini belirterek, kısa sürede çalışmaların hızla ilerlemesinden mutluluk duyduklarını belirtti. ‘Çok şükür inşaat başladı’ diyen hak sahiplerinden Feyzullah Karaalp ise 18 ayın sonunda evlerine kavuşacaklarını söyledi.

SÖZ VERMEDİĞİ HALDE YAPTI

Adem Ufak ise Başkan Böcek’in seçim zamanında projeyle ilgili bir söz vermediğine dikkat çekerek, “Muhittin Başkan bu insanları yarı yolda bırakmadı. Temel atmanın üzerinden yaklaşık 40 gün geçmeden inşaat hızla ilerliyor. Birinci katı çıkacaklar. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.


Antalya,Antalya Belediyesi
Haber Kaynak : BELEDİYE HABERLERİ